Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaki program do montażu? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki program do montażu?
Witam wszystkich. Muszę zmontować film, który zgrałem z kamery analogowej, a następnie nagrać go na płyte DVD. Jaki program polecacie mi do montazu tego filmu. Obecnie posiadam Ulead video studio 8, Nero vission express 2, oraz Ulead DVD movie factory. Który z tych programów bedzie najlepszy do montażu?? Bardzo proszę o radę, poniewaz nie mam pojęcia w czym montować, a zależy mi na jak najlepszej jakości tego filmu :roll:

piątek, 23 grudnia 2005, 15:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ehhh..moze byc tak to forum najpeirw przejzec? 8)
Nie moge ci nic polecie..kazdy z oprogramowanie ma swoje wady i zalaty sa bardziej i mniej skomplikowane.. a co za tym idzie..rozne z nich "dziela" mozna uzyskac.. najpierw poczytaj to forum.. tu jest wszystko czego potrzebujesz.. CZYTAJ ..a pozniej PYTAJ

Pozdr.

piątek, 23 grudnia 2005, 17:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w videostudio to zmontujesz a przy pomocy DVD movie factory zrobisz z tego później dvd. Nero wywal do kosza - nadaje się tylko do wypalania płytek ...

środa, 28 grudnia 2005, 15:49
Bywalec
Bywalec

Jeśli jesteś osobą początkującą, polecam do montażu Pinnacle Studio 9. Program prosty w obsłudze, bardzo szybko przyswoisz. Możesz w nim bez problemu zmontować swój film. Wykonasz w nim menu i nagrasz na płytkę DVD.
Program z wyższej półki w którym wykonasz zawansowane techniki montażu to polecam Adobe Premiere 1.5.

Pozdrawiam

Paul

środa, 28 grudnia 2005, 18:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Paul : widziałeś kiedyś VideoStudio Uleada ? ;P A Adobe Premiere wcale nei jest z najwyższej półki i gdyby nie możliwość łatwej współpracy z AAE to byłby denny ... ;/

środa, 28 grudnia 2005, 18:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Athloneq18 : Wszystko zrobisz za pomocą Ulead Video Studio 8 - The Complete Movie Making Software.
Masz dwie opcje : VideoStudio Movie Wizard - kreator, który poprowadzi Cię krok po kroku poprzez wszystkie
czynności w NLE łącznie z wypaleniem DVD lub VideoStudio Editor - gdzie także po kolei przejdziesz przez proces montażowy. W głównym oknie programu na górnej listwie masz zakładki panelu : CAPTURE - zgranie materiału, EDIT - montaż filmu, EFFECT - dodanie efektów i przejść, OVERLAY - dodanie drugiej ścieżki, TITLE - dodanie napisów, AUDIO - ścieżka audio, SHARE - kilka zakładek łącznie z authoringiem do DVD.
Do roboty. Powodzenia.
Pozdrawiam : Marian

środa, 28 grudnia 2005, 18:44
Nowy
Nowy

nie ma sensu pracowac na programmie innym niz AVID, ewentualnie FCP, to sa profesjonalne programy, reszta lacznie z Premiere Pro 1.5 to sorry ale strata czasu.

środa, 28 grudnia 2005, 18:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie ma sensu pracowac na programmie innym niz AVID, ewentualnie FCP, to sa profesjonalne programy, reszta lacznie z Premiere Pro 1.5 to sorry ale strata czasu.

Super programy dla początkującego :lol: :lol: :lol:

środa, 28 grudnia 2005, 19:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

fabrykafilmowa napisał(a):

Super programy dla początkującego :lol: :lol: :lol:
W końcu to fabryka filmowa napisała

środa, 28 grudnia 2005, 21:32
Bywalec
Bywalec

Najlepiej początkującego wysłać na głęboką wodę. Na pewno sobie poradzi z Avidem lub z FCP.

Pozdrawiam

Paul

środa, 28 grudnia 2005, 23:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

fabrykafilmowa : a Ty poprowadzisz za free kurs obsługi AVID'a ? Jak tak to ja się pisze ! Nawet zgodzę się wtedy z tym co napisałeś !

PS. Rozdajesz Mac'i w prezencie na świeta ? Jeżeli tak to proszę o 2 ! Chetnie pobawię się FCP !

brak mi słów ...

PS. Najfajniesza fura na świecie to Aston Martin DB9 !!! Proszę wszystkich Państwa o zakupienie do końca stycznie Astonów... Reszta to strata czasu - nie ma ci się tym bawić ...

czwartek, 29 grudnia 2005, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na poczatek proponowalbym jednak nero vission. Program prosciutki i po polsku. W sam raz aby zalapac reguly. Sam na nim zaczynalem. Potem Ulead Videostudio 9 do bardziej zaawansowanego montazu. Wierz mi, do zastosowan amatorskich az za dobry. Nic Ci wiecej nie potrzeba. Po co Ci programy za tysiace zlotych w ktorym nie wykorzystasz nawet jednej dziesiatej mozliwosci?
Swiadomie pominalem programy firmy Pinnacle poniewaz pomysl dobry, ale wykonanie fatalne. Jest to program himeryczny i niestabilny na wiekszosci komputerach - po co sie na poczatku zniechecac?

czwartek, 29 grudnia 2005, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

....Swiadomie pominalem programy firmy Pinnacle poniewaz pomysl dobry, ale wykonanie fatalne. Jest to program himeryczny i niestabilny na wiekszosci komputerach .......

Jeżeli jest jednak stabilny (wersja 9.x.x.x) to dla początkującego jest OK.
Wersja z ósemka w nazwie to jest horror, masakra, ale wersja "9.x.x.x" jest OK (przynajmniej na moim kompie)

sobota, 31 grudnia 2005, 01:29
Stały bywalec
Stały bywalec

jeśli masz Unlead VS i DVD MF to wystarczy ci do przygotowania płyty DVD
jeśli chodzi o jakość to liczy sie bardziej materiał na którym pracujesz a potem ustawienia w programie

wtorek, 3 stycznia 2006, 09:12
Nowy
Nowy

Mam dylemat dotyczący rzeczonego tamatu ... (wiem, wiem lektura forum:) ale internet mam tylko w pracy - a tu z czasem krucho i szef często za plecami staje:)
Jako, że zastosowanie będzie czysto amatorskie to dylemat dotyczy (jak dla mnie): Ulead Video Studio i Pinnacle Studio - co prawda zdania jak zauważyłem są podzielone, to może ktoś zechce mi doradzić odnośnie takiego kryterium wyboru (przyznam, że nie wiem czy oba programy mają tą "opcję"). Oprócz prostoty obsługi i stabilności, chodzi mi głównie o możliwość zapisu gotowego materiału w formacie 16:9, a także możliwość wstawiania podkładu muzycznego ze zwykłej płyty Audio CD.
Czy oba wymienione przeze mnie programy mają tą możliwość i na koniec biorąc pod uwagę powyższe, którą wersję Uleada, a którą Pinnacla szanowni koledzy mogliby polecić?
Pozdrawiam
Damian

poniedziałek, 16 stycznia 2006, 14:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona