Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 12:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 EditionDV - problem z synchronizacją 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post EditionDV - problem z synchronizacją
czesc wszytkim
mam problem z EditionDV 4.5 ..po ok. 30 sekundach odtwarzania materiału wprost z timelinu do kamery (przez FireWire) obraz z dzwiekiem sie rozjeżdza o ułamek sekundy a potem jeszcze bardziej ..ponad sekunde i wiecej pewnie. Przesiedzialem nad programem i jego ustawieniami sporo czasu i nic!! Mam EditionDV 4.5, płyta głowna Abit na VIA, WinXP, PIII800EB, 512MB Ram, karta StudioDV7Plus i kamere Canon MV30.

Aha.. gdy zrobię "export to tape" to wszytko jest OK, żadnej utraty synchronizacji - czyli sprzet jest ok tylko program jest jakiś "niedorobiony"..no ale to nie o to chodzi żeby przegrywać materiał z powrotem na kamere..zresztą kaseta jest tylko 60 minutowa.

Zauważyłem, że np. w AP6.5 podczas odtwarzania sygnału na wejście kamery przez FireWire, to obraz w okienku podglądu na monitorze komputera jest mocno spowolniony, jest w końcu najmniej ważny podczas tej czynności i nie powoduje obciązenia systemu..a w Edition podgląd na monitorze jest szybszy niz w AP6.5, mniej zwalnia, chociaż jednak jest wyraźne spowolnienie.. i może tu tkwi przyczyna, że Edition zbyt wiele mocy poświeca na odtwarzanie jednocześnie obrazu na kamerze i monitorze..jednak nie udało mi się nic poprawić.

Gdyby ktoś dotarł do rozwiązania to czekam na podpowiedź :)

wtorek, 11 lutego 2003, 09:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]