Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 17:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 D610 brudna matryca pomocy 
Autor Wiadomość

Post D610 brudna matryca pomocy
Witam, 3 miesiące temu zakupiłem nowego D610 po miesiącu użytkowania tylko w domu w czystych warunkach przy fotografii produktowej zauważyłem, że matryca jest bardzo brudna. Wysłałem aparat na serwis napisali, że jest to naturalne ale w związku z tym, że aparat jest nowy nie policzą za czyszczenie. Od powrotu urządzenia jak założyłem obiektyw nie był zdejmowany i po 2 miesiącach, (dokładnie wczoraj) zauważyłem, że ponownie jest zanieczyszczona, przedmuchiwanie gruszką nic nie pomogło. Chciałbym się zapytać co mogę dalej zrobić w tej kwestii, bo mam też starego Soniaka z 2007r. którego nigdy nie czyściłem a obiektywy zmieniałem nawet w terenie i do dziś jest czyściutka. Obawiam się, że jak znów wyśle to MOŻE wyczyszczą i nie policzą, ale czy to ma tak być, że będę wysyłał co miesiąc a oni będą wmawiać mi, że to normalne, aż w końcu skończy się na tym, że będę co miesiąc wysyłał aparat na czyszczenie? Może ktoś poradzić co mogę z tym zrobić?

czwartek, 8 listopada 2018, 08:34

Post Re: D610 brudna matryca pomocy
Cóż, masz istotny problem. Kupiłeś nowy, drogi aparat i wydaje mi się, że już matryca musiała być brudna. Nikon 610 ma w sobie właśnie tę wadę, że bardzo się brudzi. Jest to temat poruszany szeroko na fotograficznych forach i z tego co pamiętam nawet firma Nikon zaraz po wprowadzeniu go na rynek mocowała w nim w ramach reklamy jakieś dodatkowe uszczelnienia. W tej chwili nie masz żadnego wyjścia i albo będziesz sam czyścił, czego zbytnio nie polecam albo będziesz oddawał sprzęt powiedzmy co dwa miesiące do specjalistycznego czyszczenia. Zdarza się bardzo często, że czyszczenie w serwisie w przypadku tego akurat aparatu też nie jest dokładne. Słowem paranoja. Moja rada jest nieco dziwna ale myślę, że powinieneś sprzedać ten aparat. Kurz na matrycy nie zniknie i będzie Cię z dnia na dzień tylko bardziej denerwował a wiem coś o tym bo sam przechodziłem podobny koszmar. Zamiast czerpania przyjemności ze sprzętu będziesz popadał w coraz większe przygnębienie. Sprzedaj w diabły tego Nikona a są inne firmy w których sprzęt możesz spokojnie zainwestować. Pewnie odezwą się i tacy, którzy mają ten aparat i od lat ani jednego pyłu na matrycy. Jest to oczywiście kompletna bzdura. Reasumując - albo ciągle czyścisz albo znajdujesz inne rozwiązanie. Pozdrawiam.

niedziela, 11 listopada 2018, 22:09

Avalon59 napisał(a):
Nikon 610 ma w sobie właśnie tę wadę, że bardzo się brudzi. Jest to temat poruszany szeroko na fotograficznych forach i z tego co pamiętam nawet firma Nikon zaraz po wprowadzeniu go na rynek mocowała w nim w ramach reklamy jakieś dodatkowe uszczelnienia. Pewnie odezwą się i tacy, którzy mają ten aparat i od lat ani jednego pyłu na matrycy. Jest to oczywiście kompletna bzdura. Reasumując - albo ciągle czyścisz albo znajdujesz inne rozwiązanie. Pozdrawiam.

Problem brudzącej się matrycy dotyczył modelu D600 o czym pisała fachowa prasa, a firma Nikon uruchomiła akcję serwisową polegającą na wymianie migawki.
Masz rację pisząc że odezwą się użytkownicy tego modelu. Jestem jednym z nich i fotografuję tym aparatem często w bardzo trudnych warunkach. Opisany problem nie występuję u mnie, a zanieczyszczenia matrycy wynikają wyłącznie z użytkowania z powodu częstej wymiany obiektywów w terenie. W większości wypadków wystarczy uruchomić czyszczenie i problem znika.

niedziela, 25 listopada 2018, 00:10

Faktycznie z opisu wynika że matryca brudzi się podobnie jak w modelu D600. Przyczyną była migawka. Zmieniono konstrukcję migawki i w modelu D610 jest już nowa. skoro jest na gwarancji zalecam kroki zmierzające do wyjaśnienia tej kwestii i żądanie wymiany aparatu lub zwrot.

niedziela, 25 listopada 2018, 00:27

- Zigi_Stardust - faktycznie masz rację. Sprawdziłem i sytuacja dotyczyła Nikona 600. Niestety dałem ciała i chylę czoło.

poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]