Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 14:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 FORMAT DVD ZAPISANY NA CDR 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post FORMAT DVD ZAPISANY NA CDR
Od kilku dni bezskutecznie próbuję zapisać kawałek filmu "domowego" ok 6 min. w formacie DVD na CDR. Robię to tak: DV-> mpg za pomocąTMPGa potem VideoPack 5.0 i projekt DVD i tu juz zaczynają się schody ponieważ VP zgłasza niezgodność formatu video. Jeśli TO nagram mimo niezgodności stacjonarny DVD nie "widzi" tej płyty. Próbowałem konwertwać DV VideoPackiem - nic nie mówi ale efekt ten sam. :?
Dodam, że SVCD mam opanowane.
Chętnie bym przeczytał, że temat jest możliwy i wystarczy .....
no właśnie :) :)
pozdrawiam

poniedziałek, 6 stycznia 2003, 15:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Taki sam problem już kiedyś poruszałem i dostałem odpowiedź, że mimo uzyskania takiej płyty to nie pujdzie, bo prędkość napędu w stacjonarnym DVD nie jest w stanie przelecieć całego krążka w 6 min, ale chętnie będę śledził temat, bo to było dawno.

poniedziałek, 13 stycznia 2003, 10:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Sciagnij sobie program Ulead DVD MovieFactory (jet na Imeshu i KaZaa). Przy uruchomieniu wybierz "capture video". W zakladce "add video track" dodaj plik, ktory chcesz nagrac w jakosci DVD i pozniej daj na EXPORT i zaznacz "DVD High quality" (moze tez byc low quality). Po zakonczeniu kompresji wyla program i ponownie uruchom DVD MovieFactory i wybierz opce "Autor Menu". Daj sesje DVD, dodaj skompresowany plik (rozszerzenie powino byc *.mpv) i jezeli jest wiecej niz jeden plik powina ci sie pojawic opcje MENU. Pozniej tylko kreaujesz menu, a w nastepym kroku program ci wypala plyte CD-R/RW jako plyte DVD.

Sprawdzalem i plyta dziala na DVD-ROOM (w komputerach PC) i DVD-PLAYERACH jako nosnik DVD. Jakosc zalezy od zgrania materialu (z VHS na DVD strasznie widac klatkowanie). Plyte nie nagrywajcie z najszypsza predkosci tylko z 16x lub 24x, bowiem jak dacie szypsze zapisywanie DVD-PLAYERY moge jej nieodczytac. W VideoCD i SuperVideoCD nie ma opcji MENU, stad tez nie dziwcie sie, jezeli nagracie taka plytke a nie bedzie Wam startowac menu.

Pozdrawiam,
X-Man
gg: [2126640]

poniedziałek, 13 stycznia 2003, 16:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Potrzebuję trochę czasu aby to sprawdzić. Mam nadzieję, że zadziała
na moim DVD (stacjonarnym)
Co do menu w svcd to owszem jest (co sprawdziłem) i robi się to
wspomnianym VideoPack'em (KaZaa) - bardzo miło i prosto metodą
"obrazkową" - polecam.
...
Byłem dzisiaj w znanej firmie (znanej ze sprzedaży prod. Pinnacle)
i pytałem w serwisie;
pan stweirdził, że to NIEMOŻLIWE :cry:
wprawdzie krążek można czytać na kompie - ale mnie nie o to chodzi!!!
raz - nie mam w kompie DVD
dwa - jest wiele innych (prostrzych) sposobów odtwarzania na kompie
nie koniecznie akurat w formacie DVD
tym szybciej muszę sprawdzić pomysł X-Manka

Pozdrawiam

ateo

poniedziałek, 13 stycznia 2003, 19:36
Bywalec
Bywalec

Ja mam małą prośbę do autora postu: czy móglibyś mi wyjaśnić krok po kroku jakim programem uzyskać z pliku pobranego z kamerki płytkę SVCD. Mam z tym mały problem i nie mogę tego rozgryść. Napisz jakich programów używasz od momentu zrzucenia materiału z kamerki do finalnej płytki SVCD odtwarzanej w stacjonarnym DV.
Jakie uzyskałeś współczynnik kompresji (jaki największy plik z kamerki udało Ci się wypalić na standardowej płytce CD/R w formacie SVCD?.

Pozdrawiam.
Mirek.

MirekS@Radzionkow.net

wtorek, 14 stycznia 2003, 23:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]