Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 22:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 KILKA UWAG N/T ULEAD VIDEO STUDIO 9 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post KILKA UWAG N/T ULEAD VIDEO STUDIO 9
Jakiś czas temu zainstalowałem w/w program, używam go do tworzenia płyt DVD z koncertami muzycznymi (uprzednio zgranymi z TVSat) i chciałbym podzielić się z Wami spostrzeżeniami na temat jego działania, a także wypowiedzieć kilka kilka krytycznych uwag pod jego adresem. Dodam jeszcze, że wcześniej używałem do tego typu pracy Nero Vision Express 3.
Moje nagrania z "satelity" lub z innych zródeł trafiają do UVS 9 zwykle w postaci plików mpg, zostają poddane lekkiej obróbce, tzn wycinam niepotrzebne fragmenty, robię menu do płyty, itp.
Martwi mnie jego baaardzo wolne działanie. Plik o długości 1 godziny "obrabiany" jest w moim pececie około osiem godzin. Czy jest to normalne ? Dla porównania dodam, że NVE 3 robi to samo w góra 4 godziny.
Komputer którym dysponuję wyposarzony jest w procesor Celeron 2.8 GHz, pamięć 512RAM, więc myślę że do najwolniejszych nie należy. Ostatnio jednak zdziwiłem się okrutnie, kiedy zacząłem przerabiać plik avi skompresowany w XviD'zie (video:966 MB, 1392 Kbps, 25.0 fps, rozdz. 720*432 16:9, audio:1.4 GB, 1536 Kbps, 48000 Hz), minęło 33 godzin, a pierwszy etap obróbki, "converting video title" jest zrobiony w 60 %, a całość pracy to tylko 2 %. W moim przypadku to prawdziwy, ale zarazem i smutny rekord.
Mam jeszcze nadzieję, iż problem tkwi w błędnych ustawieniach mojego UVS 9. Jeśli macie podobne problemy, lub wiecie jak im zaradzić, napiszcie parę cennych rad. Z góry dziękuję.

niedziela, 20 listopada 2005, 23:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: KILKA UWAG N/T ULEAD VIDEO STUDIO 9
jaras65 napisał(a):
Moje nagrania z "satelity" lub z innych zródeł trafiają do UVS 9 zwykle w postaci plików mpg, zostają poddane lekkiej obróbce, tzn wycinam niepotrzebne fragmenty, robię menu do płyty, itp.
.

Jeśli tylko "cięcia i menu" to lepszym i szybszym będzie Ulead DVD Movie Factory. 8)

niedziela, 20 listopada 2005, 23:27
Bywalec
Bywalec

W uzupełnieniu mojego pierwszego postu dodam, że UVS9 podczas pracy zżera mi około 220 MB pamięci i co najważniejsze, kiedy chcę odtworzyć za jego pomocą plik, np podczas dzielenia go na rozdziały, każda tak próba to start procesora na 100 % i ogólne spowolnienie reszty. Ciężko się pracuje w takich warunkach.
Po 48 godzinach (procesor non stop chodzi na 100%
"converting video title" - 95%, a "total progres" - 3%
Co za licho ???
Za wskazówkę dotyczącą Ulead DVD Movie Factory dziękuję i na pewno go wypróbuję. :)

poniedziałek, 21 listopada 2005, 15:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]