Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 11:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Brak koloru 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Brak koloru
Witam
Po wielogodzinnym błądzeniu w necie i szukaniu rozwiązania problemu,chciałem poruszyc o to taki temat. Przechwytuje obraz z magnetowidu poprzez tuner tv programem Ulead Video Studio 8. I tu jest problem, przechwytywany obraz jest czarno-biały. Chociaż zaraz po rozpoczęciu przechwytywania (góra 1 minuta) odtwarzany film jest kolorowy.I koniec. Kombinowałem w opcjach programu i nic. Może ktoś spotkał się z czymś takim? Albo wie jak rozwiązać problem? Z góry dziękuje.

Jak by co sprzęt:Athlon 2200+,WinXP z SP2,256 RAM-u,karta telewizyjna Pixel Viev,karta graficzna GeForce2 MX 100/200,HDD 120

piątek, 21 stycznia 2005, 23:13
Nowy
Nowy

Post Hmm
Wybrałeś najmarniejszą z opcji przechwytu wideo. Karta telewizyjna to tylko konwerter do obróbki sygnału antenowego na VGA lub inny. Więc jeśli dasz jej inny nż zdefiniowany obraz - i nie będziesz umiał ustawić parametrów pracy, bądź będzie to niemożliwe - polegniesz. Komp nie pracuje w rozdzielczości TV. Jeśli chcesz pisać na dysku jakiekolwiek wideo (pamiętaj - strumień danych dla DV to około 3,8 mb/s) musisz mieć odpowiedni komp z szybkim HDD i kartę graficzną sprzężoną z wideo.
Więc nie ma zabawy na karcie TV. To zwykłe gówno do zabawy z obrazem niskiej rozdzielczości:-(
Pozdrawiam

sobota, 22 stycznia 2005, 01:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]