Teraz jest środa, 17 października 2018, 14:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 pomocy pomocy... 
Autor Wiadomość
Post pomocy pomocy...
jej!
pomocy
nie wiem co się stało, a może taka zdolna jestem, że zepsułam aparat ( albo samą kartę, z moimi zdolnościami to nigdy nic nie wiadomo). Zrzucałam zdjęcia na komputer, się zawiesił ( jakby nie miał kiedy :/) i zdjęć nie da się odczytać, jakim cudem zmienił się ich format? Ba! żeby to format w ogóle był " J.PG" pliki są uszkodzone i nie da się ich usunąć.
Po wciśnięciu Delete All wychodziłoby na to, że rzeczywiście udało się je usunąć, ale NIE!!! I mogę zrobić 1 zdjęcie w max. rozdzielczości( i wychodzi normalnie) a reszta karty jest zajęta mimo, że na podglądzie nic nie ma :(
I nie wiem ...rozpacz
Łaaaaaaaaaaaa, proszę wymyślcie coś, każcie mi zmienić system operacyjny, wyrzucić aparat, wymienić kartkę...cokolwiek

niedziela, 26 września 2004, 11:43

Post re
Możesz napisać wszystko od początkuk, dokładnie, bo niewiele z tego zrozumiałem.

Jeżeli chodzi o to, że po zrzuceniu zdjęć na kompa aparat się zawiesił, a karta jest pełna, mimo, że wygląda na pustą a zdjęcia też są walnięte, to może spróbuj sformatować kartę w aparacie, wtedy powinna być zupełnie czysta.

Reszty nie zrozumiałem.

PS Jaki masz aparat, jaką kartę, jakiej firmy i jaki system operacyjny na kompie?

niedziela, 26 września 2004, 11:59

Post Pomoc
Sprawdź czy zdjęcia są jeszcze na karcie ( sprawdź na monitorze aparatu)
Jeżeli są to pobieraj zdjęcia ponownie ,ale rób to przez Windowsa a nie przez jakiś program.Jeżeli sdjęć nie ma w aparacie,to pozostaje Ci tylko formatować karte i pstrykać od nowa :lol: :wink:

niedziela, 26 września 2004, 12:24
Post ufff
dziękuję :)
spanikowałam i tyle, a wystarczyło przecież sformatować kartę

Ale i tak nie da mi przez długi czas zasnąć ten dziwny "format"zdjęć, skąd to mogło się wziąć? Możliwe że to błąd aparatu? Ale aż tak poważny, że nie ma możliwości odczytania plików? ( Zwalam na WINDOWSA, choć pewnie jemu nic do tego, ale żeby było na co zwalić, bo przecież to nie moja wina ;) )
Dziękuję raz jeszcze, wystarczyło się tylko uspokoić i ba! pomyśleć :)

niedziela, 26 września 2004, 12:28
Post bo to było tak
Panie Jerzmic, w tym rzecz, że aparat krzyczał wyraźnie, że żadnych zdjęć nie ma, a karta była pełna ( mogłam zrobić jedno zdjęcie w maksymalnej rozdzielczości i spokojnie zrzucic je na komputer), ale już sam komputer widział oprócz tego jednago zdjęcia -te nieczytelne pliki i nie chciał nic z nimi zrobić, nawet przenieść na dysk twardy.
Dopsz...to ja Panom ślicznie dziekuję, i zaczynam wierzyć w swoje umiejętności , jak kobiete chce to zniszczy wszystko ;)
Pozdrawiam

niedziela, 26 września 2004, 12:34
Post Przenoszenie zdjęć
Gdy kupiłem nowy aparat A1 wraz z kartą,natychmiast kupiłem większą karte 256 MB.Sprzedawca karty w sklepie powiedział,że nową karte należy formarować,natomiast instrukcja aparatu mówiła wyrażnie,że karte należy sformatować,jeżeli po włożęniu karty pojawia się napis:
Unable to use card. A taki napis się pojawia,gdy karta nie jest nowa i była używana w innym aparacie.
Zdjęcia zapisywane przez aparat w JPEG-u przechodzą bez problemu.
Większy problem jest z pobieraniem zdjęć zapisanych w RAW-ie.Wtedy,zamiast zdjęć pokazuje się plik odnaczony symbolem i dopiero jak przeniesiesz na program do otwierania RAW-ów to widzisz te ddjęcia.A więc zastanów się w jakim formacie robiłaś zdjęcia.
I jeszcze jedno:zdjęcia z karty na kompa możesz kopiować lub przenosić
.Gdy przeniesiesz,to karta zostaje pusta,gdy kopiujesz zdjęcia zostająna karcie.
Rozważ te wszystkie warianty. :lol: Ważne ,żeby się tak nie
martwić :cry: i mieć taki humor :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam.

niedziela, 26 września 2004, 16:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]