Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 06:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 aparat dla arch...-wyższa półka. 
Autor Wiadomość
Post aparat dla arch...-wyższa półka.
Miała być cyfrówka 8mega pixelowa, ale dzięki Wam będzie na 100% cyfrowa lustrzanka (odnośnie "aparat dla architekta"). Na koniec to najbardziej "zamieszał" mi IMOT, za co dziękuję.Cyt." moim zdaniem najlepiej... kupić body D70 bo jest lepsze od 300D.... Do tego za 50zł przejściówkę na gwint, za nastepne 20 zł jakieś ruskie dystanse (oddalajace obiektyw) , do tego Zenitara 16 mm i jakiś inny obiektyw np 50 mm Pentacona i robisz piekne fotki makro, wnetrz itp ... masz niewiarygodną mozliwość eksperymentowania. Efekty będą na pewno lepsze niz jakim kolwiek kompaktem.
Np zakładając takie dystanse pomiedzu body a zenitara 16 mm doszedłem do momentu że obiektyw ostrzył na przednia soczewkę, czyli odległość 0."
Tak więc podjarałem się strasznie, a że jeszcze czekam na kasę to pytam bo mini wątpliwości zawsze są(moje max max to 4300zl).
1. Że d70 jest lepsze od 300D to wiadomo, ale jak to się ma do tej nowszej czarnej wersji 300D Black Limited (z 18-55 usm + grip)ok 4280zl?
2. Czy może poczekać trochę ( za bardzo to nie wiem jak szybko ceny spadają) i kupić canon eos10d body teraz ok 4600?
3.Coś innego w tych cenach?

wtorek, 30 listopada 2004, 17:56

1. Czarna wersja 300D różni się od srebrnej tym, że jest czarna. W zestawie jest po prostu grip, nieco inny obiektyw (ale nie optycznie, tylko mechanicznie) i bardziej "profesjonalny" wygląd. Do Nikona D70 temu daleko.
2. Czy cena 10D spadnie? Nie wiem, obawiam się, że to może być dolna granica, bo 10D nie jest już produkowany. Choć oczywiście trudno prorokować.
3. Możesz rozważyć jeszcze Sigmę SD-9. Jeżeli znajdziesz przejściówkę na M42 i kupisz dwa satysfakcjonujące Cię obiektywy Sigmy, a nie robisz za dużo zdjęć w nocy bez dodatkowego oświetlenia, to będzie to dobry wybór. Choć moim zdaniem D70 jest dużo bardziej uniwersalny - tak więc przyszłościowo myśląc, jeśli Sigma nie wyjdzie Ci dużo taniej, moim zdaniem lepiej brać Nikona.

wtorek, 30 listopada 2004, 22:38
dzięki, tylko co do tego 2 pytania jeszcze- nawet jeśli cena 10d nie spadnie( przeglądałem allegro i powiedzmy, że się zmieszczę finansowo), to czy warto brać 10D body czy D70 body?
Może to nie jest najważniejsze ale kręci mnie w 10D to, że nie jest plastikowy, a z tego co czytałem D70 to plasik, tylko nowszy na oko o rok?

wtorek, 30 listopada 2004, 22:57
-zna ktoś jakieś linki z porównaniami tych aparatów(bo tu na forum coś mało porównań tych aparatów widać)?
-czy to o czym pisze imot pasuje też do canona 10d?
-a może jakieś inne tanie obiektywy do makro, wnętrz...najlepiej jeden uniwersalny, tani, dobry hehe!

środa, 1 grudnia 2004, 01:30
jakby was tu zaciekawić abyście pomogli mi jeszcze trochę między wybraniem 10D a D70?(bo na razie tylko tomekk się odezwał) :(

Może wrzuce dwa moje zdjęcia zrobione w Holandii starym zenitem jakieś 2 lata temu. Może to was zaciekawi, włączy krytykę, a przy okazji napiszecie coś o 10D vs. D70.. please

Obrazek

środa, 1 grudnia 2004, 12:57
aha, tak rzeby być szczerym to się przyznam, że fotki były wywołane bardzo tanim kosztem, także cały film wyszedł trochę blady, więc ciutke poprawiłem kontrast na kompie pozdrawiam

środa, 1 grudnia 2004, 13:00
Moderator

Mógłbyś następnym razem edytować swojego posta, a nie pisać ich 10 pod rząd...?

środa, 1 grudnia 2004, 13:15

Chociaż te aparaty teoretycznie powinny być nieporównywalne, to jednak ze względu na sporą różnicę w wieku tych konstrukcji są. 10D jest klasę wyżej, ale dużo się od tego czasu zmieniło. Dla mnie byłby to przede wszystkim wybór systemu - Nikon vs. Canon. Jeżeli nie chcesz fotografować głównie sportu i kupować raczej tańsze niż droższe obiektywy, to moim zdaniem lepszy jest system Nikona.

środa, 1 grudnia 2004, 22:38

Proszę, oto link do stronki na której są chyba dosyć porządne testy aparatów. http://www.dpreview.com/reviews/
Piszesz że masz dylemat miedzy 10D a D70...
Więc moim zdaniem 10D jest aparatem z wyzszej półki, to bardzo solidna konstrukcja, jest pancerny i pewnie trwalszy, natomiast d70 jest aparatem plastikowym, za to nowszym, rok w forografii cyfrowej to sporo.
Jezeli chodzi o parametry to D70 ma kilka lepszych. Między innymi
Synchronizacja z fleszem (nie wiem czy Ci się przyda kiedyś)
NIe pamietam jak z czasem, ale D70 ma chyba 1/8000, a 10D 1/4000
I zdaje się że 10D robi trochę "mieksze" zdjęcia.
Przy całym szacunku dla D70 wolę solidne wykonanie od kilku parametrów które wykorzystał bym może 3 razy, albo wcale. Jezeli trafisz 10D za rozsądne pieniadze(porównywalne z D70) to polecam, powinny tanieć, szlak mnie trafia jak widzę je w sklepach wyceniona na ta sama kwotę co 20D który jest aparatem lepszym.
Jak chcesz zobaczyć zdjęcia z 10D obiektywu Canona 50mm 1/1,8 (koszt niecałe500 zł) to proszę link do stronki którą wycziłem niedawno. Jak widać takim sprzętem mozna robić profesjonalne zdjęcia.

http://www.pbase.com/szuszyn

ps. to nie ja takie ładne robię....
Pozdrawiam

środa, 1 grudnia 2004, 23:46
Widzę, że ocenę moich zdjęć wszystcy woleli przemilczeć.... hehe. Będzie tak, jak uda mi się dostać 10D w cenie D70, to wybiorę canona- może i starszy ale zostałem zaczarowany i nic na to nie poradzę..jak nie, to nikona i też będzie grało...mam tylko nadzieję,że do canona będzie się dało załatwić przystępnie( bo już samo body walnie zdrowo w moje fundusze) ta przejściówkę, te dystanse, zenitara 16mm i jakiś inny obiektyw. Kurde, w końcu wiem co wybrać, tylko czekam, aż mi tą kasę wypłacałą z urzędu (cwaniaki mają czas do 3 miesięcy, ale już trochę mineło), może coś stanieje....
dzięki Tomek, dzięki Imot
pozdrawiam
p.s. niezły ten link z szuszynem

czwartek, 2 grudnia 2004, 01:45
mysle ze ten rok nic nikonowu nie dal. Wystarczy prownac jakie robi fotki 10d a jakie d70. Porownania nie ma szczegolnie przy wyzszym iso jak i rowniez dluzszym czasie.

czwartek, 9 grudnia 2004, 00:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]