Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 02:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 sklepy 
Autor Wiadomość

Post sklepy
Cześć. A macie może sklepy godne polecenia jeśli chodzi o zakup przez neta?

piątek, 17 kwietnia 2009, 15:59

Post Re: sklepy
Tak - odkąd na allegro przysłali mi wadliwy obiektyw - co może i bardziej jest zależne od sprzedawcy, a nie od samego serwisu, ale jednak - to teraz kupuję w normalnych lub czasem internetowych sklepach:tylko raczej akcesoria do aparatów- typu filtry, obiektywy itp a nie sam sprzęt - aparaty - przekonałam już kilka razy, że warto kupować w fototip, ale innych sklepów internetowych jeszcze nie znam.
Ktoś może coś polecić?

wtorek, 21 kwietnia 2009, 17:31

to oczywiście zależy jakie akcesoria potrzebujesz, do studia zazwyczaj zaopatrujemy się w softboxy i lampy studyjne w quantuum. ale znajdziesz tam i masę innych akcesoriów, które do studia się przydadzą.

wtorek, 21 kwietnia 2009, 23:10

Właśnie nie chcę allegro. Nie chcę się bawić w licytacje. Natknąłem się ostatnio na sklep electro.pl i ciekaw jestem waszych zdań na ich temat. Sklep poleciła mi znajoma i ponoć na produkty nie ma co narzekać. A wolę się i was popytać

czwartek, 23 kwietnia 2009, 23:26

nie słyszałam o tym, lepiej wejdź na foto tip i poszukaj co Cię interesuje, to sprawdzona firma, ja np. zaopatrzyłam się tam w battery pack'a. Dobrze funkcjonują i wszystko szybko załatwiane, także to mogę polecić.
Tamtego nie znam.

piątek, 24 kwietnia 2009, 17:12

Nie widziałam, żeby na electro były akcesoria do aparatów- to owszem dobry sklep RTV AGD ale takich rzeczy raczej tam nie ma więc jak już decydujesz się na zakupy w Internecie to kupuj w zaufanych sklepach o dobrej renomie. I na pewno nie na allegro - ja się już na tym sparzyłam;/

środa, 29 kwietnia 2009, 23:17

SelfImagine napisał(a):
Nie widziałam, żeby na electro były akcesoria do aparatów- to owszem dobry sklep RTV AGD ale takich rzeczy raczej tam nie ma więc jak już decydujesz się na zakupy w Internecie to kupuj w zaufanych sklepach o dobrej renomie. I na pewno nie na allegro - ja się już na tym sparzyłam;/
Nie obraź się, ale pleciesz farmazony (i to nie tylko w tym wątku).
Przecież na allegro ogłasza się większośc sklepów internetowych.
Co do allegro, jeśli ktoś dużo sprzedaje (od jakiegoś tam czasu) i nie ma "negatywów" to kupować można spokojnie.

czwartek, 30 kwietnia 2009, 11:23

Przyłączam się do zdania jacka2004. Na Allegro kupowałem nie raz (również sprzęt fotograficzny) i jak na razie nie było problemów. Również z realizacją gwarancji bo i taka potrzeba zaszła. Ale jeden warunek; trzeba popatrzeć na komentarze sprzedającego i umieć je odczytać.

czwartek, 30 kwietnia 2009, 11:54
Moderator

dementia - polecasz sklepy, a nawet piszesz, że się tam "zaopatrujemy", które tak naprawdę nie są w cale wybitne. A już szczególnie ich polecanie mija się z celem, jeśli nie wiemy co tak naprawdę chce kupić autor wątku.

Najlepsze sklepy foto, jeśli chodzi ogólnie o sprzęt, a przede wszystkim aparaty i obiektywy (wszystko nowe oczywiście), to zdecydowanie:

http://www.cyfrowe.pl
http://www.fotobasia.pl
http://www.e-fotojoker.pl - możesz tam zamówić towar i odebrać osobiście w swojej okolicy (za opłatą)
http://www.fotozakupy.pl

Niemniej godnych polecenia jest na pewno więcej.

