Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 03:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Czy Nikon 8700 ma stabilizator obrazu? 
Autor Wiadomość

Post Czy Nikon 8700 ma stabilizator obrazu?
Chcę kupić takiego nikona, ale on chyba nie ma stabilizatora? Jak więc robić nim fotki z ręki z zoomem 8x? Może ktoś ma, robił i może się wypowiedzieć?

sobota, 23 października 2004, 20:46

Jest taka zasada że spokojnie możesz robić zdięcia z zoomem jeśli np. masz zoom 200mm to musisz robić na czasie 1/200 sek, jesli masz zoom 380mm to musisz ustawić czas 1/380 sek - i przy takich ustawieniach mozesz robic fotki z ręki. Jeśli musisz ustawić dłuższe czasy naswietlania to musisz uzywać statywu.

A stabilizacja w A1/A2 pozwala Ci na wydłużenie tych czasów około 8 razy czyli dla zoom 200mm spokojnie możesz z ręki robić na czasie 1/25 sek. Tylko wtedy i tak trzeba uwazać na szybko poruszające się obiekty które fotografujesz hihi

pozdrowienia

sobota, 23 października 2004, 21:05
Moderator

8700 nie ma stabilizatora. Ma go natomiast jego następca 8800.

Pop ierwsze, aby robić zdjęcie z takim zoomem nie potrzebujesz stabilizacji, a przynajmniej nie zawsze. Niaktórzy, potrafią zrobić zdjęcie przy ogniskowej 400 mm z czasem 1/10 sekundy (np ja ;) ). Jeśli masz pewną rękę, to się nie przejmuj.

Ponadto dlaczego akurat jego chcesz kupić? Bo fajnie wygląda? Czy dlatego, że to Nikon? Bo skoro nawet nie znasz jego parametrów technicznych, dziwnym wydaje mi się porywanie na tak drogi sprzęt. Może coś tańszego i prostszego?

Jeśli chcesz stabilizację, to możesz kupić np. Minoltę A1/A200/A2.

sobota, 23 października 2004, 22:35
8700 nie ma stabilizatora. Ma go natomiast jego następca 8800.

Pop ierwsze, aby robić zdjęcie z takim zoomem nie potrzebujesz stabilizacji, a przynajmniej nie zawsze. Niaktórzy, potrafią zrobić zdjęcie przy ogniskowej 400 mm z czasem 1/10 sekundy (np ja ;) ). Jeśli masz pewną rękę, to się nie przejmuj.

Ponadto dlaczego akurat jego chcesz kupić? Bo fajnie wygląda? Czy dlatego, że to Nikon? Bo skoro nawet nie znasz jego parametrów technicznych, dziwnym wydaje mi się porywanie na tak drogi sprzęt. Może coś tańszego i prostszego?

Jeśli chcesz stabilizację, to możesz kupić np. Minoltę A1/A200/A2.

Nie dlatego ze fajnie wygląda. Pierwotnie chciałem coś z dużym zoomem co sprawdzałoby się w zdjęciach sportowych. Chciałem panasonica FZ20, który jak wiesz królem piękności nie jest. Zastanowiłem się jednak na spokojnie i zdecydowałem, że zoom 7x/8x by mi wystarczył, a może lepiej wybrać coś według forumowiczów lepszego (czytaj minolta A2 lub nikon 8700). Z tej dwójki nikon ma większego zooma i też 8megapikseli. boję się, że zoom x7 z A2 mi nie wystarczy i stąd ta decyzja o 8700. A ponieważ chcę pstrykać zdjęcia sportowe pytałem o stabilizator. A nic tańszego i prostszego nie chcę bo mam tyle kasy i chcę kupić najlepszy sprzęt w tej cenie. Za jakiś czas się z tym "oblatam" i jego "bardziej zaawansowane funkcje" na pewno wykorzystam a jak kupię coś prostszego to za jakiś czas będę musiał wymieniać. Tak więc proszę pomóż i podpowiedz co byś wybrał za te pieniądze do fotek także sportowych, 8700, a2, czy coś innego?

sobota, 23 października 2004, 23:39

A ponieważ chcę pstrykać zdjęcia sportowe pytałem o stabilizator. A nic tańszego i prostszego nie chcę bo mam tyle kasy i chcę kupić najlepszy sprzęt w tej cenie. Za jakiś czas się z tym "oblatam" i jego "bardziej zaawansowane funkcje" na pewno wykorzystam a jak kupię coś prostszego to za jakiś czas będę musiał wymieniać. Tak więc proszę pomóż i podpowiedz co byś wybrał za te pieniądze do fotek także sportowych, 8700, a2, czy coś innego?

A gdzie wyczytałeś że do zdjęć sportowych potrzebny jest stabilizator :?:
Jeśli byś miał duuży zoom i fobił fotki z daleka to tak.....
Ale nie o to Ci chyba chodzi
Do zdjeć "sportowych' najczęściej urzywa się krótkich czasów więc AS nie będzie konieczny :wink:

wtorek, 26 października 2004, 11:09
Moderator

Do zdjęć sportowych jest ważna szybkość działania aparatu. A wiadomo jakie są najszybsze... => Minolty. Jednak są to modele UZ serii "Z". Nie wiem, jak się ma sprawa z A1/A2. W sumie nie pamiętam, aby ten Nikon był jakoś wuraźnie wolny, więc źle chyba z nim nie jest. Ale w sumie po co Ci aż 8 Mpix do takich fotek?

I co dokładniej chcesz fotografować? Bo może np. lepszym wyjściem być zakup A1 + lampa błyskowa.

wtorek, 26 października 2004, 13:32

Heh, koleś pytał o nikona , a Vendeur mu zaraz Z1 wciśnie :lol: To forum coraz bardziej mnie zaczyna bawić.

http://www.negatyw.org

wtorek, 26 października 2004, 13:40
Moderator

Heh, koleś pytał o nikona , a Vendeur mu zaraz Z1 wciśnie :lol: To forum coraz bardziej mnie zaczyna bawić.

Cichy, chyba nie rozumiesz, tego co piszę. Stwierdziłem tylko, że Minolty serii Z są najszybsze. I wcale ich nie polecam do takich celów - po prostu są szybsze i tyle. Szybciej zrobią fotkę, ale jej jakość będzie nieco gorsza.

Nie wiem, jak jest z prędkością działania w droższych modelach. 8700 nie jest w sumie taki zły, choć bawiłem się nim głównie w pomieszczeniach.

Jednak dalej nie wiadomo, jakie dokładnie zdjęcia będą robione.

wtorek, 26 października 2004, 14:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]