Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 12:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 SONY Cybershot DSC-F828 czy może coś innego? 

Czy kupiłbyś SONY DSC-F828 ?
tak - to dobry wybór 43%  43%  [ 3 ]
nie - za te pienądze są lepsze 57%  57%  [ 4 ]
Liczba głosów : 7

SONY Cybershot DSC-F828 czy może coś innego? 
Autor Wiadomość

Post SONY Cybershot DSC-F828 czy może coś innego?
Napaliłem się na aparacik SONY Cybershot DSC-F828. Nie jestem specjalistą, fotografuję raczej amatorsko. Obecnie mam HP Photosmart 850, ale już nie wystarcza. Chcę coś porządnego kupić. Nie wiem jaka będzie cena cyfry SONY ale jestem gotów dać ponad 5000 zł. Może ktoś pomoże mi zdecydować. Może są lepsze aparaty za te same pieniądze. Widziałem jeszcze Canona EOS 300 za około 6000 zł. Może ten jest lepszym wyborem?? Pomóżcie mi proszę.

pozdrawiam serdecznie

sobota, 27 września 2003, 14:07

Hej ludziki! Ktoś tu zagląda? Żadnego odezu? Myślałem że to forum żyje, a tu wielka lipa :-(

poniedziałek, 29 września 2003, 19:17
Post DSC-F828 vs. 300d
:?: mam ten sam problem
canon ma z obiektywami niby ok...widzialem fotki robione nim i sa extra..sonego jeszcze nie ma
CO DO CENY to canon-1000-1100euro z obiektywem 18-55
sony juz tez w sprzedazy-1000 euro (ceny sa takie za jakie mi uda sie to kupic osobiscie jadac do niemiec do berlina-juz sie zorientowalem)
choc canon na allegro za 4500zl stoi...ceny te same a rozne sprzety
jesli chodzi o canona mam tez problem typu 300d potem dalszy odpowiednik analogowego(spodziewam sie ich polityki marketingowej co 5-6 miesiecy) sony ma fajna sprawe ze ma szeroki kont i duze tele i zdjecia mozna w macro robic i nie musze miec drogich memory stickow..wiecej plusow ..ale canon to canon
narazie sprzedaje swoja 4040 na allegro i mysle ze w przelomie 2-3 tygodni bede mial nowy aprata (bo bez niego ani rusz)
pozdrawiam i czekam na rade
ps odpowiednik analogowy 3ki to ogolnie tanie badziewie-tzn lustzanka ale wykonanie plastik...ahhh 300d podobnie wyglada ..a nie jest to 10d

czwartek, 2 października 2003, 23:09
Poniżej linki do dokładnych opisów obu aparatów. Jak ktoś się zna na tym to proszę komentarz i opinię.

http://pawel.gabo.pl/_Canon/
http://pawel.gabo.pl/_SONY/

piątek, 3 października 2003, 12:15

Tutaj zamieściłem jeszcze próbki fotek z obu aparatów. Zobaczcie i ocencie. Ja osobiscie jednak jestem za Canonem. Chyba właśnie tego kupie. Zdjęcia są super !!

http://www.pawel.gabo.pl/probki

Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 października 2003, 15:32 przez mientki, łącznie edytowano 2 razy

piątek, 3 października 2003, 13:51
Post Raczej F828
Jesli ktos mial wczesniej Canona i ma obiektywy + lampe to 300D wyglada interesujaco. Prawda jest jednak taka, ze do 300D trzeba miec obiektyw conajmniej do 120mm, zeby zrobic jakikolwiek portret. I juz zaczzynaja sie dodatkowe koszty. Poza tym ekranu LCD nie mozna uzywac jako celownika (obraz pojawia sie dopiero po wykonaniu zdjecia- to przeciez lustrzanka!!) wiec nie mozemy sledzic wynikow, np. "jak wygladaloby zdjecie, gdybym przeswietlil +1 ??". No i jeszcze jedno - lubie masywne aparaty. W studio uzywam Olimpusa E-10 i podoba mi sie jego solidnosc. I jeszcze kilka plusow Sony: nightframing (przyda sie przy robieniu zdjec wstydliwym modelkom;-)) smart-zoom (wkoncu cyfrowy zoom, ktory nadaje sie do uzycia bo nie pogarsza jakosci, a przy matrycy 8mpx ma sens) dobry oswietlacz autofokusa (kiedy uzywasz canonowskiego np. na imprezie, od razu wszyscy sie na ciebie gapia). Najbardziej bedzie mi brakowac wyjscia synchronizacji do swiatel studyjnych (pozostaje fotocela albo nasadka na stopke).
Podsumowujac - ja wchodze w F828 !!