Foto -tip sprzedaje różne akcesoria, większość to chińszczyzna produkowana na ich zlecenie. Jest to pewna alternatywa, ale jeśli ktoś ma gotówkę i zależy mu na jakości, raczej nie korzysta z ich usług. Quantuum, to wyłącznie sklep z oświetleniem studyjnym, także chińszczyzna, choć tragedii z jakością nie ma (sam zakupiłem tam komplet sprzętu).

piątek, 1 maja 2009, 10:18

Być może, ja nie narzekam na te sklepy, tym bardziej na sprzęt. Jednak każdy ma inne wymagania. Nie jestem wybitnym znawcą, ani zasłużonym fotografem. Jednak piszę, że akurat tam się zaopratujemy. Każdy wybiera co woli. Autor wątku też nie podał co chce, więc moje wypowiedzi mogłby służyć za informację.
Pozdrawiam.

wtorek, 5 maja 2009, 07:16

jacek2004 napisał(a):
SelfImagine napisał(a):
Nie obraź się, ale pleciesz farmazony (i to nie tylko w tym wątku).
Przecież na allegro ogłasza się większośc sklepów internetowych.
Co do allegro, jeśli ktoś dużo sprzedaje (od jakiegoś tam czasu) i nie ma "negatywów" to kupować można spokojnie.

Na czym według Ciebie polegają te farmazony? Z tego co widzę lubisz czepiać się ludzi na forum:) Tak na allegro ogłasza się większość sklepów internetowych, ale nie tylko. I to, że się sparzyłam nie jest farmazonem na pewno, zwłaszcza, że kupowałam niby u zaufanych sprzedawców bez negatywów jak mówisz. Na allegro "siedzę" od kilku lat zarówno jako kupiec jak i sprzedawca więc co nieco o tym wiem. Sytuacje zdarzają się różne.
CO do autorów wątków, oni często nie mówią konkretnie czego tak naprawdę chcą. Każdy kto ma jakieś pojęcie o fotografii i jest w stanie w danym wątku się wypowiedzieć - służy radą i jeśli chce pisze posta. Nie powinno się od razu mówić że ktoś pisze farmazony:P No ale nie obrażam się - po prostu się z Tobą nie zgadzam.

Obie strony proszę tylko bez wycieczek osobistych. Mod SamP

środa, 6 maja 2009, 00:23

Na allegro mimo wszystko można kupić dobry sprzęt. Ja np. stamtąd mam swojego Canona 30D, którego dorwałam w bardzo promocyjnej cenie :P
mimo to na oswietlenie, które mi się marzyło nie starczyło już pieniędzy, dlatego skusiłam się na lampkę quantuum z softem. I wcale nie uważam tego zakupu za jakaś wpadkę. Dobrze działa i chińszczyzna na pewno mu do piet nie dorasta :)

czwartek, 6 sierpnia 2009, 20:07

swiatlo napisał(a):
mimo to na oswietlenie, które mi się marzyło nie starczyło już pieniędzy, dlatego skusiłam się na lampkę quantuum z softem. I wcale nie uważam tego zakupu za jakaś wpadkę. Dobrze działa i chińszczyzna na pewno mu do piet nie dorasta :)
A Quantum to niby nie chińszczyzna ? :mrgreen:

piątek, 7 sierpnia 2009, 16:27

W czasie kiedy kupowałam lampy Quantuum nie wiedziałam, że są chińskiego pochodzenia. Zależało mi na jakości oświetlenia i przystępnej cenie, zagwarantowały mi to, więc co za różnica czy chińskie czy amerykańskie czy jeszcze jakieś inne ;) grunt, że działają i ułatwiają mi pracę.

sobota, 19 września 2009, 19:13

swiatlo napisał(a):
W czasie kiedy kupowałam lampy Quantuum nie wiedziałam, że są chińskiego pochodzenia. Zależało mi na jakości oświetlenia i przystępnej cenie, zagwarantowały mi to, więc co za różnica czy chińskie czy amerykańskie czy jeszcze jakieś inne ;) grunt, że działają i ułatwiają mi pracę.
No właśnie, tyle że to Ty masz jakieś problemy z "chińszczyzną"?

poniedziałek, 21 września 2009, 11:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]