Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 22:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jak przenieść pliki MPEG-1 z VCD na DVD bez zmiany struktury 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jak przenieść pliki MPEG-1 z VCD na DVD bez zmiany struktury
Szukam porady.

Kupiłem nagrywarkę DVD.

Zanim jednak do tego doszło zdołałem uzbierać sporą kolekcję filmów (z własnej kamery cyfrowej i nie tylko) w standardzie VCD.
Teraz chcę przenieść to wszystko na płyty DVD.
Tak się złożyło, że mój DVD Player nie czyta VCD na CD-R ale tylko na CD-RW, więc jest spora ilość tych płyt do odzysku.

Mam jednak problem z przeniesieniem tych materiałów dokładnie w takim formacie w jakim są czyli MPEG-1. Konwertowanie tego do MPEG-2 powoduje tylko zwiększenie objętości materiału a i tak jakość pozostaje bez zmian. Co oczywiście przekłada się na to, że na krążek DVD wejdzie znacznie mniej niż oczekuję.
Soft dołączony do nagrywarki "Sonic MyDVD" pozwala nawet na stworzenie takiego menu ale zakończenie autoringu niestety kończy się błędem.

Pytania brzmią:
1. Czy niestety trzeba to przekodowywać na MPEG-2?
2. Czy istnieją aplikacje pomocne w takim przedsięwzięciu?

Pozdrawiam
Darkowiak

środa, 5 lutego 2003, 01:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
oczywiście możesz nagrać pliki MPEG 1 na DVD ale jako pliki, nie wideo i odczytywać to wszystko tylko w PC używając dowolnego playera, choć jeśli zachowasz strukturę katalogów VCD to tylko w VCD playerze.
Przekodowanie na MPEG2 zwiększy objętość (można dać mniejszy bitrate niż dla typowego DVD) bez poprawy jakości (albo i z pogorszeniem) ale będzie to można oglądać w stacjonarnym DVD.

środa, 5 lutego 2003, 15:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety wiem o tym, że mogę te pliki przekopiować do DVD jak do " dyskietki" i odtwarzać to w PC.

Mam świadomość że przekodowanie na mpeg-2 zmieni te pliki i to nie koniecznie na korzyść.

Natomiast jest jeszcze coś ciekawego.
Na odwrocie opakowania płyty DVD+RW dołączonej do nagrywarki był diagram mówiący o kilku trybach nagrywania. Mianowicie przedstawiono czas nagrania w stosunku do jakość. Najdłuższy tryb przewidywał nawet 480 minut nagrania w trybie jak to SONY zapodał Seper Long Play, czy coś podobnego.
Prawdopodobnie chodzi o stacjonarne recordery DVD.

Mam przeczucie że jest to właśnie MPEG-2 ze zmienioną rozdzielczością i obniżonym bit-rate'm. Zastanawiam się nad jakością takiego nagrania.

Tak czy inaczej dzięki.

środa, 5 lutego 2003, 16:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ale myślę, że to będzie tragiedia -coś jak 10 kopia VHS.
Proponuję nagrać mały kawałek na DVD RW i pooglądać. Niektóre stacjonarne mogą tego nie łyknąć.

środa, 5 lutego 2003, 23:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]