Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 14:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Adobe Premiere 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Adobe Premiere
Witam. mam taki mały problem. Robie napisy w Adobe after effects, zapisuje je jako nieskompresowany filmik , ktory nastepnie wrzucam do adobe premiere pro 1.5. Po zmontowaniu calego filmiku eksportuje oczyiscie caly filmik, tez nieskompresowny, ale okazuje sie ze napisy, ktore zapisane w after effects byly bardzo wyraznie, po wrzuceniu do adobe premiere i zapisaniu jako film robią sie rozmazane i dosc niewyraznie... mozna ustawic jakos w adobe premiere, aby napisy po wyeksportowaniu do filmu byly wyrazne?? nie wiem od czego to zalezy... jezeli ktos potrafi rozwiazac moj problem to prosze o odpowiedz;)

pozdrawiam

niedziela, 24 kwietnia 2005, 17:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problem prawdopodobnie leży w nielicencjonowanym sofcie, chyba, że się mylę? :wink:

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 09:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaki rozmiar ustalasz dla New Composition -(Width: Height i Resolution) rozpoczynając pracę w AE? Mam przeczucie, że tu robisz błąd, ale niekoniecznie.

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 09:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może to też być kwestia przeplotu. Zresztą robisz to wg mnie w nieprawidłowej kolejności. Najpierw zmontować w AP, a następnie projekt AP otworzyć w AE i tam dorobić co trzeba i wyeksportować

PS. Widzę, że mamy kolejnego maniaka legalnego softu uważającego że wszyscy jadą na piratach. Nie pomyślałeś, że w ten sposób możesz obrazić autora tematu.

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 09:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Damian, kolejność nie ma znaczenia. Można robić jak komu wygodnie, czyli robić napisy osobno i kluczować w AP, albo podkładać je bezpośrednio w AE. Przynajmniej nie ma ona wpływu na jakość jeśli wszystkie ustawienia są prawidłowo dobrane.

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 09:52
Nowy
Nowy

Dzieki wszystkim za odpowiedzi, juz rozwiklalem ten probnlem i rzeczywiscie najwazniejsza sprawą jest usatelnie rozdzielczosci przy rozpoczynaniu nowego projektu. Teraz gdy wartosci rozdzielcze ustawilem identycznie dla AE jak i AP wszystko gra i napisy sa tkaie jak powinny. Dzieki raz jeszcze wszystkim za pomoc.

pozdrawiam

PROFART napisał(a):
Jaki rozmiar ustalasz dla New Composition -(Width: Height i Resolution) rozpoczynając pracę w AE? Mam przeczucie, że tu robisz błąd, ale niekoniecznie.

racja- podstawowy bład :oops:

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Damian, kolejność nie ma znaczenia. Można robić jak komu wygodnie, czyli robić napisy osobno i kluczować w AP, albo podkładać je bezpośrednio w AE. Przynajmniej nie ma ona wpływu na jakość jeśli wszystkie ustawienia są prawidłowo dobrane.
Troche źle sie wyraziłem. Chodziło mi o to, że wygodniej jest na zmontowany materiał nakładać napisy itp., szczególnie że pracuje na nieskompresowanym materiale. A kolejność może mieć znaczenie, zauważyłem ostatnio, że AP Pro nienajlepiej nakłada klipy QuickTime z różnymi wartościami Opacity. Niższe wartości obcinał do 0 i wyglądało to niespecjalnie. AE robi to elegancko.

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 13:45
Nowy
Nowy

mam jeszcze jedno pytanie, ktore ciagle mnie nurtuje.
Co jest najwazniejsze, aby przy montowaniu filmu i pozniejszej jego kompresji działał on na jak najwiekszej ilosci komputerów? nie chodzi mi o posiadane kodeki, ale bardziej o sprzet. chcem zeby moj film chodzil takze na slabszych komputerach. co jest wiec wazne, rozdzielczosc projektu, kompresja?? jak najlepiej skonfigurowac to w adobe premiere??

wtorek, 26 kwietnia 2005, 11:36
Bywalec
Bywalec

Wracając do pierwszego wątku proponowałbym wszystkie grafiki w tym napisy robić w Photoshopie i zapisywać jako sekwencje TARG albo jako Bitmapy , z tego co zauważyłem nie spada jakość po wrzuceniu i wyrenderowaniu w Premierce poza tym nie spotkałem się z problemem migotania
Pozdrawiam

piątek, 21 kwietnia 2006, 22:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mam jeszcze jedno pytanie, ktore ciagle mnie nurtuje.
Co jest najwazniejsze, aby przy montowaniu filmu i pozniejszej jego kompresji działał on na jak najwiekszej ilosci komputerów? nie chodzi mi o posiadane kodeki, ale bardziej o sprzet. chcem zeby moj film chodzil takze na slabszych komputerach. co jest wiec wazne, rozdzielczosc projektu, kompresja?? jak najlepiej skonfigurowac to w adobe premiere??

Ja zapisuje zwyklego mpeg, niezmieniajac rozdzielczosci i nie zdarzylo sie jeszcze, zeby ktos narzekal. Oczywiscie plik taki troszlke zajmuje, ale nie bawiac sie w kodowanie zaoszczedzam sporo czasu i nerwow (a noz ktos nie posiada aktualnych) Z rozdzielczoscia trzeba chyba jednak uwazac w wypadku materialu HD, bo trzeba naprawde mocnej maszyny zeby zapuscic sobie filmik w max rozdzielczosci HD:)

piątek, 21 kwietnia 2006, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do DeLux i Maciejooo - zastanówcie się jaki jest sens odpowiadać na post po roku czasu.

sobota, 22 kwietnia 2006, 00:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]