Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 07:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 fuji s602 vs nikon 4500 vs Olympus c-4000 
Autor Wiadomość
Post fuji s602 vs nikon 4500 vs Olympus c-4000
Hejka,

potrzebuje aparatu za okolo 2 tysiaki - allegro (max 2300), ktory oprocz swietnego macro zaoferuje mi jaknajwiecej za ta cene (ogolna jakosc zdjec, pelen manual, fotki noca itp itd). Wstepnie wybralem fuji s602, nikon 4500 i z nizszej polki, olka c-4000. Ktory z nich najlepiej spelni moje oczekiwania ?

A moze cos innego, z poza tej trojki ?:-) Ja np coraz intensywniej mysle o Minolcie Z2. Ma miec lepsze macro (od 3 cm), mniejsze (mam nadzieje) aberacje chromatyczne no i ma wieksza matryce od swojego poprzednika. Z2 zapowiada sie wiec na swietny aparacik do wszystkiego z super macro na dodatek...

z gory dzieki za odpowiedz! :-)

niedziela, 15 lutego 2004, 02:30
A moze poczekac jeszcze z miesac, dwa - dozbierac pieniazki i machnac sie na Olympusa c5060? Czy ten aparacik jest zdecydowanie lepszy od w/w? Jak myslicie ?

niedziela, 15 lutego 2004, 13:42

Ja polecam Olympusa C-4000. Ma wyjątkowo dobrą optykę, mała (no... bez przesady) matryca może wprowadzać w błąd. To jedna z najbardziej udanych kompaktowych cyfówek, jakie widziałem. Ostatnio jest w bardzo dobrej cenie. Jeżeli więc nie potrzebujesz ultrazooma, myślę że będziesz z niego wyjątkowo zadowolony, bo jakość zdjęć jest wyśmienita - myślę, że lepsza od wymienionych konkurentów.
To czy makro jest dobre czy nie jest nie do oceny na podstawie odległości, od której potrafi to robić. Zawodowymi obiektywami makro zdjęcia robi się często z prawie metra, a efekty są świetne. Im bliżej jest aparat, tym trudniej jest dobrze oświetlić obiekt. Przy trzech centymetrach jest to praktycznie nie do zrobienia. Ja nie czekałbym tak niecierpliwie na Z2, bo ten aparat może zawieść. Jeżeli optyka nie ulegnie zmianie, to nie podoła matrycy 4MP - zdjęcia mogą być gorsze niż w Z1. Zresztą zawsze trzeba sobie zadać pytanie, do czego nam większa matryca. Bo jeśli "dla szpanu" albo "na zapas", to nie ma to sensu.

niedziela, 15 lutego 2004, 14:07

Napisz prosze jeszcze, jak widzisz olka c5060? Ostatnio duzo o nim czytalem i coraz bardziej sie do niego przekonuje. Jednak zeby jego kupic, musialbym zdrowo sie z pieniazkow wyszportac ;-) A to oznacza, ze zaden statyw, karta pamieci itp nie wchodzily by narazie w gre :-/ Czy ten olek jest az tak dobry, by warto bylo tak sie na niego szaprac, czy moze lepiej zakupic c4000, a razem z nim, wszystkie potrzebne mi gadzety?

niedziela, 15 lutego 2004, 14:32

C-5060 to dobry aparat, przewyższa C-4000, ale myślę, że nie na tyle, żeby wydawać dużo więcej pieniędzy - uważam, że akcesoria mogą być dużo bardziej przydatne. Chyba, że decydujący dla Ciebie jest szeroki kąt. Ja jednak osobiście chyba wybrałbym C-4000 + dodatki.

niedziela, 15 lutego 2004, 15:06
Tez mi sie wydaje, ze Olek C-4000 bedzie najrozsadniejszym wyborem. Na szczescie jednak moj zakup cyfraka nie jest jeszcze tak pilny, zebym nie mogl 2-3 tygodnie poczekac. Wierze, ze ten czas wystarczy, bym poznal mozliwosci Minolty Z2. Moze tez w tym czasie C-5060 stanieje na tyle, by bez jakis wiekszych wyzeczen mozna go bylo kupic :-))

Dzieki! :-)

niedziela, 15 lutego 2004, 15:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]