Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 05:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Canon 600D - zbyt jasne zdjęcia w opcji AUTO 
Autor Wiadomość

Post Canon 600D - zbyt jasne zdjęcia w opcji AUTO
Mam pytanie czy to wada aparatu , że przy ustawieniu na AUTO zdjęcia zwłaczsza przy dużym słońcu , bezchmurnym niebie wychodzą zbyt jasno zwłaszcza twarze ,białe koszulki czy bluzy ( tz. są bardzo jaskrawe ) ???
Biała koszulka aż bije po oczach oglądając zdjęcie robione ze słońcem .

poniedziałek, 30 maja 2011, 15:07

Post Re: Canon 600D - zbyt jasne zdjęcia w opcji AUTO
Twoje pytanie powinno byc takie;mam aparat 600d dopiero tydzien ,dostałem go na (komunie zamiast roweru ,zegarka,na imieniny ,urodziny)kto majac taka puszke robi zdiecia na automacie trzeba było jakas małpke kupic one auto maja ok,masz tyle innych opcji a ty masz problem z auto jesli wszystko juz opanowales i tylko masz problem z tym ustawieniem tozwracam honor .Ludziska ciułają kase zeby kupic taka puszke i cieszyc sie mozliwoscia jakie ona posiada a ty masz problem z auto sprzedaj ja jak najszybciej i kup pare malpek i po problemie.

poniedziałek, 30 maja 2011, 22:44

Post Re: Canon 600D - zbyt jasne zdjęcia w opcji AUTO
robhary_1 napisał(a):
Mam pytanie czy to wada aparatu , że przy ustawieniu na AUTO zdjęcia zwłaczsza przy dużym słońcu , bezchmurnym niebie wychodzą zbyt jasno zwłaszcza twarze ,białe koszulki czy bluzy ( tz. są bardzo jaskrawe ) ???
Biała koszulka aż bije po oczach oglądając zdjęcie robione ze słońcem .

To zdecydowanie NIE jest wada aparatu. W 99,999% winę za złe zdjęcie nie ponosi aparat, tylko jego operator.

1. Przeczytaj uważnie instrukcję obsługi, tylko tą w wersji obszernej, jeśli nie ma wydrukowanej to powinna być na płycie w formacie pdf. Tam zwróć uwagę na tryb z możliwością wybrania konkretnej sceny: portret, krajobraz, zdjęcie nocą, portret nocą, sport ... w low entry lustrzankach jest dużo takich programów. Na pewno pomogą w zrobieniu zdjęcia.

2. Jeśli chcesz robić coraz lepsze zdjęcia, musisz zainwestować w swoją wiedzę, kup sobie jakieś książki o fotografii, jest ich bardzo dużo do wyboru. Może idź na jakiś kurs foto ...

wtorek, 31 maja 2011, 10:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]