Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 08:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 ile trzyma bateria???? 
Autor Wiadomość
Post ile trzyma bateria????
ile mniej wiecej moge korzystac z baterii olympusa mju mini?wczoraj kupilam,ladowalam 12 h zaczelam sie bawic,poltorej godziny i siadla...i nie wiem,dalej ladowac 12 godzin ?a moze wystarcza 2 a bateria bedzie chodzic tyle samo?i czy to normalne zeby tak szybko padla?pliz powiedzcie o co chodzi bo ja zielona w ogole w tym temacie jestem:)

środa, 16 marca 2005, 17:47

Nie wiem ile trzyma bateria w tym aparacie, ale chyba będzie lepiej jak ją poładujesz te 12h po całkowitym rozładowaniu. Zrób tak najlepiej ze 3 cykle (rozładowanie i ładowanie). Tak zazwyczaj zalecają robić z nowymi bateriami. Po tych 3 cyklach już możesz ją doładowywać.

środa, 16 marca 2005, 17:57
no mam taki zamiar zeby ladowac 3 razy i rozladowywac-tak samo jak z telefonem komórkowym...ale jak bateria ma mi siadac po poltorej godziny bawienia sie aparatem to dziekuje bardzo!

środa, 16 marca 2005, 18:14

Za pierwszym razem, to znaczy po pierwszym naładowaniu, akumulator może wykazywać znacznie mniejszą pojemność, niż ma w rzeczywistości. Dopiero po 2, czy 3 ładowaniu uzyskuje pełną pojemność.

środa, 16 marca 2005, 18:35
dzieki:)mam nadzieje ze po 3 cyklach ladowania wszystko bedzie git.jakby ktos cos jeszcze wiedzial to dawajcie znac :)

środa, 16 marca 2005, 18:45

elofruzia powiedziała: ile moge korzystac z baterii olympusa mju mini?

jaka to bateria - czy oryginalna jaka ładowarka?
na tym forum udzielono mi inrformacji dośc rzetelnej, że akumulatory litowo jonowe(w jakie wyposażona jest wiekszośc aparatów cyfrowych) NIE WYMAGAJĄ FORMATOWANIA (choc to nie szkodzi)
dużo przydatnych informacji o akumulatorach było ostatnio na stronie CHIP-a
a poza tym dobrze jest chyba sprawdzić w instrukcji obsługi ile aparat pobiera prądu i ile przeciętnie można wykonać zdjęć

a może baterie w aparacie mini trzymają mini- malnie krótko (żartowałem) :mrgreen:

środa, 16 marca 2005, 19:11
bateria jest oryginalna ladowarka tez wszystko jest oryginalne kupowalam w sklepie normalnie:D tu mi pisza ze bateria no litowo jonowa...30B?nie wiem co to nawet:)a ladowarka...LI-30C ...TO CO W KONCU....LADOWAC 12H CZY WYSTARCZA 2 ??pomozcie bo oszaleje:)

środa, 16 marca 2005, 19:29

a może baterie w aparacie mini trzymają mini- malnie krótko (żartowałem)

Obawiam się, że to nie żart. Niestety mini cyfrówki pomimo że malutkie biorą dość dużo prądu (nawet jeśli się bawimy, a nie robimy zdjęć), a tylko akumulatorki są mini :cry:

środa, 16 marca 2005, 21:25

Aha, bateria niestety tylko dedykowana - a więc nie ma co liczyć na super pojemność; jedynie po prostu kup zapasową (zawsze to dwa razy więcej :wink: )

środa, 16 marca 2005, 21:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]