Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 16:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 minolta z1 
Autor Wiadomość
Post minolta z1
Chce kupic minolte z1 - w zwiazku z tym pytanie czy wystpuje ona w róznych kolorach, bo tak mi sie wydawalo przegladajac np. Allegro?

środa, 21 stycznia 2004, 13:32

czwartek, 22 stycznia 2004, 02:43
Moderator

Aaaaa!! Dorwałem!! Szczerze mówiąc, to nie wiem, czy ktokolwiek poza Tobą widział różne kolory Z1... :) Tak samo na Allegro jest tyklo jeden, czyli srebrny, choć zdjęcia w różnym oświetleniu, sprawiają, iż czasami aparat wydaje się nieco ciemniejszy (brązowawy), ale to tylko złudzenie :)

PS. Poszukaj info o tym aparacie w dziale "Sprzęt" - tam jest też mój temat (na samej górze) o kupowaniu na Allegro (sam tak kupiłem).

PS. Ginty, co ze statywem?

piątek, 23 stycznia 2004, 11:58

A, dziękuję, kupiłem - zapewne jednak wypada, żebym to zmieścił w temacie statyw. Postaram się coś napisać w najbliższym czasie (a coś konkretnego Cię interesuje?). Poz.

piątek, 23 stycznia 2004, 12:13

AAA ja mam mętlik w głowie. Też chcę kupić Minolte Z1, ale ostatnio czytałem o Kodaku DX6490 i wyczytałem że ma podobne parametry, a nawet lepsze bo ma większą matryce. No i co radzicie? Ceny obydwu oscylują w granicach 2 tys choc Kodak jest troszke drozszy.

Takie odniosłem przed chwilą wrażenie, że im więcej czytam tym mniej jestem zdecydowany. Pomózcie :)

piątek, 23 stycznia 2004, 13:29

Ma podobne parametry - niemniej chyba wybrałbym Minoltę Z1, gdyby wybór miał się rozstrzygnąć pomiędzy powyższą dwójką.

Kodak nie posiada manualnego focusa (cokolwiek by mówić o jego przydatności - uważam, że warto, by był), manualnych nastaw balansu bieli (tylko 4 predefiniowane). Największym minusem pozostaje chyba jednak fakt, że nie masz kontroli nad kompresją zdjęć w formacie jpg a ta ustawiona jest dosyć duża, co może być kłopotliwe w przypadku zdjęć z dużą ilością detali. Do kompletu - chociaż ogólnie zdjęcia robione Kodakiem zbierają pozytywne opinie, to jednak Minolta oceniana jest zdecydowanie lepiej pod tym względem. No i wątpliwości może też budzić zasilanie - firmowy akumulatorek (za drugi trochę zapłacisz i nie kupisz awaryjnie baterii na wymianę w kiosku); trzeba jednak przyznać, że w zestawie dostajesz komplet akumulator+ładowarka, przez co bilans finansowy nie jest aż tak zły.

W Minolcie zraziła mnie jedynie dyskusyjna jakość wykonania + patent z LCD, ale to kwestia gustu.

Dochodzi jeszcze kwestia ceny - Z1 kosztuje ok. 1650-1700 złotych na Allegro a Kodak 1800-1900. Różnica 150-200 złotych, trochę to jest. Osobiście poleciłbym w tym segmencie cenowym Olympusa C-740, który jest najtańszy z całej trójki a również wart uwagi (sam go używam i uważam, że to bardzo udany aparat).

