Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 10:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jakie oprogramowanie??? ulead vs pinnacle??? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Jakie oprogramowanie??? ulead vs pinnacle???
Witam.
Mam problem jakie wybrać oprogramowanie do moich celów...
Czego oczekuje;
-prostoty(wygodne kreatory prowadzące krok po kroku, najchętniej PL)
-możliwość zgrania materiału z miniDV na kompa i przerobienie tego na mpeg2(DVD) z możliwie dobrym dźwiękiem...
-możliwość dodawania przejść, ramówki początku filmu,menu...

Zastanawiam się nad pinnacle studio plus 9 ew nad ulead studio8...
Proszę o pomoc w wybraniu właściwego, ew innego jeśli jest interesujący.

niedziela, 20 marca 2005, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pytanie z gatunku czy kupić Pumy czy Adidasy ale do rzeczy.
Zarówno oprogramowanie Pinnacle i Ulead spełni Twoje oczekiwania. Pinnacle Studio 9.... jest po polsku natomiast Ulead Video Studio 8 orginalnie jest w wersji angielskiej także niemieckiej ale można kupić spolszczenie. Ulead Video Studio 8 jest programem dość intuicyjnym i może nie byc takiej potrzeby.
Odnośnie funkcjonalności i stabilności mogę się wypowiedzieć tylko o UVS 8 bo tego programu używam. Myślę, że inni wypowiedza się o oprogramowaniu Pinnacle.
Pozdrawiam.
PS.
Pełna wersja box UVS 8 kosztuje w granicach 270-300 PLN. Wersja Trial działająca 30 dni do pobrania ze strony producenta http://www.ulead.com

niedziela, 20 marca 2005, 22:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W Pinacle 8 i 9 miałem problem z zapisaniem obrazu płyty obrobionego projektu (ponieważ nie mam nagrywarki w kompie)
Czasami po przerobieniu materiału okazywało się że nie ma dzwięku.

W Ulead VS7 i 8 takich problemów nigdy nie miałem, a zrobiłem już dużo płytek (VCD, SVCD, DVD)
Jedyna uwaga do wersji 8 to problemy z proporcjami obrazu nagranego kamerą w trybie Cinema, a później obrabianego za pomoca wersji 8 (dalsze rozciągnięcie obrazu). UVS7 takiego problemu nie ma

Pozdro
Bob

piątek, 22 kwietnia 2005, 13:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja z kolei korzystam z Pinnacle'a bardzo często. Jet bardzo instuicyjny, w pełni spolszczony. Wielu ludzi narzeka jednak na jego niestabilność. I ja tego doświadczyłem jednak troche zmodernizowałem sprzęt i powiem ci ze sytuacje zawieszania sie lub niestabilnej pracy praktycznie teraz sie nie zdarzają. Moj obecny sprzet to ten pod podpisem. Bardzo polecam posiadanie co najmniej 2 fizycznych dyskow , na jednym system + program do obrobki a drugi to stricte na pliki video. To ma naprawde duze znacznie dla komfortu pracy, o porcku i ramie nie musze chyba nawet wspominac ;-)) W moich montazach bardzo duza wage przykladam do muzyki a smartsound w pinnacle'u jest wrecz rewelacyjny moim zdaniem. Jesli masz dalsze pytania to pisz na mejla albo tutaj. Oczywiscie pinnacle to oprogramowanie dla tych, zawsze to powtarzam, ktorzy chca sie bawic bardziej niz zarabiac, bo pewnie ze isntieja bardziej zaawansowane systemty edycyjne np rodzina Adobe... Ale jesli chcesz zaczynac to Pinnacle'a polecam ale zaraz po sprawdzeniu czy maszyna jest OK :)) daruj sobie jesli masz tylko 1 dysk i 256 Ramu lub mniej, beda problemy.

piątek, 22 kwietnia 2005, 16:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Już wybrałem jakiś czas temu...Pinnacle studio plus

Athlon XP 2600+
1GB TwinMos
GF5500 128MB
Maxtor 80GB +Samsung 160GB
liteon 851S

piątek, 22 kwietnia 2005, 16:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś miałem Pinnacle Studio 8.6 - niestabilność wręcz szokująca, wręcz horror, miał czasami różne denerwujące błędy.

Obecnie używam Pinnacle Studio 9.4.2 - wszystko jest OK. Jedynym błędem, jaki zauważyłem, jest czasami wyższe położenie napisów w stosunku do zadanej wysokości. Program intuicyjny, po polsku, posiada chyba większość najniezbędniejszych funkcji.

piątek, 22 kwietnia 2005, 22:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kiedyś miałem Pinnacle Studio 8.6 - niestabilność wręcz szokująca, wręcz horror, miał czasami różne denerwujące błędy.

Obecnie używam Pinnacle Studio 9.4.2 - wszystko jest OK. Jedynym błędem, jaki zauważyłem, jest czasami wyższe położenie napisów w stosunku do zadanej wysokości. Program intuicyjny, po polsku, posiada chyba większość najniezbędniejszych funkcji.

Zgadzam się...
Posiada wszystko co potrzebne do amatorskiej obróbki video a nawet więcej.
Z chęcią wypróbuję inne ale jak będą w ojczystym języku, z angielskim u mnie pod górke, jestem jeszcze z tego pokolenia kiedy nauczano głównie rosyjskiego którego uczyłem się przez 10lat a i tak nic nie umie :lol:

Athlon XP 2600+
1GB TwinMos
GF5500 128MB
Maxtor 80GB +Samsung 160GB
liteon 851S

piątek, 22 kwietnia 2005, 22:38
Bywalec
Bywalec

ja mam pinnacle 9 i mam z nim maly problem :/ kiedy otwieram film pinnacle dzieli go automatycznie na klatki. kiedy przegladam klatki w albumie wszystko jest ok ale kiedy przeniose klatke na os wyswietla calkiem inna czesc filmu w Ulead 7 nie mailem takiego problemu

sobota, 23 kwietnia 2005, 11:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]