Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 22:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Fuji: S5000 vs. S5500 
Autor Wiadomość
Post Fuji: S5000 vs. S5500
Witajcie!
Pytanie klasyczne, bo spowodowane pojawieniem się "następcy".

Widziałem zdjęcia z 5000 i z 5500. Z obu aparatów są bardzo ładne. Nie będe robił wielkich odbitek, więc matryca 4Mp nie będzie mi chyba potrzebna aż tak bardzo. Poza tym nie wiem!
Jak sądzicie: czy "następca" jest zasadniczo lepszy?

Dziękuję bardzo za podpowiedzi!
Pozdrówka!

niedziela, 10 października 2004, 20:58

Zasadniczo to oba sa dosc nieciekawe i zpewnoscia znajdziesz cos o wiele lepszego za te pieniadze. Polecac niczego nie bede bo w podobnych cenach byly juz polecane aparaty wiele razy

niedziela, 10 października 2004, 21:05
Sam jestem w rozterce pomiedzy oboma modelami - starym i nowym. Przegladajac rozne strony - w tym http://www.s5000.net - chyba najlepsza o tych modelach - wypunktowalem sobie takie wady i zalety:

S5000
+++
1. wyzsze ISO, wiec latwiej o dobre zdjecie na zoomie
2. lepsze kolory niz 5500
3. mniej MP co skutkuje mniejszymi zdjeciami - mozna kupic mniejsza karte (mam na mysli robienie zdjec w 3 MP)
4. lepszy tryb burst niz w 5500 (5 fps a w nowym 3 fps)
5. lepsza lampa - co zdaje sie akurat wynika z wyzszego ISO, ale dane producenta podaja lepszy zasieg

S5500
+++
1. regulowana kompresja zdjecia - zdjecia sa lepsze i mniej zaszumione
2. szybszy (podobno) - nizszy shutter lag
3. 4 MP - zajmuja sporo, ale mozna wiecej pokadrowac (w s5000 mozna 4
niby jeszcze wiecej bo ma 6 MP interpolowane ale jakosci to pewnie nie dodaje) - niestety konieczna wieksza karta xD
4. manualny balans bieli - czego brak w s5000 niestety
5. dluzsze czasy naswietlania - az do 15 sek (s5000 tylko 2 sek) co ulatwia zdjecia nocne
5. 100% frame coverage (s5000 tylko ok 90%) - chodzi o to co widzisz na LCD a co na zdjeciu - w s5000 na zjdjeciu moze byc to czego nie widziales na LCD/EVF

to sa moje wyniki. s5500 ma na przyklad jeszcze histogram ale mnie to nie intersesuje akurat wiec nie pisze. Karty do aparatow sa dosc drogie ale kupuje sie raz w koncu i to razem z aparatem. Moje zalozenie to okolo 100-120 plikow JPG w max jakosci - wiec dla s5000 wyszlo mi 128 MB, do s5500 juz 256 MB bym potrzebowal.

Ostatecznie musisz wybrac sam. Czy wolisz ladniejsze fotki, wieksze mozliwosci w nocy, manual WB (s5500) czy moze wolisz lepszy tryb burst i wyzsze ISO oraz ciut slabsze fotki (s5000).

Osobiscie wybralem model starszy - s5000 - i wciaz na niego poluje, ale juz tego coraz mniej. Wiec byc moze bede musial zadowolic sie nowszym s5500.

niedziela, 10 października 2004, 21:40

Tak jak Sq8shq napisal, zagladnij do archiwum bo cala masa postow na temat aparatow w tym przwdziale cenowym byla.

niedziela, 10 października 2004, 22:00

IMHO oba aparaty sa kiepskie.
Tak jak Sq8shq napisal, zagladnij do archiwum bo cala masa postow na temat aparatow w tym przwdziale cenowym byla.

skad wiesz, ze s5500 jest kiepski? miales okazje trzymac go w reku? czytalem wiele postow tutaj na temat Z1, w ktorych jedni marudzili, ze to zlom, ze plastki slaby, ze to, ze tamto, a drudzy, ze Ci pierwsi gadaja glupoty, bo nigdy nie mieli aparatu w rekach, a wypowiadaja sie, bo wyczytali to gdzies na forum albo i nie. moze poczekajmy na obiektywne testy, zanim bedziemy sie wypowiadac negatywnie o s5500, na podstawie tylko kilku fotek, ktore ktos tam gdzies zrobil. pozdrawiam.

niedziela, 10 października 2004, 22:18

skad wiesz, ze s5500 jest kiepski? miales okazje trzymac go w reku?
na podstawie tylko kilku fotek, ktore ktos tam gdzies zrobil. pozdrawiam.

Tych fotek bylo calkiem sporo, ladnie prezentowaly caly zakres bledow (od dziwnych kolorow na krawedziach do beznadziejnej ostrosci).

niedziela, 10 października 2004, 22:33

http://www.s5000.net/forums/yaBB/cgi-bi ... 46;start=0

a co powiesz o tych? troszke winieta i szumy, ale same fotki sa ok, szczegolnie, ze zrobione w AUTO.

niedziela, 10 października 2004, 23:02
Moderator

Dokładnie. Fuji to nieco spalona marka na rynku UZ. Oba modele kiepskie, choć w nowym dodali już dłuższy czas ekspozycji, co się bardzo chwali... Tylko, że to powinno być już dawno!

