Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 11:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Problem z Adobe Premiere 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z Adobe Premiere
Witam.

Mam pewien problem z Adobe Premiere'm. A mianowicie: Mam kamerę SONY DCR TRV-25e i zgrywam z niej film przez firewire programem AP, używając kodeków albo standardowych kodeków DV systemu XP albo Main Concept albo Adaptec Soft codec. Wszystko jest ok do momentu kiedy wstawię jakies efekty np. najprostsze przejścia. Wtedy jedyne co moge zobaczyć na podglądzie to czarny ekran. Po wyeksportowaniu filmu do avi odtwarza się dźwięk i widać tylko czarny ekran. Nie wiem czy jest to wina programu, czy kodeka, a może kamery? Działam w systemie XP.
Jeżeli ktoś miał taki problem, a może wie jak go rozwiązać to proszę o odpowiedź.

wtorek, 25 marca 2003, 15:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Podstawowa sprawa: jezeli materiał zgrany bez ingerencji w niego idzie na emisji czyli podczas odtwarzania widać go na wyjściu kontrolera firewal kodek jest dobry więc problem tkwi w układaniu klipów na timline i dalszym zrenderowaniu tego - to konieczne, aby progam edycyjny odtwarzał całość. Po tych zabiegach możnadopiero exportować całość, lub zapisywać wprost z timeline na chociażby taśmę w kamerze z aktywnym wejściem.

czwartek, 27 marca 2003, 22:25
Nowy
Nowy

Problem pojawia sie później, właśnie przy ukladaniu zgranego materiału w timeline. Wkladam na ścieżkę Video 1 zgrywany film i naprzykład na ścieżce Video 2 Jakiś napis na przezroczystym tle i wtedy gdy chce zobaczyć podgląd to albo jest czarny ekran albo wogóle AP zawiesza się.

piątek, 28 marca 2003, 11:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Problem z Adobe Premiere
proponuję na czas pracy z AP usunąć z systemu softkodekDV. u mnie np. AdaptecDVsoftcodec żarł się z AP. Po usunięciu objawy ustąpiły.

piątek, 28 marca 2003, 21:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]