Teraz jest poniedziałek, 23 września 2019, 13:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Czy warto przejść z Windows 7 Pro 64bit na Windows 10 ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Czy warto przejść z Windows 7 Pro 64bit na Windows 10 ?
Już kilka lat pracuję na Windows 7 Professional 64bit bez większych problemów i bez reinstalacji. Na przełomie roku planuję jednak zrobić reinstalkę aby całkowicie oczyścić system ze śmieci. Czy warto przejść na Windows 10 ? Jakie ewentualne korzyści z tego bym miał ?
Mój soft to pakiet Production Premium CS 5.5 i Da Vinci Resolve 15
Komp:
Procesor i7
32GB RAM
System na SSD
RAID0 1TB Video
RAID0 z 2 dysków SSD 500GB Speed
Dysk HDD DANE

środa, 11 września 2019, 15:00
Moderator
Moderator

Post Re: Czy warto przejść z Windows 7 Pro 64bit na Windows 10 ?
BTW W wątku obok: LINK kolega się męczy jak odpalić Resolve 15 na siódemce. :D

Generalnie moim zdaniem warto. Win 10 to stabilny, szybki, kompatybilny z większą liczbą programów system, niż Win 7. Po drugie za jakiś czas nie będziesz miał wyboru po prostu.
W szczegółach, to tylko nie jestem pewien jak się zachowuje CS 5,5 na Windowsie 10, bo nie używam pakietu Adobe, ale może pertumi(0) wie?

środa, 11 września 2019, 15:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moim zdanie nie warto, jak wszystko dobrze dziala po co kombinowac, od czasu do czasu (mi starcza raz w roku, mam obraz systemu) odswiezyć system i tyle. W 10 nie da sie całkowicie wylaczyc aktualizacji, a z tym roznie bywa, ja tam wole miec stabilna i pewna 7 z wylaczonymi aktualizacjami.
Kotin pisze, ze kompatybilny z wieksza liczba programow tzn o jakie programy chodzi, mi wszystko dziala? (tez pracuje na CS 5,5 i oczywiscie uzywam wielu innych programow). Co do przymusowego przejscia, juz dzis chyba nowe proce wymagaja 10 (ale zdaje sie mozna to obejsc) tak wiec poki nie bedziesz zmienial sprzetu nie warto przechodic na 10, ja nie widze zadnego zysku na ten moment.

czwartek, 12 września 2019, 01:02
Moderator
Moderator

Też jestem fanem powiedzonka, skoro działa, nie kombinuj. :D

Jednak "teraz" nie trwa wiecznie. Za chwilę skończy się wsparcie, i do internetu będziemy musieli zaprzęgnąć drugi system, albo i drugą maszynę, jakiegoś chromebooka, czy cuś. Bo Windows 7 będzie jak XP, proszeniem się o kłopoty w necie. To raz. Po drugie, wszystkie nowe wersje programów, przestaną współpracować z Windowsem 7.
Po trzecie - zawsze się wyjątek trafi, ale ja nie spotkałem starego programu, który w Windows 10 nie chodzi. Raz jakaś stara, bardzo stara gra nie odpaliła. Koledze skaner nie poszedł, ale on miał ostatnie sterowniki do XP, nawet nie do Visty, więc w Windowsie 7 też by nie poszedł.

czwartek, 12 września 2019, 08:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli mamy obawy to przed migracją na 10-kę zróbmy obraz dysku W7 wraz z całym oprogramowaniem. Osobiście siedzę na 10-ce od początku i nie miałem większych problemów z tym systemem. Owszem zdarzały się ale podobne historie miałem również w 7-ce

czwartek, 12 września 2019, 09:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki za opinie, z tego co mi wiadomo, to migracja z 7-ki na 10-tkę jest jeszcze darmowa.

czwartek, 12 września 2019, 13:28
Moderator
Moderator

Może się przydać:
https://www.purepc.pl/oprogramowanie/jak_zabezpieczyc_system_windows_bez_dodatkowych_kosztow

piątek, 13 września 2019, 20:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
...W 10 nie da sie całkowicie wylaczyc aktualizacji, a z tym roznie bywa, ja tam wole miec stabilna i pewna 7 z wylaczonymi aktualizacjami.
Kotin pisze, ze kompatybilny z wieksza liczba programow tzn o jakie programy chodzi, mi wszystko dziala? (tez pracuje na CS 5,5 i oczywiscie uzywam wielu innych programow). Co do przymusowego przejscia, juz dzis chyba nowe proce wymagaja 10 (ale zdaje sie mozna to obejsc) tak wiec poki nie bedziesz zmienial sprzetu nie warto przechodic na 10, ja nie widze zadnego zysku na ten moment.

W 10 da się wyłączyć również aktualizacje :D
Nowe proce wymagają 10 a "obchodzenie" tego nie ma sensu.
Trzeba się jednak liczyć z tym że niektóre starsze wersje programów nie działają z 10...
Konkludując - zmiana systemu dla samej zmiany faktycznie nie ma sensu - skoro wszystko działa - sam mam na 2 starszych kompach 7 a na 2 nowszych 10...

czwartek, 19 września 2019, 08:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No niby da sie wylaczyc aktualizacje, ale po jakims czasie okazywalo sie ,ze jednak sie sciagaja. Niedawno znalazlem jakis programik, niby pewny, ale tez nie mam 100% pewnosci, jak masz jakas sprawdzona metode, napisz (dla win 10 pro)

czwartek, 19 września 2019, 16:43
Moderator
Moderator

jacekxyz napisał(a):
No niby da sie wylaczyc aktualizacje, ale po jakims czasie okazywalo sie ,ze jednak sie sciagaja...jak masz jakas sprawdzona metode, napisz (dla win 10 pro)

Jeszcze jeden SSD. Nie musi być duży. Na nim Linuks ze swoim systemem plików, żeby zainfekowanie przestrzeni Windowsa było praktycznie niewykonalne i całkowity zakaz wchodzenia z Windowsa do netu.
Może być tez zupełnie osobny laptop / tablet, czy smartfon, według upodobań.
Takie zamrożenie platformy do montażu na jakiś czas ma sens - na jakiś czas właśnie. :wink:

niedziela, 22 września 2019, 10:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja bym zaktualizował 7-kę dla numeru seryjnego, chociażby po to żeby w przyszłości nie kupować.

Najpierw zrobić obraz systemu (ktoś o tym wspomniał) zaktualizować do 10-ki i wrócić do 7-ki.

Po zaktualizowaniu win7 na win10 jest chyba 30 dni na zastanowienie się czy nam nowy system odpowiada.

poniedziałek, 23 września 2019, 01:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]