Teraz jest środa, 26 września 2018, 13:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Canon A80 czy Fuji F700 
Autor Wiadomość
Post Canon A80 czy Fuji F700
Canon A80 czy Fuji F700 a może Olympus 4000

Witam mam dylemat który aparat wybrać zastanawiałem się pomiędzy A80 a F700 lecz po wnikliwej lekturze pewnych artykułów na necie mam wielki problem co wybrać :( .
Bardzo by mi zależało na jakości zdjęć myślałem o odbitkach 10:15 a czasami format A4.
Proszę bardzo o obiektywne opinie.

PS
Widziałem pozytywy co do aparatu Olympus 4000 może zdecydować się na niego i przeczekać jeszcze jakiś czas ?

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 12:42
- Spokojnie można robić odbitki A4
- Jakość zdjęć bardzo dobra - ustawienia manualne pozwalają już się pobawić w fotografowania
- Obrotowy wyświetlacz - przydaje się często
- Tanie nośniki pamięci CF
- Bardzo dobra optyka

Polecam A80

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 12:49

Ja z wszystkich wymienionych aparatów polecam Olympusa C-4000, nie tylko dlatego, że jest najtańszy, ale dlatego, że jest najlepszy. C-4000 to przede wszystkim wyśmienita, jasna optyka (stałe światło f/2.8), pełnia ustawień manualnych, dobra, duża matryca 4MP. Jego wady w stosunku do wicelidera to brak obrotowego wyświetlacza (ale za to ten, który jest ma o ponad 40% większą powierzchnię i jest lepszej jakości) i to, że jest większy i nie wygląda najpiękniej. Ale to naprawdę wyśmienity aparat. Na forum i na http://www.swiatobrazu.prv.pl możesz obejrzeć zdjęcia z tego aparatu. Moim zdaniem nie mają konkurencji do ok. 2000zł.

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 15:53
Jak już zdecydowałem się na aparat Olympus C 4000 i postanowiłem go kupić okazało się ze jest niedostępny w sklepach internetowych . Jeszcze prowadzę poszukiwania zakrojone na szeroką skalę ale zaczynam powątpiewać ze uda mi się go kupić. Rozesłałem maile z zapytaniami o dostępność tego modelu a odpowiedzi które przychodzą coraz bardziej mnie załamują bo proponuje mi się w zamian Olimpusa C 5000 . Więc prośba moja była by następująca , jeżeli nie uda mi się kupić tego aparatu to jaki sprzęt byście mi mogli polecić w cenie do 1500zł (oczywiście ceny z allegro) .

Pzdr
Dzidek

wtorek, 13 kwietnia 2004, 17:11
Czekam jeszcze na odpowiedź ze sklepu Foto-Net i DVE.pl

Widziałem te fotki na Foto-Net i widziałem również że wystawiono pozytywne opinie aparacikowi Fuji F700 :
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=1819

wtorek, 13 kwietnia 2004, 18:57
Pisałem wcześniej ze nie dostałem od tych dwóch sklepów odpowiedzi ale nie liczę już na Foto-net bo podają oficjalnie ze nie posiadają na dzień dzisiejszy tego modelu :
" Uwaga! Aparat Olympus C-4000 chwilowo niedostępny. Informacje o planowanych dostawach dostępne będa po dniu 14.04.2004."
a i po tym dniu bym nie liczył ze coś się zmieni bo ten model jest wyprzedawany z zapasów sklepowych i hurtowni .

wtorek, 13 kwietnia 2004, 20:29
Administrator

Niestety ale C4000 wiecej juz nie bedzie. Informacja z pierwszej reki. Jesli jakis sklep jeszcze posiada to tylko majac swoje zapasy magazynowe. Polski dystrybutor wiecej juz nie bedzie mial, poszly jak cieple buleczki.

SwiatObrazu.pl

środa, 14 kwietnia 2004, 00:17

Szkoda.

To jednak była prawdziwa okazja. Gratulacje dla tych, którzy zakupili.

środa, 14 kwietnia 2004, 00:26
Moderator

Niestety ale C4000 wiecej juz nie bedzie. Informacja z pierwszej reki. Jesli jakis sklep jeszcze posiada to tylko majac swoje zapasy magazynowe. Polski dystrybutor wiecej juz nie bedzie mial, poszly jak cieple buleczki.

Pozostaje szukać używanych modeli. Ciekawe, czy to tylko w Polsce tak się dzieje, czy może za granicą jeszcze jest sprowadzany. Czy on już nie jest w ogóle produkowany?

środa, 14 kwietnia 2004, 01:30
Olympus C4000 nie jest już produkowany jego następcą jest C5000

środa, 14 kwietnia 2004, 06:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]