Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 03:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Dziwny problem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Dziwny problem
Witam,
Mam dość dziwny problem, przynajmniej dla mnie. Podczas zrzucania materiału z kamery (JVC GR-D73) do komputera prze kartę FireWire (chipset VIA) po pewnym czasie obraz w komputerze zatrzymuje się, podczas gdy kamera nadal pracuje (i jest jeszcze materiał do zgrania) Dzieje się tak w Ulead Video Studo 8 SE, MovieMaker, WinDV oraz Scenanalizer.

Ale najciekwsze jest to że w Ulead Video Studio 7 SE następuje bezbłędne zrzucenie materiału na dysk, robiłem to wielokrotnie i nie zdarzały się wspomniane zacięcia.

Teraz bawię się trochę na około, zrzucam materiał w UVS7, następnie montuję go w UVS8 i w sumie da sie przeżyć, bo w praktyce niewiele jest przy tym dodatkowej pracy, ale nurtuje mnie sam problem - dlaczego tak jest ?

Jeden program działa/współpracuje z kamerą dobrze, a kilka innych nie...

Partycja na ten cel oczywiście jest sformatowana w NTFS.

Pozdrawiam

czwartek, 3 listopada 2005, 10:58
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

niestety chyba musisz się nauczyć z tym żyć. Mam identyczny problem. Już jakieś 2 lata temu poruszałem ten temat na tym forum ale nic się nie udało zrobić. Radziłem się też różnej maści informatyków, zmieniałem system itp. W instrukcji do Pinacla jest takie zdanie zamieszczone w dziale "problemy z przechwytywaniem": "w niekótrych konfiguracjach kamputera program nie będzie przechwytywał obrazu" (piszę z pamięci). Myślę, że to zdanie dotyczy większości programów do edycji. Rozwiązaniem, które ja stosuję jest Workshop 2, przechwytuje bez problemu no i masz dobry program do authoringu DVD.

pozdrawiam

czwartek, 3 listopada 2005, 13:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]