Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 17:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Jaki cyfrowy kompakt 
Autor Wiadomość
Post Jaki cyfrowy kompakt
Witam,

Wiem, ze temat meczony az do bolu. Rzecz w tym, ze od tygodnia czytam, ogladam, porownuje, znowu patrze i juz prawie nie wiem co ja wlasciwie chce...
Zalozenia byly proste - aparat z matryca ok 5MP, w miare dobrym obiektywem i w cenie ok 1500PLN. Minal tydzien i cena urosla do ok 2000PLN a w porywach siegala 2600PLN ale to jednak zbyt duzo. Chyba...
Do jakich zdjec? Glownie rodzina, jakies imprezki, wakacyjne wyjazdy. Z drugiej strony ze wsi jestem i wszelkie wypady na lono natury zawsze mnie cieszyly wiec i tu cos daloby sie uwiecznic kiedy czlowiekowi w duszy gra... Na pewno nie bedzie zdjec sportowych. Duzy zoom to raczej dodatek niz priorytet.
Moje poszukiwania zaczalem od Canona A95 a potem to juz poszlo...
Aktualnie moje typy (alfabetycznie) to:
Canon G5
Fuji S20pro
Nikon 5400
Olympus C5060
Panasonic FZ20
No i to jest przedzial do 2000PLN.

A powyzej to:
Minolta A1
Panasonic FZ20
Sony V3

Pytanie 1:
czy biorac pod uwage roznice cenowa rzedu ok 500 pomiedzy A1/FZ20/V3 i reszta warto w nie (te drozsze) inwestowac?
Pytanie 2:
Ktory z aparatow w grupie do 2000PLN wydaje sie byc w Waszej subiektywnej ocenie najbardziej godnym uwagi?

Nie chcialbym aby ten post rozpoczal dyskusje nad wyzszoscia jednego modelu nad innym. One po prostu sa rozne. Niemniej jednak bardzo interesuje mnie opinia uzytkownikow mogacych przedstawic wlasne doswiadczenia z powyzszymi aparatami, szczegolnie jezeli mieli mozliwosc porownania ich osobiscie.
I ostatnia uwaga - z manualnego sprawdzania nie dotykalem Fuji F20pro, Panasonca FZ20 i Sony V3. No i najbardziej "lezal" mi Canon A1...

Z gory dzieki za pomoc,
bzyk

czwartek, 25 listopada 2004, 16:17

Ja bym się zastanawiał nad G5, 5060, A1 i to może w takiej kolejności.
G5 - używam i jestem zadowolony momo, że:
- aberracje ma przy mocnym słońcu i przysłonie od 2.0-3.0
- wizjer do d...y (ale ja i tak tylko używam LCD)
A1 - mam uraz do matryc minolty i szumów na zdjęciach (widziałem zdjęcia na forum, rozmawiałem z użytkownikami). Mimo, że G5 też ma szumy jeszcze nigdy nie uzywałem programu do odszumiania fotek.
5060 - nie używałem i nie znam ludzi co używają. Wiele dobrego czytałem o tym aparacie. Jedynie zama obsługa podobno jest skopana bo większość ustawień jest z poziomu menu.

Nie mam zamiaru doradzać wię to jest jedynie moje zdanie.

czwartek, 25 listopada 2004, 16:41

mysle ze powinines zwrocic uwage na jasnosc obiektywu g5 ma bardzo jasny (2.0 - 3.0) i w iso 50 nie ma wielkiej konkurencji pod wzgledem jakosc fotek, w wyzszych iso juz szumi, jak dla mnie juz iso 200 jest kiepskie, a o 400 nie wspomne. aparat ma swietny obracany LCD co naprawde ulatwi ci wiele trudnych fotek - nie bedziesz sie musial klasc na ziemie tylko odpowiednio ustawiasz LCD. swietne zdjecia nocne. latwa obsluga. to tyle pochwal dla g5 o innych nic nie wiem wiec niech uzytkownicy pozostalych je pochwala :)

czwartek, 25 listopada 2004, 16:54
Moderator

Canon A1...

Hmm... Ciekawy model, ale chyba nie znam.

Poza tym powtarzasz aparaty w obydwu przedziałache cenowych ;).

Mój typ, to A1 i większość o tym wie. Warto dopłacić, bo aparat daje ogromne możliwości i przede wszystkim ma fenomenalną obsługę. Wady jednak też ma.

czwartek, 25 listopada 2004, 19:12

- Olympus C-5060 - porównywalny do Canona G5, a moim zdaniem robi lepsze jakościowo zdjęcia. Wygodny, niezbyt ogromny, no i świetne zdjęcia.
- Minolta A1 - świetna obsługa, ogromne możliwości, dobre zdjęcia. Ale wymaga nieco więcej od samego fotografa.

czwartek, 25 listopada 2004, 22:23
Bylem w MM przymierzyc sie do aparatow. I o dziwo trafil sie bardzo sensowny facet z obslugi. Po prawie 40 minutach padlo jednak na G5.
No i chyba tak zostanie:)
Pytanie z innej beczki: czy jest sens kupowac na allegro czy zamowic u Grosmana? Czy Grosman daje gwarancje uznawana przez serwis w Polsce?

