Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 00:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Ciemny obraz po zgraniu na dysk 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Ciemny obraz po zgraniu na dysk
Witam!

Mam kartę TV PixelView PV-BT878P+ (REV. 9D) chipset 878A. Do zgrywania obrazu używam VirtualDub + kodek Morgan JPEG. Wszystko jest ok dopóki nie wybiorę w ustawieniach innego formatu niż 1/2 PAL np. 640x544. Wyskakuje wtedy komunikat, że muszę włączyć tryb Preview i po wybraniu tego trybu nagrywa mi ale obraz jest zaciemniony. Czy ktoś może mi wyjaśnić o co tu chodzi?

Obraz jest również zaciemniony nawet gdy ustawię spowrotem Overlay 1/2 PAL i jest tak w innych programach do capturowania. Odinstalowanie i ponowna instalacja VirtualDub oraz kodeka Morgan JPEG nic nie daje. Miałem tak już kilka razy i po wykonaniu format c: i instalacji windows od nowa wszystko jest ok, ale nie będę za każdym razem chyba instalował windows. I dlaczego właściwie nie mogę nagrywać w Overlay w innych rozdzielczościach?

Pozdrawiam

środa, 5 marca 2003, 11:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Mam ten sam problem
Cześć Mam ten sam problem przy zgrywaniu z Thomson VMD9. Szczerze mówiąc nie wiem jak go przeskoczyć.
Może już znalazłeś odpowiedź.
Pozdrawiam
smokrb@wp.pl

wtorek, 11 marca 2003, 13:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
I nadal to samo. Nowy dysk 7200 Maxtor 40GB, codec PICVideo, VirtualDub 1.4.10, system Win98 SE świeżutko zainstalowany i ten zaciemniony obraz po przechwytywaniu.

Doszedłem do wniosku, że to dzieje się dopiero po wykonaniu kilku zrzutów i/lub kompresji video, tak jakby w Virtual Dub było jakieś ograniczenie i tu pytanie:

Czy wersja VirtualDub 1.4.10 jest programem freeware?

Może to jakieś ograniczenie programu to powoduje. Jak napisałem wcześniej korzystałem z innego kodeka MJPEG Morgan a teraz z PICVideo i to samo.

Może to dzieje się tylko w tej wersji VD. Czy naprawdę nikt nie spotkał się z podobnym problemem?

Proszę o pomoc?

piątek, 19 grudnia 2003, 02:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]