Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 10:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Słaba jakość w pinnacle 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Słaba jakość w pinnacle
Witam mam zainstalowany pakiet firmy pinnacle (ps9) + dvd dodatki zgrywałem filmik rodzinny na format dv i tu napotkało mnie rozczarowanie
jakość była poprostu daremna twierdze ze taka była bo zgrywajac film windows media movie makerem tez na format dv dając ocene jednemu i drugiemu programowi to na 10 wmmm 10 pinnacle 2 na windows media było widać zmarszczki mojej babci :)

I tu moje pytanie czy moge robić coś nie tak w pinnacle (format dv)
lub jakies kodeki czy cos trzeba zainstalować

I drugie pytanie jaki jest najlepszy program do zgrywania z kamery dv tu chodzi o jakosc (cena bez ograniczen) :twisted:

piątek, 22 kwietnia 2005, 19:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja używam Pinnacle Studio 9 - wszystko jest OK. Ustawiam "Przechwyć z pełną jakością DV". Poza tym przechwytując do formatu DV nie ma znaczenia program, jakim to robisz, jeżeli rozpatrujamy kwestię jakości filmu. Miałem nawet mini-programik służący tylko i wyłącznie do zrzutu filmu z kamery - miał 100-200 kB (dokładnie nie pamiętam). Jakość była OK.

Ostatnio edytowano piątek, 22 kwietnia 2005, 22:21 przez Romcio, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 22 kwietnia 2005, 22:10
Bywalec
Bywalec

Ja tez mialem podobny problem z tymi "zebami", ponieważ po zgraniu materialu na dysk (opcje: jakość MPEG-DVD) i po jego odtworzeniu z dysku byl nizebyt ciekawy, nawet lekko drżący.
Ale po wypaleniu na plycie DVD (oczywscie tego MPEG musisz jeszcze przerobic na VOB - TMPGenc DVD lub NeroVision Express-programy do przerobienia na VOB) bylo wszystko OK, jakosc w zasadzie taka sama jak bezposrednio z kamery.

Powodzenia!!

piątek, 22 kwietnia 2005, 22:21
Nowy
Nowy

Moze to wplyw swiatla i warunki w jakich kreciles film. Ja mam kamerke 2 m-ce. Uzywam tylko PS 9.0. Da sie zauwazyc, ze przy slabym oswietleniu na "gotowcu" pojawiaja sie kawadraty. W sloneczny dzien bez przesadnego zooma i z rozsadnej odleglosci, zobaczylbys jeszcze to co jest miedzy zmarszczkami. Wymienilem juz wiele programow, kodekow i formatow. Wniosek jest jeden - DV to DV bez znaczenia czym zrzucasz.
Pozdrawiam.

czwartek, 21 lipca 2005, 18:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]