Nie to, że nie lubię Fuji, bo sam mam ochotę np. na S7000 ;).

niedziela, 10 października 2004, 23:09

a ja mam ochote na s5500 i nic juz chyba tego nie zmieni ... :)

poniedziałek, 11 października 2004, 00:55
Moderator

No widać, że masz, ale obejrzyj dokładniej fotki w necie. Bo ja też miałem na niego ochotę, jednak mi przeszło. Tak samo jak po obejrzeniu fotek z Z3 :(.

Może jednak lepiej dołożyć do S7000? Albo już całkiem do A1?

poniedziałek, 11 października 2004, 01:20
Ogromnie dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi!
Sądzę jednak, że jest to trochę tak, że niektórzy wyrabiają sobie opinię na podstawie kilku nieudanych zdjęć. A tym czasem najlepszym nawet aparatem można zrobić okropne zdjęcie.
Ja natomiast widziałem też mnóstwo bardzo ładnych zdjęć z tych aparatów, a więc można nimi też robić ładne zdjęcia.

Najbardziej jednak zastanawia mnie fakt, że 5500 niektóre "osiągi" ma gorsze, niż starszy 5000. O co w tym chodzi?
Np. zasięg lampy o 1,5m krótszy, mniejsza maksymalna rozdzielczość zdjęć, no i nie wiedzieć czemu w 5500 nie ma już wynalazku Fuji "SuperCCD", tylko zwyczajna matryca CCD.

Niby nowszy, niby ma parę fajnych funkcji, a czemu w tych kwestiach obniżył loty?

poniedziałek, 11 października 2004, 01:47
Moderator

Trochę się mylisz... Niektórymi aparatami łatwiej zrobić dobre zdjęcie, a S5000 do nich nie należy i chyba S5500 też nie będzie. Dodam, że S5000 nie nadaje się zbytnio do robienia DOBRYCH nocnych fotek. Ale jak ktoś się uprze na jego wygląd, to już chyba nic pomoże. Dobrze, że ja sobie go szybko wybiłem z głowy.

Najlepiej sam przetestuj w jakimś sklepie, to może się w końcu przekonasz.

poniedziałek, 11 października 2004, 02:24

barbaros napisał(a):

No widać, że masz, ale obejrzyj dokładniej fotki w necie. Bo ja też miałem na niego ochotę, jednak mi przeszło. Tak samo jak po obejrzeniu fotek z Z3 :(.

Może jednak lepiej dołożyć do S7000? Albo już całkiem do A1?

Zeby dolozyc do tych aparacikow, to bym musial zbierac i zbierac, a chce w koncu kupic aparat :). Wlasciwie, to caly czas sie waham miedzy olkiem, a fuji, nic, zobaczymy jeszcze, jak juz bede mial potrzebna sume :).

LukasMWS napisał(a):
Ja natomiast widziałem też mnóstwo bardzo ładnych zdjęć z tych aparatów, a więc można nimi też robić ładne zdjęcia.

to pochwal sie nimi, moze sa jeszcze jakies fotki z s5500, ktorych nie widzialem :).

poniedziałek, 11 października 2004, 09:28
Cóż. Rzecz w tym, że mi się podoba wiele aparatów i nie w tym sęk. Choć nie ma co ukrywać, że nie chcę mieć nawet najbardziej wypoasionego aparatu, który nie będzie mi się podobał.

Są i tacy, co S5000 zachwalają.
W serweisie Benchmark.pl jest ciekawy test, który wyszedł dobrze.
http://www.benchmark.pl/artykuly/aparat ... ona-1.html
No i opinie użytkowników, chyba najbardziej miarodajne:
http://foto.recenzja.pl/42/

Rozważam jeszcze Oly C-720. Lepszy? Bawiłem się nim: nie porwał mnie jakoś szczególnie, choć wydaje się być niezły. Zdjęć też trochę nim zrobiłem. Są ok, ale też nie jakieś szokujące. Oczywiście większość robiłem w auto, bo nie miałem okazji nauczyć się nad nim panować aż tak.

Zaczynam wiedzieć coraz mniej...

poniedziałek, 11 października 2004, 18:26

Post ???
E... Jakie C720 ? Jeśli obracasz się "obok" S5000 lub S5500, to za tę cenę otrzymasz co najmniej 740-tkę i od tego modelu warto się chyba olkiem zainteresować.
Sam czekam, aż 765 będzie w obecnej cenie 740-tki ;) i ... wtedy kupię :lol:

Wiem, że trochę nie na temat, ale S5xxx również leży (a może już "leżał" ?) w kręgu moich zinteresowań i dalszą wymianę opinii o tych modelach będę z uwagą śledzić.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 11 października 2004, 19:12 przez zoomik, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 11 października 2004, 19:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona