Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 15:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 efekty specjalne w Adobe Premiere 6.5 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post efekty specjalne w Adobe Premiere 6.5
Mam pytanko. Zrzuciłem film z kamery video do AP, zmontowałem i chciałbym dodać efekty specjalne typu wypadające oczy ze ździwienia teściowej, lub rosnące uszy lub coś w tym rodzaju, generalnie proste efekty z "jajem" coś jak w Ally MacBeal "opadająca szczęka" czy wielki "jęzor wypadający na stół". W miarę dobrze posługuję się Adobe Premiere natomiast kolega ma After efect i photoshop. Moje pytanie jest następujące, czy w którymś z tych programów istnieje możliwość wykonania takich efektów, czy to za pomocą pluginsów np. do Adobe Premiere w formie efektów video, czy może bezpośrednio w jednym z podanych przeze mnie programów do których również mam dostęp. A może jest inny program w którym mógłbym coś takiego wykonać, tylko czy Adobe Premiere po wykonaniu takiego efektu w innym programie ponownie zechce przyjąć=zaimportować wykonany wcześniej przez siebie projekt do wyeksportowania na taśmę. :?:
Jeżeli ma to jakieś znaczenie to film został zgrany z kamery Sony TRV140E
Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi
Piotrek

sobota, 15 marca 2003, 02:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zrobiłem kiedyś reklamę w której po ekranie biegała zamyślona świecąca żarówka :idea: na AdobePremiere. Problem jest tylko taki że był to efekt 2d i musiałem się nieźle napracować i nakombinować aby uzyskać w miarę "dobry" efekt. Nie wspominam o warstwach i kombinowaniem na Photoshopie!. Cóż powiedzieć - jakiś "język", "oczy teściowej","szczęka" itp. może i tak lecz, efekt napewno nie będzie taki jak w filmie "MASKA" - raczej jak w jakiejś kreskówce... Może jestem w błędzie lecz takie rzeczy najlepiej dorabiać w programie do 3D np 3DMAX a potem kluczować z filmem - lecz to na pewno żmudna i mozolna praca.

czwartek, 27 marca 2003, 02:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
efekty w Ally MacBeal były robione na sofcie Lightwave 3D, na premierze jakiekolwiek podobne efekty są bardzo trudne do osiągnięcia, jeżeli wogóle możliwe, prędzej osiągniesz coś na after effect lub combustion
pozdr

sobota, 29 marca 2003, 16:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to zacznijmy od początku,program Adobe Premiere służy głównie do montażu wideo.Można sobie tam ciąć materiał video,wstawiac przejścia ,robic korekcje barwne i jakies tam drobne efekty specjalne ale naprawdę drobne(np stroboskop,obraz 3D itd)Można tez kluczować obraz(czyli bawić sie w blue or green boxa).Natomiast Adobe wogule nie służy do efektów specjalnych ,gdyż jest programem do montażu.Pozatym produkcję efektów specjalnych w filmach robi się na wielu programach a nie na jednym bo jest to nie możliwe.Grafikę czy animację 3D (czyli np jakieś potworki,nieistniejące krajobrazy czy właśnie efekty z Ally Mc Beal )robi się np w :Softimage,Lighwave,3d StudioMax,Maya,(oczywiście wszystkie te programy sa to profesjonalne programy do grafiki 3d i kosztuję krocie.)Kiedy ma sie już materiał wideo i grafikę 3d trzeba to połączyć w jedno .Można to chyba zrobic za pomoca Combustion,ma on ogromne możliwości,maskowanie,sledzenie znaczników,korekcje barwne,śledzenie ruchu kamery etc etc etc .Są też inne podobne programy o ile pamiętam to pakiet Shake oraz Houldini.
O efektach w posprodukcji masz trochę tu http://www.digit.pl/artykuly/21871.html

sobota, 29 marca 2003, 17:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: efekty specjalne w Adobe Premiere 6.5
Fajnie by było jakby robotę za artystów odwalały plug-in'y. Niestety tak łatwo to nie jest i chyba niegdy nie będzie. Żaden plug-in nie domyśli się, że w obrazie teściowej w zamknietej paszczy jest jęzor i trzeba go wywalić na wierzch. To już niestety trzeba samemu sobie narysować (a w jakim programie to już ma drugorzędne znaczenie). Co do odstających uszu i n. wydłużającego się nosa to są to w zasadzie proste efekty (przekształcenia)do zrobienia w Photoshopie a pewnie i w AfterEffects.

Adobe Premiere przyjmie dzieła z Photoshopa i AfterEffects bez marudzenia. Co do innych programów - wystarczy wyrenderować dzieło jako .avi albo obrazki .bmp, .jpg. itp.

niedziela, 30 marca 2003, 14:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]