Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 15:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Interfejs plaginów do premierki 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post Interfejs plaginów do premierki
siemanko.

czy ktoś z was/wasz znajomy/wasz(a) sądiad(ka)/ktokolwiek* potrafiłby napisać szkielet do plugina dla premierki? chodziłoby o interpreter skryptu choćby na "symbolicznym" poziomie, podstawę która mogłaby ewoluować. jeśli ktoś dysponuje specyfikacją interfejsu pluginów i/lub* chciałby podjąć wyzwanie, zapewne w ramach open source, to proszę o kontakt. nie jestem biegły w C, programowałem w pascalu i assemblerze, jednak potrafię się przestawić. interesuje mnie możliwość ingerencji w obraz właśnie za pomocą skryptu w stylu javy.

JEŚLI POTRAFISZ W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMÓC STWORZYĆ TAKI PLUGIN, TO ZRÓB TO!!!

wszyscy możemy na tym skorzystać :D

pozdrawiam

* niepotrzebne skreślić

wtorek, 26 lipca 2005, 10:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szkieletu nie trzeba pisać. Adobe udostępnia pod adresem http://partners.adobe.com/public/developer/premiere/devcenter.html SDK (Softwre Developement Kit) do wszystkich wersji Premiere. Dzięki temu mamy już gotowe API adobiego (czyli odpada cała robota z akceptowaniem naszego dzieła przez AP, jego wyglądem, sposobem obsługi) i nie pozostaje nic innego jak zająć się "właściwym" tworzeniem plugina. Co do języka, to C++.

wtorek, 26 lipca 2005, 10:30
Moderator
Moderator

aaa no i zależy mi na tym, żeby plugin był również dostępny dla premierki 6...

żeby lepiej zobrazować, chodzi mi o coś w tym stylu, ale bardziej freehand ;)
http://thepluginsite.com/knowhow/ffpg/ffpg.htm#0

w stosunku do tego programiku przydałaby się między innymi dodać funcję wstawiania mediów, wymiane danych z avs, korzystanie z wielu ścieżek itp.
programik jest nierozwijany od bardzo dawna, a szkoda. jeśli ktokolwiek zainteresowałby się projektem to proszę o kontakt.

pozdro

wtorek, 26 lipca 2005, 11:03
Moderator
Moderator

napewno gdzieś przykryte warstwą kurzu macie stare wersje AP (4, 5). jest tam filter i transition factory. nie pamiętam niestety, czy jest to instalowane dodatkowo lub czy można wyrżnąć plugina i wrzucić do premierki 6. byłbym wdzięczny za kontakt i informacje w tej sprawie.

co do szkieletu pluginu, to chodzi mi nie tyle o przejście z premiere do interpretera, ile o samego interpretera. jeśli zadacie sobie trud i klikniecie linka, którego podałem powyżej, to zobaczycie tam przykładowe skrypty. to powiedzmy "pierwszy krok" który taki interpreter powinien łykać...

wydaje mi się, że to forum jest lekko chybione co do takich przedsięwzięć (chyba coraz bardziej ;) ), no ale spróbować chyba warto... byłbym więc wdzięczny za info o jakims miejscu w sieci, gdzie ludzie są ku temu bardziej sprzyjający...

pozdro

PS. wydaje mi się, że taki plugin to bardzo dobry pomysł, a to dlatego, że w dziwny sposób tak dobrze zapowiadający się sposób podejścia do tematu nagle przestał się rozwijać i zniknął w sieci. czyżby za sprawą korporacji - tak jak nie tępiące się żyletki? :lol:

PS2. mogłem zmienić posta zamiast pisać nowego posta, ale biorę udział w konkursie, więc sami rozumiecie... 8)

wtorek, 26 lipca 2005, 18:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wydaje mi się, że taki plugin to bardzo dobry pomysł, a to dlatego, że w dziwny sposób tak dobrze zapowiadający się sposób podejścia do tematu nagle przestał się rozwijać i zniknął w sieci. czyżby za sprawą korporacji - tak jak nie tępiące się żyletki? :lol:

No ale obecnie mamy SDK i każdy może sobie napisać plugina do praktycznie każdego produktu adobiego. Projekt wymarł, bo SDK daje większe możliwości. Właśnie to jest jedną z przyczyn tak dużej popularności After Effects.

wtorek, 26 lipca 2005, 18:46
Moderator
Moderator

wtorek, 15 listopada 2005, 02:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]