Teraz jest poniedziałek, 15 października 2018, 20:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 CANON A95. Czy warto??? HELP.... 
Autor Wiadomość
Post CANON A95. Czy warto??? HELP....
Witam. właśnie jestem przed kupnem mojego pierwszego aparatu cyfrowego. wcześniej bawiłem się dłuższy czas na moim poczciwym canonie eos 300. Od jakiegoś czasu śledzę wszelkie opinie na forum co do różnych aparatów. mam jednak problem, ponieważ nie mogę się do końca zdecydować na jakiś aparat. Bawiłem się troche Canonem A80, A95, Olympusem c5060 i jakimiś HP. Czyli jak widać, średni kontakt z cyfrakami. No i wreszcie dochodzę do sedna - kupować Canona A95, czy w przedziale do 1500 zl jest cos lepszego? ostatnio na allegro moją uwagę zwróciła Minolta z2. Naczytałem się o Canonie o szumach i innych takich rzeczach. Powiem krótko. Nie mam zamiaru podchodzić na razie do fotografii bardzo profesjonalnie - chodzi mi o naprawdę ładne zdjęcia, bez ziarna, ładne kolorki i dobrą jakość w późniejszym druku. Razi mnie też dłuuuugi czas reakcji w niektórych aparatach.

Napiszcie co możecie mi poradzić. Z góry dzięki!!!!!!!

niedziela, 17 października 2004, 14:07

Z tego co piszesz, wynika że bardziej pasuje Ci A95. Jaki zakres ogniskowych potrzebujesz (z jakiego najczęściej korzystałeś w lustrzance) - bo to może wszystko wyjaśnić. I dobra rada - nie sprzedawaj analoga :)

niedziela, 17 października 2004, 14:22
Z tego co piszesz, wynika że bardziej pasuje Ci A95. Jaki zakres ogniskowych potrzebujesz (z jakiego najczęściej korzystałeś w lustrzance) - bo to może wszystko wyjaśnić. I dobra rada - nie sprzedawaj analoga :)

TomekK
Korzystam z dwóch obiektywów, standardowego Canon'owskiego 28-80 i Sigmy 100-300. ale trudno jest mi powiedzieć, z jakiej ogniskowej korzystam częściej. I tu się właśnie zaczynam zastanawiać nad Minoltami serii Z, z racji zoomu,a co do analoga, to nie mam zamiaru sprzedawać :) Powiem więcej, muszę naprawić jeszcze światłomierz w moim starym Zenicie :) A tak poza tym, to co sądzicie o Minoltach serii Z?

wtorek, 19 października 2004, 12:16

Jeżeli zdarza Ci się korzystać z dłuższych ogniskowych, to kup coś z długim zoomem. Moim zdaniem Z1 jest naprawdę dobrym aparatem dla zaawansowanych amatorów o niezbyt zasobnym portfelu.

wtorek, 19 października 2004, 21:48
Moderator

A tak poza tym, to co sądzicie o Minoltach serii Z?

Naprawdę godne polecenia. Szczególnie za cenę, w jakiej są oferowane.

wtorek, 19 października 2004, 22:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]