Teraz jest piątek, 15 grudnia 2017, 19:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Przeróbka starych obiektywów na AFocus 
Autor Wiadomość

Post Przeróbka starych obiektywów na AFocus
Znalazłem na YT rosyjskiego fotografika eksperymentatora który dorabia AF do tradycyjnych manualnych szkieł. To co obejrzałem wprost powala i jest poważnym zagrożeniem dla nowych szkiełek które moim zdaniem są bez charakteru. Mam jednak pewną wątpliwość czy to nie jest jakieś oszustwo. Jakie jest wasze zdanie? Szukać: https://youtu.be/3wTbfaGjge0

Ostatnio edytowano czwartek, 16 listopada 2017, 20:57 przez Dempsey, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 11 listopada 2017, 12:03

Post Re: Przeróbka starych obiektywów na AFocus
Ku zaskoczeniu widzę że fanów lub użytkowników starych manualnych obiektywów jest mało a myślałem że ja się coś nowego dowiem od was.

czwartek, 16 listopada 2017, 20:54

Hmmm interesujące. pytanie ile jest w tym prawdy???

piątek, 24 listopada 2017, 20:35

Przecież na filmie widać, że wpakowuje optykę "starych szkieł" do oryginalnych napędów obiektywów - powiedziałbym - kastruje z optyki firmowe obiektywy, implantując inną (ich rodzimą) optykę - efekt? Wg mnie lepiej manualnie ostrzyć...
QB

sobota, 25 listopada 2017, 11:01

Zacząłem dłubać w w/w temacie i znalazłem trochę inne rozwiązanie nieco bardziej uniwersalne i dostępne dla laików. Jest już firma która produkuje przejściówkę do manuali ale na razie tylko dla aparatów Sony. Pomysł polega na tym że ta przejściówka po prostu obraca i przesuwa cały obiektyw to tak jakbyśmy kręcili ręcznie. Ten pomysł nie psuje nam manuala i pozwala w każdej chwili korzystać z niego w sposób tradycyjny. Kosztuje około 300 dolarów to jak na warunki zachodnie do przełknięcia. Może się coś ruszy bo to pierwszy przypadek profesjonalnej przejściówki. Będzie większe zainteresowanie to ceny spadną tak jak z gimbalami sterowanymi silniczkami. W ciągu 3 lat cena spadła o 60% .

sobota, 25 listopada 2017, 16:52

Ten link wam wszystko wyjaśni. Ciekawe że nie obraca obiektywu i ten adapter łyka wszystkie jakie istnieją podstawowe obiektywy. Sony chyba znów pokona rywali udostępniając dane techniczne na taki adapter. Chyba konkurencja zaspała jak kiedyś z walkmenami i kasetą VHS.
https://youtu.be/9J1xL0u1P9s

sobota, 25 listopada 2017, 22:35

Tak a propos podanego przykładu z Sony to podejrzewam, że zaraz zacznie się nagminne kopiowanie ze zmienioną nazwą.

czwartek, 30 listopada 2017, 16:49

A niech kopiują pomysł który jest nadzwyczaj prosty. Dziwne a właściwie nie dziwne że wcześniej firmy na to nie wpadły. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Tak przy okazji zobaczcie na YT co zawierają w środku typowe obiektywy cyfrówek a co stare manualne. Byłem zaskoczony masą plastykowych elementów i cieniutkich szkieł no po prostu tandetnie.

wtorek, 12 grudnia 2017, 16:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]