Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 07:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 avi na vcd a jakość $ 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post avi na vcd a jakość
Witam. jakim programem najlepiej jest przekonwertować plik z avi na vcd tak aby była dobra jakość i aby program zrobił to szybko .
A tak wogóle mam radeona 9000 vivo i interesuje mnie zgranie filmu z kamery analogowej (film około 1 godziny +,- 5min) na płytę 700Mb najlepiej w formacie który rozpozna odtwarzacz DVD ewentualnie (jeśli było by lepiej) na divx. Filmy na płytach w divix które miałem miały ponad 90 minut a obraz był jak żyleta , nigdy nieudało misię poustawiać parametrów aby osiągnąć podobną jakość i aby film zmieścił się na płytę. karta, którą mam ma możliwość kompresji w locie , ale jakość jest taka sobie
Jeszcze raz proszę o pomoc , jaki program i jak ewentualnie go poustawiać

czwartek, 9 stycznia 2003, 13:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Odpowiedź będzie smutna. Filmy jakie oglądałeś na DivX konwertowane są najczęściej z krążków DVD, więc jakość jakość jest nawet do nich porównywalna. Karty video zgrywające z analogowego źródła nie są kartami dobrymi na dzisiejsze czasy, chyba że wejście analogowe mają jako dodatek, bo jakość VHS sama w sobie jest na dzisiaj zaledwie dostateczna. Nie otrzymasz filmu godzinnego na króążku w formacie kompatybilnym ze stacjonarnym odtwarzaczem DVD, bo mamy tu nie wielki wybór VCD i SVCD, gdzie ten pierwszy jakością nadaje się jedynie do torby z filmami na wagę, zaś drugi na jednej płytce mieści do 40min. Pozostaje konwersja na DivX z kompresją wyliczoną na minimum tak, by wypełnił się krążek po brzegi, ale tu też sam proces zamiany trwa godzinami, gdyż dla uzyskania lepszego efektu konwertuje się to dwoma przebiegami po kilka godzi.
Najkorzystniej byłoby zgrać materiał przez konwerter z analoga na cyfrowy sygnał, poddać go zabiegom i dopiero wyeksportować do postaci MPEG2, ale to wymaga nagrywarki DVD, lub dwu krążków SVCD.

poniedziałek, 13 stycznia 2003, 10:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No właśnie nie wspomniałeś nic o tym swoim AVI. W jakiej to masz rozdzielczości, w jakiej kompresji itp. Czy warte to jest zachodu, bo jak wiadomo im mniejszy kadr, tym mniejsza jakość.

poniedziałek, 13 stycznia 2003, 10:29
Bywalec
Bywalec

Post AVI A JAKOŚĆ
Darek A napisał(a):
No właśnie nie wspomniałeś nic o tym swoim AVI. W jakiej to masz rozdzielczości, w jakiej kompresji itp. Czy warte to jest zachodu, bo jak wiadomo im mniejszy kadr, tym mniejsza jakość.

No właśnie jeszcze jedno w jakim formacie zgrać go najlepiej aby poddać materiał obróbce ?
Mogę zgrac materiał w maksymalnej rozdzielczości 720 na pięćset pare w dowolnym formacie (takim jaki mam zainstalowany )np na divx bądz avi bez kompresji , ale wolał bym aby film jedno godzinny nie przekroczył mi 6 gb

wtorek, 14 stycznia 2003, 14:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]