Tak więc z tych dwóch do 2000 - wybrałbym Z1 + dodatki (karta pamięci, itd.). Są jednak na forum użytkownicy zarówno Z1 (nie sposób nie zauważyć ;)) jak i Kodaka 6490 (raczej świeżo upieczeni). Zapewne się wypowiedzą. Pozdrawiam.

piątek, 23 stycznia 2004, 17:01
Moderator

Najlepiej gdybyś poczytał na forum, bo są tematy poświęcone Z1... Myślę, że Ginty dokładnie opisał różnice pomiędzy Z1 i DX-6490. Ja dodam, że KODAK według mnie jest troszkę żle zbudowany i ma za mało miejsca pomiędzy obiektywem, a fragmentem obudowy, gdzie mieści się akumulator (zazwyczaj). Chodzi o to, że może być przez to niewygodny w trzymaniu, szczególnie dla osób o większych dłoniach.

Ginty, napisz coś o tym statywie w moim temacie na "Sprzęt" i jeszcze może mi coś tam pomożesz :) Cześć.

piątek, 23 stycznia 2004, 20:31

Vendeur ja o minolcie Z1 przeczytałem już wszystko co tu zostało napisane. Wiem, że sobie ją bardzo chwalisz. Duza większośc z tego co złego słysze o Minolcie dotyczy kiepskiego wykonania (że tani plastik, że coś tam stuka przy obiektywie, że szybko się zużywa klapka od baterii).Mi akurat design Minolty bardzo odpowiada, więc wyglad mnie nie zraża ani troche. Przyjrzę sięjeszcze Olympusowi C-740. Ale jeśli wszystko podumując, t rozumiem, że na pytanie: Czy warto kupić Z1 odzpowiedź brzmi TAK :) :?:

sobota, 24 stycznia 2004, 00:20
Moderator

I tu właśnie się mylisz... Już nie raz pisałem, że Z1 wcale jest kiepsko wykonana! Takie opinie należą do ludzi, którzy ją wzieli tylko na chwilę w sklepie i nic poza tym. Bo ja też miałem takie wrażenie na początku. Jednak bardzo szybko ono zniknęło i teraz się wcale o aparat nie boję.

Jak to klapka się zużywa...?? Chyba coś nie tak ująłeś. Zresztą to też bujda. A ten obiektyw?? Co stuka? Chodzi Ci zapewne o "luz"...? Wszystkie aparaty w tej klasie z ulrtazoomem mają taki luz i to nie tylko "wada" Z1 - to w niczym nie przeszkadza i w ogóle nie powinno być brane pod uwagę.

Pozdrawiam.

sobota, 24 stycznia 2004, 02:05

Hmmm, przekonuję sie do tego apratu coraz bardzoej, ale nie dziw się Vendeur, że tak pytam. Wiadomo, że nie chce żałowac tego co kupie. Gdybym aparat kupował dziś lub jutro to na pewno byłaby to Minolta, ale niestety muszę jeszcze troszkę mi brakuje.

Pozdrawiam.

sobota, 24 stycznia 2004, 11:59
Moderator

Lulu, odpowiedziałem na Twojego maila w dziale "Sprzęt" temat: "Czy MINOLTA Z1 ma jakieś wady".

sobota, 24 stycznia 2004, 14:01

Jeżeli chodzi o wykonanie Minolty - no cóż, sprawa dyskusyjna. Zacinający się przełącznik LCD/wizjer jest jednak faktem; wiem, że wystarczy mocno stuknąć od dołu czy poluzować śubki, niemniej nie jest to zaleta i nie świadczy zbyt dobrze o jakości wykonania.

Natomiast luzy są również w C-740, więc nie ma o czym mówić. Ten typ tak ma.

Vendeur - jak wiadomo - jest jest wielkim fanem Z1, ja posiadam C-740 i też bardzo sobie chwalę ten aparat. Myślę, że są porównywalne. Jeżeli Z1 już Ci się śni po nocach, to nie zamierzam zniechęcać do zakupu tego aparatu; ale jeżeli się wciąż wahasz - to przyjrzyj się C-740. To aparat wart swojej ceny (a ostatnio mocno staniał - prawdopodobnie ma to związek z wypuszczenie przez Olympusa C-760).

Pozdrawiam.

niedziela, 25 stycznia 2004, 01:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]