Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 04:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Virtual Dub. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Virtual Dub.
Mam problem z korzystaniem z tego programu. Chciałem zrzucać na kompa pliki z kamery Sony TRV 125E z aktywnym wej. cyfrowym ale pokazuje się komunikat :" Error: Connotfiind adriver to draw this non-RGB image format. Preview and histogram functions will be unavailable" i nie wiem co dalej . Mam kartę fire wire

niedziela, 24 marca 2002, 15:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
VirtualDub nie "potrafi obsłużyć" kart firewire.
Bez kosztów zainstaluj EditStudio 1.5 z ENTER-a maj 2001(poszukaj po znajomych), lub kup tani program w KOMPUTRONIK-u. O droższych rozwiązaniach każdy słyszał.

Krzysztof

leira@interia.pl

niedziela, 24 marca 2002, 21:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Bez kosztów zainstaluj EditStudio 1.5 z ENTER-a maj 2001(poszukaj po znajomych), lub kup tani program w KOMPUTRONIK-u. O droższych rozwiązaniach każdy słyszał.

Krzysztof

leira@interia.pl

niedziela, 24 marca 2002, 21:34
Bywalec
Bywalec

...

Przepraszam za "przywrócenie" już dość leciwego wątku, ale jestem na etapie szukania programu do ściągania filmów z kamery na HDD, a w związku z tym przeszukuję archiwum.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą.
Otóż przed chwilą (po przeczytaniu w jakimś innym wątku że VirtualDubem można ściagnąć film) zacząłem próbować i udało mi się zrzucić film na dysk właśnie tym programem :) . Probragm do zdobycia tutaj np.: http://divx.pl/download.php?id=003001
Ten post piszę raczej do tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z kamerą, a którzy nie zawsze spotykają się z odpowiedzią na pytania postawione na forum. Niestety czasem sami są sobie winni, bo nawet nie próbują wcześniej poszukać informacji wśród wcześniejszych postów.

Posiadam kamerę Panasonic NV-GS3, karte Fire Wire mam zintegrowaną na dysku (Gigabyte VAXP), system Win 98SE. Na początku próbowałem zgrać film na dysk za pomocą AP 6.0 dołączonego do któregoś CHIPa. Najpierw wszystko było ok, ale po zainstalowaniu kilku kolejnych programów AP przestało widzieć obraz z kamery (kamerą mogłem sterować z poziomu programu, ale nic nie było widać :( ).
W programach Ulead`a (trial) wogóle nie udało mi się ściagnąć obrazu z kamery :(.

Aż wreszcie właśnie dzięki darmowemu programikowi Virtual Dub 1.4.13 (zajmuje po rozpakowaniu 827 KB) wszystko gra jak należy :).
Po przeczytaniu wielu postów na tym forum wydaje mi się że jednym z głónych problemów ludzi rozpoczynajacych pracę z kamerą cyfrową jest już samo zgranie filmu na dysk. W takiej sytuacji niezbyt rozsądne byłoby doradzanie korzystanie na początku z programów Adobe, Ulead, etc. Dlatego moim zdaniem najpierw warto byłoby jak najmniejszym kosztem spróbować zgrać film na dysk, następnie spróbować różnymi kodekami go spakować (sprawdzic samemu który kodek daje najlepsze efekty). Do tego chyba właśnie najlepiej nadaje się Virtual Dub? Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Szczerze mówiąc nigdy tym programem sie nie posługiwałem (znam go tylko z recenzji innych osób na forum), ale na podstawie zdobytych informacji uważam że od tego programu warto zacząć przygode z kamerą.
Jak już uporamy się z podstawowymi problemami z obsługą kamery w połączeniu z komputerem to dopiero wtedy należałoby się brać za montaż zgranego filmu. I wtedy można próbować uczyć się AP i innych...

Na zakończenie dla tych kórzy chcieliby spróbować zgrać film z kamery na dysk za pomocą Virtual Duba, ja to zrobiłem tak:
Włączam program, File->Capture AVI... otwiera mi się okienko "Virtual Dub 1.4.13 - capture mode", następnie w zakładce Video wybieram "Microsoft WDM Image Capture" i pojawia mi się obraz z który widzę w kamerze. Teraz wybieram Capture->Capture Video
(lub F6) i film zgrywa się na dysk :). W zakładce Capture -> Preferences mozna ustawić gdzie plik ma się zapisać i jak ma się nazywać.
I tu mam pytania do tych którzy zgrywali za pomocą VD - czy da się podczas zapisu filmu na dysk skompresować go? Jeżeli tak to jak to zrobić? Jak próbuję załdować jakis kompresor to okazuje się że żadnego nie mam do wyboru :(.
Dziękuję za uwagę i jeszcze raz proponuję oczątkującym "kamerzystom" rozpocząć naukę od prostego programu do zgrywania filmu na dysk i potrafiącego ten film skompresować, dopiero później brać się za montaż. Ale mogę się mylić w swoich radach, bo dopiero od kilku dni posiadam kamerę.

środa, 23 kwietnia 2003, 19:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
:? 8) :twisted: :idea: :!: :( 8) :lol: :oops: 8) :D 8O :?: :arrow: :cry: :o :lol:

piątek, 9 stycznia 2004, 19:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jakto nie
pewnie nie masz zadnych kodeków...

zerknij jak ja mam TUTAJ

sobota, 17 stycznia 2004, 00:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]