Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 17:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Kamera mini DV JVC - IMPORT Z USA 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera mini DV JVC - IMPORT Z USA
Witam !!
Jestem na etapie kupna kamery DV, Zainteresowalem sie modelem JVC gr-dv4000 ktora kosztuje w polsce bagatela 6999pln !!!!! Ale... znalazlem w US podobna kamere JVC (sklonny bylbym napisac IDENTYCZNA) model gr-dv800u ktory kosztuje niecale 400usd! razem z kosztami transportu i z vatem (22%) zamknal bym sie w kwocie 2000pln! Wiec roznica jest znaczna! WIEC prosze szanownych uzytkownikow o jakies opinie na temat mojego probnlemu. Czy podejmowac sie kupna? Czy warto? zy jest to porzadny sprzet (chodzi o model USA) ?Co z system NTSC/PAL, czy jest to wielki problem? Nie uczestniczylem jeszcze w Waszym forum, ale z obserwacji wynika ze profesjonalnie podchodzicie do tematow, dlatego do Was kieruje prosbe o informacje i pomoc !! z gory dziekuje !! ps. ponizej link do modelu w US (ze stronki eBay)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 43673&rd=1

http://www.jvc.pl/produkty.php?objectID=358

czwartek, 2 grudnia 2004, 18:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najprawdopodobniej to co znalazłeś na tej amerykańskiej stronie to nie jest odpowiednik 4000 tylko jej poprzedniczki. Są do siebie bardzo podobne.
Jeżeli chodzi o JVC 4000 to miałem okazję nią trochę popracować. Określę to jednym zdaniem: ta kamera ma wszystko źle. Być może moja ocena wynika z tego, że jestem przyzwyczajony do pracy trochę innym sprzetem, ale myślę, że nieodbiega ona daleko od prawdy.
Kupując kamerę do Polski staraj się raczej kupować w PAL-u. Są sposoby przekodowania sygnału z NTSC na PAL. Tylko czy taka zabawa ma sens.

czwartek, 2 grudnia 2004, 21:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki Hi -rku za szybka informacje, to sie chwali :D co prawda nie mialem do czynieniena z wieloma kamaremi, stad moje pytanie. W takim razie co proponujesz dla amatora, za niewielka kase, powiedzmy okolo 2000-2500pln ???
Generalnie jestem zwolennikiem cannona jesli chodzi o aparaty foto. , ale nie wiem nic na temat tej marki jesli mowimy i mini DV.
Bede wdzieczny za podpowiedz i pomoc w zakupie (opcjonalnie kupno w Polsce)

pozdro!wienia!! :)

piątek, 3 grudnia 2004, 08:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trudno jest mi radzić, ponieważ jak wspomniałem wcześniej raczej posługuję się innej klasy sprzętem. JVC miałem w swoich rękach, dlatego odpowiedziałem.
Jeżeli jednak miałbym coś doradzić, to powiem, że generalnie SONY zbiera najlepsze opinie. Natomiast co w podanym przedziale cenowym już nie powiem. Myślę, że kamery tej klasy raczej nie różnią się w sposób zasadniczy jeżeli chodzi o jakość obrazu. W związku z tym wyznacznikiem opłacalności zakupu powinno być wyposażenie w niezbędne funkcje, ergonomia kamery oraz jej niezawodność. Jakie to są niezbędne funkcje - nie pytaj, bo dla każdego użytkownika co inne może być wazne. Np. dla mnie istotnym byłby dostęp do jak najwiekszej ilości nastaw manualnych, możliwość podpięcia mikrofonu. Całkowicie zbędnymi byłyby wszelkie efekty cyfrowe, łącznie z cyfrowym zoomem. Ergonomię musisz ocenić sam. Co do niezawodności - to tutaj duże pole do popisu w internecie.
To chyba tyle.

piątek, 3 grudnia 2004, 19:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]