Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 20:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 CANON A610 czy cos bardziej zaawansowanego 
Autor Wiadomość

Post CANON A610 czy cos bardziej zaawansowanego
Witam

Tematów typu "Poradźcie co kupić" jest wiele ale mimo to postanowiłem rozpocząć ten wątek. Skłoniła mnie do tego, tylko proszę się nie obrażać, spadająca wartość merytoryczna tego forum.

Przeglądałem wiele tematów i okazuje się, że w większości zamiast pomagać i doradzać uczestnicy dyskusji kłócą się miedzy sobą, wręcz skaczą sobie do oczu.
Tak więc na początku z góry dziękuję za porady osobom, które mają zamiar prowadzić taką dyskusję.

Przejdę wreszcie do rzeczy,
w zasadzie to decyzja co kupuję została już podjęta: CANON A610 + 512MB + ład. + 2 kom. akum. + torba.
Za całość zapłacę ok 1350zł (wszystko nowe na gwarancji)

Ale jak zwykle w chwili gdy w końcu udaje się podjąć konkretną decyzję pojawia się jakieś "ale".

Robiłem kiedyś zdjęcia aparatami typu Smiena czy Fied, więc o fotografowaniu manualnym jakieś tam pojęcie mam.
Teraz naszły mnie obawy, czy w związku z tym szybko nie uznam A610 za zły zakup.
Jeżeli chodzi o cyfrówki to miałem do czynienia z bodajże HP820 (złe wrażenia) i z CANON A75 (tu już wrażenia znacznie lepsze).

Rozejrzałem się trochę na półkach z hybrydami (tu druga prośba, nie polecajcie mi zakupu lustrzanki cyfrowej, tą opcję wykluczam) i mam parę typów aparatów ale ich zakup wiązałby się z dołożeniem jeszcze ok 1100zł do kwoty za zestaw z A610.
Poniżej zamieszczam listę aparatów i uwagi jakie do poszczególnych modeli mam:

MINOLTA A200 - słyszy się, również na tym forum, że zdjęcia znacznie zaczynają "szumić" już przy iso 400,
CANON PRO1 - mało o nim wiem, poza tym jest mało ofert nowych a założyłem że kupuje wyłącznie nowy sprzęt,
FUJI S9500 - podobno dobry ale do niedawna większość, również na tym forum wypowiadała się, że Fuji to syf i niech lepiej robi fotolaby a aparaty zostawi w spokoju,
KODAK P880 - parametry ma ponoć niezłe, ale przy braku pochlebnych opinii na temat P850 zastanawia czy w tym aparacie mankamenty poprzednika mogły zostać wyeliminowane,
PANASONIC FZ30 - niepokoi mnie szeroki zakres zoom-u, coś na kształt Minolt serii Z, aparat z obiektywem 35-420 zrobi prawie wszystko a praktyka wykazuje, że jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do du..y (posiadaczy tego aparatu proszę o wyrozumiałość, to jest tylko i wyłącznie moja opinia),

Powiem jeszcze czego oczekuję od aparatu.
Po pierwsze dobrej jakości zdjęć, szybka intuicyjna obsługa, dobry tryb automatyczny (mam dwoje małych bardzo ruchliwych dzieci i wiem, że przy trybie manualnym nie zdążę zrobic im ciekawego zdjęcia). Zdjęcia wykonywane będą głównie w plenerze i oświetlonych pomieszczeniach.

Udzielcie mi jeszcze informacji, czy wymienione aparaty (oczywiście oprócz 610) ustawienie zoomu mają w pierścieniu obiektywu i dodatkowo sterowane przyciskami czy też mają jedną z tych opcji. Aparatem okazyjnie posługiwać będzie się też moja żona i w jej przypadku używanie zoomu z pierścienia raczej nie wchodzi w grę.

A teraz konkludując, doradźcie który aparat wybrać, czy pozostać przy CANONIE A610 i z nim rozpoczynać przygodę z fotografowaniem cyfrowym czy od razu sięgnąć po aparat z nieco wyższej półki a jeżeli tak to po który.

Dziekuję za cierpliwość i proszę o konstruktywne rozwijanie tematu.

środa, 4 stycznia 2006, 00:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]