Pozdrawiam i dzieki za pomoc:))
bzyk

czwartek, 25 listopada 2004, 23:08

"Gwarancja - pewna rzecz.
Gwarancja pisemna na 2-lata.
Realizowana w Polsce i bezpłatnie!"

A czy to prawda, mogą zweryfikować Ci ci kupili u niego sprzet.

Rayden

czwartek, 25 listopada 2004, 23:16
Z calym szacunkiem dla Pana Pacyny ale juz zostalem "nauczony", ze wszystko jest bardzo fajnie dopoki nic nie zaczyna sie sypac. A pozniej nie ma juz zadnego zmiluj:(
Nie znaczy to, ze zakladam, ze cos ma sie dziac. Tfu, przez lewe ramie:) Po prostu strzezonego Pan Bog strzeze.
A w rzeczonym MM rozsadny facet z obslugi straszyl, ze w przypadku potencjalnych problemow serwis chce najpierw obejrzec dowod zakupu sprzetu. Ile w tym prawdy - nie wiem. Chyba, ze ktos mial podobna sytuacje i wie czego mozna sie spodziewac ze strony serwisu?

Vendeur
No... Minolta miala byc... :) Jednak cenowo troche za duzo.
Widzialem a nawet trzymalem nowego Sony V3. Lekki, bardzo poreczny i w cenie Canona G6...

Pozdrawiam,
bzyk

czwartek, 25 listopada 2004, 23:50
Zaczerpnalem informacji u zrodla i Pan Pacyna daje owszem 2 lata gwarancji ale realizowane przez jego firme w niemczech. Czyli potencjalnie dosc dlugie terminy.
Z ciekawosci zadzwonilem rowniez do [url]fotokat.interbit.pl[/url] i tutaj dowiedzialem sie, ze firma daje 1 roczna gwarancje producenta do realizacji na terenie kraju i 24 gwarancje/rejkomie swojego sklepu (czyli oddajemy im aparat a firma z racji podpisanej umowy z dystrybutorem zalatwia reszte).
Roznica w cenie pomiedzy obydwiema firmami to 50pln na korzysc Pana Pacyny (1880pln Grosman i 1930pln Fotokat)...
Mimo wszystko chyba wstrzymam sie do konca stycznia az opadna swiateczne szalenstwa cenowe i bedzie mozna negocjowac jeszcze lepsze ceny... :))

Pozdrawiam serdecznie,
bzyk

piątek, 26 listopada 2004, 13:25

Mimo wszystko chyba wstrzymam sie do konca stycznia az opadna swiateczne szalenstwa cenowe i bedzie mozna negocjowac jeszcze lepsze ceny... )

na co czekać :?
negocjować można w każdej chwili.
zadzwoń sobie tel. (0-34) 366 07 77 - ja tam kupowałem G5 - możesz śmiało się potargować. (dostajesz paragon/fakture i gwarancje z Canon Polska)

piątek, 26 listopada 2004, 14:10

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35265032

piątek, 26 listopada 2004, 14:14

M
Dzieki bardzo za telefon, zadzwonie na pewno.

Czy ktos z Grupowiczow zna/mial kontakt z autorem ponizszej aukcji:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35401513
Wiem, ze mial byc G5 ale roznica w cenie wydaje sie byc naprawde nieduza...

Pozdrawiam,
bzyk

niedziela, 28 listopada 2004, 20:18

"A w rzeczonym MM rozsadny facet z obslugi straszyl, ze w przypadku potencjalnych problemow serwis chce najpierw obejrzec dowod zakupu sprzetu. Ile w tym prawdy - nie wiem. Chyba, ze ktos mial podobna sytuacje i wie czego mozna sie spodziewac ze strony serwisu?"

Dokładnie tak jest. Na gwarancji jest wyraźny zapis, że karta gwarancyjna ma być podbita i dodatkowo musi być dowód zakupu (paragon, faktura).
Aha, w razie jakiejś wtopy sam pokrywasz koszt transportu aparatu, jeśli masz gw. euro.

niedziela, 28 listopada 2004, 21:39

Zatem stalo sie i sie nie odstanie - Canon G6 w domu zostanie!
Znaczy, ze od dzis jestem szczesliwym posiadaczem takowego:)
Chcialem podziekowac Wszystkim, ktorzy pomogli mi w podjeciu decyzji i mysle, ze bede dosc regularnie zagladal by czerpac ze skarbnicy wiedzy tutaj zawartej (i wiem jak uzywac SZUKAJ! :)

Pozdrawiam serdercznie,
bzyk

piątek, 3 grudnia 2004, 00:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]