poniedziałek, 6 października 2003, 11:50
Post Re: Raczej F828
Od 6 miesięcy mam DSC-F717 (poprzednik F828) i dostrzegam jak na razie tylko 2 wady tego sprzętu:
1. Karty pamięci - drogie MS
2. Filmy tylko w maksymalnej rozdzielczości 320x240 i 16fps.
Obydwie "wady" są poprawione w DSC-F828.

poniedziałek, 6 października 2003, 15:12
Post Re: Raczej F828
http://www.dpreview.com/reviews/sonydscf717/

http://www.dpreview.com/articles/sonydscf828/

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/

poniedziałek, 6 października 2003, 15:18
Post F828 w Polsce dopiero od stycznia!
W salonie Sony dowiedziałem się, że w Polsce DSC-F828 będzie sprzedawany od stycznia - czy oni pogłupieli? Do tego czasu:
1.) Część osób sprowadzi sprzęt z niemiec
2.) Druga część kupi np. Minolty Dimage A1 - za porównywalną cenę.

wtorek, 14 października 2003, 10:22
Tylko Canon 300 D. To jest lustrzanka!!! Żadna zwykła cyfra nie dorówna lustrzance. Obiektyw jest w komplecie 17-55. Polecam!!! Mam znajomego fotografa który ma Canona 10D. Poza tym, że ma on solidną, a nie plastikową obudowę, to naprawdę na potrzeby domowego fotografa 300 D w zupełności wystarcza, tym bardziej, że 10D kosztuje z obiektywem 3 razy wiecej niż 300 D. Kupiłem 300 D i jestem bardzo zadowolony. Nie zamieniłbym go na żaden inny w tej cenie. Kupiłem go z obiektywem za 3900 zł

wtorek, 14 października 2003, 13:52
Tylko Canon 300 D. To jest lustrzanka
A to już rzecz gustu i przyzwyczajenia. Ja wolę wizjer elektroniczny (pseudolustrzanka) bo mam podgląd tego co wychodzi z matrycy i widzę od razu jakie będzie zdjęcie. Wolę Sony DSC-F717.

wtorek, 14 października 2003, 14:48

Czyli w Canonie w wizjerze widzimy rzeczywisty obraz a nie z LCD? W sumie sa tego plusy, bo w zupelnej ciemnosci wiecej zobaczymy przez lustra niz przez LCD. Mam nadzieje ze w Canonie jest taka funkcja ktora pokaze po zrobieniu zdjecie na wyswietlaczu z tylu. Moze ktos posiada, niech sie wypowie.

wtorek, 14 października 2003, 20:41

Tylko Canon 300 D. To jest lustrzanka!!! Żadna zwykła cyfra nie dorówna lustrzance. Obiektyw jest w komplecie 17-55. Polecam!!! Mam znajomego fotografa który ma Canona 10D. Poza tym, że ma on solidną, a nie plastikową obudowę, to naprawdę na potrzeby domowego fotografa 300 D w zupełności wystarcza, tym bardziej, że 10D kosztuje z obiektywem 3 razy wiecej niż 300 D. Kupiłem 300 D i jestem bardzo zadowolony. Nie zamieniłbym go na żaden inny w tej cenie. Kupiłem go z obiektywem za 3900 zł

KupiBe[ nowy sprzt za takie pienidze? Gdzie mozna tak tanio??

wtorek, 14 października 2003, 21:10
Czyli w Canonie w wizjerze widzimy rzeczywisty obraz a nie z LCD? W sumie sa tego plusy, bo w zupelnej ciemnosci wiecej zobaczymy przez lustra niz przez LCD.

W praktyce jest odwrotnie bo jeśli mamy wizjer elektroniczny (LCD) to na czas kadrowania w zupełnej ciemności aparat (Sony DSC-F717 - taki model mam) włącza podświetlenie diodami podczerwonymi i maksymalnie zwiększa czułość matrycy - mam dzięki temu doskonałą możliwość skadrowania ujęcia a dopiero po naciśnięciu spustu aparat przełączy się na zwykłe ustawienia i wykona zdjęcie z lampą i przy normalnej czułości.

wtorek, 14 października 2003, 22:19
Sony mi się spodobał ale jedna sprawa jest nie do przyjęcia on nie
posiada wizjera optycznego i to go dyskriminuje całkowicie.
Jak pracować takim sprzętem przez kilka godzin patrząc w ten ekranik
czasem mam sesję która trwa np 8 godzin non stop.
Miałem kiedyś opympusa e10 tam był wizjer optyczny + ekranik lcd.
Obecnie mam nikona d100 i nie jestem nim zachwycony myślałem o zmianie ale gdy się dowiedziałem o braku wizjera zrezydnowałem z DSC-F828 muszę jeszcze poczekać na coś innego.

środa, 5 listopada 2003, 04:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona