Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 04:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 AFTER EFFECTS 6.5 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post AFTER EFFECTS 6.5
witam wszystkich...nieraz juz mi pomogly wasze odpowiedzi mam nadzieje ze i tym razem mi sie uda, mianowicie poszukuje , poszukuje i znalezc niemoge nigdzie zadnych tutoriali po polsku after effects 6.5 . Moze ktos z was posiada jakiegos ebooka najlepiej gdzie w jezyku polskim jest opisana podstawowa zasada dzialania tegoz programu. Chodzi o to ze dopiero zaczynam z nim zabawe , a wlasciwie nie zaczynam bo nie kumam nic a bardzo chcial bym go poznac ale nie wiem co z czym sie je...nie wiem jak zaczac nawet dlatego prosze , jesli ktos z was posiada ebooki jakies albo linki skad moge sciagnac jakas pomoc bede bardzo wdzieczny

czwartek, 24 listopada 2005, 22:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: AFTER EFFECTS 6.5
capone napisał(a):
poszukuje i znalezc niemoge nigdzie zadnych tutoriali po polsku after effects 6.5 .
Bo nie ma takowych
Cytuj:
Moze ktos z was posiada jakiegos ebooka najlepiej gdzie w jezyku polskim jest opisana podstawowa zasada dzialania tegoz programu.
Po polsku nie ma.
Cytuj:
nie wiem jak zaczac nawet
RTFM*

*Read the fucking/friendly manual :wink:

czwartek, 24 listopada 2005, 23:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pare tutoriali po polsku masz tu: http://sfx.histo.pl/

Ale jezeli jestes zupelnie zielony to polecam najpierw poczytac manuala, no chyba, ze z jakichs nieznanych powodow :P do twojej wersji nie dolaczyli, to zainwestuj chociaz w ksiazke (lub kurs angielskiego).

czwartek, 24 listopada 2005, 23:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Z niewiadomych powodow niedolaczyli mi :P a angielski znam lecz nie perfekcyjnie i zawsze to lepiej po polsku poczytac wstep do programu i wszystko zrozumiec a pozniej to po angielsku moge czytac tutki...tak czy siak gdyby komus cos wpadlo w rece przypadkiem to prosze o wiadomosc

piątek, 25 listopada 2005, 10:24
Bywalec
Bywalec

Po Polsku jest podręcznik do AF wydany przez Heliona "Adobe After Effects 6.0. Oficjalny podręcznik" nie jest to opis 6.5 ale chyba różnice nie są przełomowe. Książka jest napisana prostym językiem i jest dołączona płytka z przykładami. Dodam że nie jest ona dla zupełnych zieleńców ale nie trzeba nie doktoratu ze szkoły filmowej aby to zrozumieć. Jej cena około 50pln to nawet nie tak dużo

Po jej przeczytaniu (paru rozdziałów w Empiku) byłem w stanie zrobić proste rzeczy na Macromedia Flash - idea pracy jest bardzo podobna - więc można by spróbować w drugą stronę - posiłkować się ebookami do macromedia flash director, a o takie ebooki łatwiej. Nie rozwiązuje to wszystkiego ale zawsze coś.

piątek, 25 listopada 2005, 13:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po Polsku jest podręcznik do AF wydany przez Heliona "Adobe After Effects 6.0. Oficjalny podręcznik" nie jest to opis 6.5 ale chyba różnice nie są przełomowe. Książka jest napisana prostym językiem i jest dołączona płytka z przykładami. Dodam że nie jest ona dla zupełnych zieleńców ale nie trzeba nie doktoratu ze szkoły filmowej aby to zrozumieć. Jej cena około 50pln to nawet nie tak dużo
Osobiście nie polecam tej książki. Autorzy przyjęli metodę "rób dokładnie to co my i sprawdź czy wyszło ci to samo co nam", zero własnego wkłądu czytelnika. Książka omawia AE w bardzo wąskim zakresie, pomija wiele istotnych kwestii. Przykładowo kluczowanie, zamiast omówić ten proces dołączyli do książki klip z alfą i napisali, że jeżeli czytelnik chce sam wykluczowac materiał, to niech wyłączy kanał alfa i spróbuje. Stosują jakiś nietypowy tryb mieszania i nie piszą jak on działa. Naprawdę dużo więcej da przeczytanie helpa.

piątek, 25 listopada 2005, 13:17
Stały bywalec
Stały bywalec

ok juz rozumiem...ale mam problem, probowalem sam cos zrobic ...przyklad ze stronki ayato ale hmmm....nie moge, niemam np efektu ktory tam jest opisany aby zrobic pozatym kwestia stworz cos tam i dalej opis...ale nie ma opisu jak stworzyc to cos i wlasnie dlatego chodzilo mi o wlasnie takie porady poczatkowe jak stworzyc nowe "cos tam"...ale chyba faktycznie zaopatrze sie w jakas ksiazke ze sklepu...nauka wymaga poswiecen :P

piątek, 25 listopada 2005, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ayato na sam początek nie jest dobrym pomysłem. Poszukaj takich stron jak eXtreme is Back, VideoCopilot i Editors Guild. Jest tam kilka tutoriali oraz videotutoriali omawiających podstawy AE.

sobota, 26 listopada 2005, 00:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak już pisałem w innym wątku w sieci można znaleźć kurs obsługi AAE wydany przez Totaltraining na piętnastu płytach DVD. Całość oczywiście nie po naszemu, ale warto zobaczyć.

sobota, 26 listopada 2005, 16:28
Stały bywalec
Stały bywalec

DAMIAN bylbym bardzo wdzieczny za jakies linki do tych stronek

sobota, 26 listopada 2005, 21:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.xtreme-is-back.com/tutorials.html
http://www.videocopilot.net/tutorials.html
http://www.editorsguild.com/

sobota, 26 listopada 2005, 22:02
Stały bywalec
Stały bywalec

pieknie dziekuje...a mam jeszcze jedno pytanko...

- na stronie ayato , jest tutek jak zrobic logo...ten na samym dole z dopiskiem NEW gdyby ktos byl laskaw spojrzec...i tam jest aby stworzyc logo OK , nowa kompozycja OK , nowy solid OK , dodac efekt trapcode (rozumiem ze na napis) OK.....ale pozniej w kroku 3 znowu stworzyc nowa kompozucje i nowy solid i znowu dodac efekt i tu sie gubie....bo kompozucja i solid (niewiem co oznacza po poslku :( ) sa puste przecierz i niemoge sobie poradzic czy dodac ten efekt na napis znowu ale wtedy po co tworzyc dwa razy kompozycje i solid ?.....moze ktos to wyjscnic ??

wtorek, 29 listopada 2005, 23:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na stronie ayato , jest tutek jak zrobic logo...ten na samym dole z dopiskiem NEW gdyby ktos byl laskaw spojrzec...i tam jest aby stworzyc logo OK , nowa kompozycja OK , nowy solid OK , dodac efekt trapcode (rozumiem ze na napis)
na solida, particulara zawsze nakłada sie na solida
Cytuj:
OK.....ale pozniej w kroku 3 znowu stworzyc nowa kompozucje i nowy solid i znowu dodac efekt i tu sie gubie....bo kompozucja i solid (niewiem co oznacza po poslku :( ) sa puste przecierz
patrz wyżej

wtorek, 29 listopada 2005, 23:46
Stały bywalec
Stały bywalec

ok sprobuje...ale solid i compozycja sa puste....napis jest na trzecim ze tak go nazwe pliku....i ma stworzyc po raz drugi solid i kompozycje ?

środa, 30 listopada 2005, 14:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myśl chłopie, wszystko już ci napisałem. Tego solida tworzysz po to, żeby mieć na co nałożyć particulara. Każdy filtr musi być na coś nałożony. Jeżeli ten filtr nie działa na obrazie tylko tworzy coś nowego, to nakłada sie go na solida.

środa, 30 listopada 2005, 14:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona