Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 17:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 DVD Workshop 2 - chaptery 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post DVD Workshop 2 - chaptery
heja

postanowiłem porzucić nużące szablony do składania menu DVD w UVS i przesiąść się na U Workshopa 2 - wszystko jest b fajnie jednak za diabła nie mogę wykumać co zrobić by kilkanaście mpg'ów podłożyć jako chaptery jednego filmu... z programu wynika, że tylko jeden mpeg mogę podzielić na chaptery - czyli powinienem wszystkie połączyć i potem dopiero dzielić, chyba nonsens ????
próbowałem w playliście wkłądać linka do wszystkich kolejnych mpg ale i tak wyskakuje do menu po końcu każdego poza tym nie uruchamia to bezpośredniego przeskakiwania po scenach pilotem na stacjonarnym odtwarzaczu jak i w kompie

jako świeżak chcę od razu powiedzieć że pół niedzieli przesiedziałem na forum w poszukiwaniu rozwiązanie takiego czy podobnego problemu, niestety nie znalazłem czegoś takiego - owszem były zapytania o to samo i odpowiedzi w stylu, że manual jest tak kapitalny iż wyjaśnia wszystko - jednak po przeczytaniu manuala i quick m nie znalazłem dpowiedzi na mój problem... tak więc pomóżcie...

poniedziałek, 30 października 2006, 20:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżli podzieliłeś film na kilka oddzielnych plików MPEG2 to możesz uruchamiać jeden op drugim ale nie jako chpter ale jako osobne pliki z PLAYLISTY.
Pod jeden przycisk odtwarzania możesz podpiąc dowolną ilość klipów - u mnie zawsze działało.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

poniedziałek, 30 października 2006, 21:20
Nowy
Nowy

ale jak to rozpisać w menu żeby był dostęp do poszczególnych klipów, a one nie wyskakiwały po skończeniu do menu tylko odtwarzały się w ciągłości...

poniedziałek, 30 października 2006, 21:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podam na przykładzie 4 klipów "A" "B" "C" "D" zaimportowanych do programu.
Na planszy menu mamy 4 okna (mogą być przyciski, napisy itp)
Do 1-szego okna przeciągamy (linkujemy) z pionowego paska po prawej str. clip "A".
W oknie Playlist po lewej str. pojawią się 2 poziome paski - pierwszy "A" i drugi MENU bo program domyślnie ustawia po klipie wyjście do MENU.
Należy teraz klip "B" z pionowego paska przeciągnąć do okna Playlist i wstawić między pasek "A" a MENU.
To samo kolejno z klipem "C" i "D".
W oknie Playlist będzie teraz 5 poziomych pasków - A, B, C, D, MENU.

Do drugiego okna planszy menu przeciągamy klip "B"
i sposobem jak wyżej przeciągamy kolejne klipy aby w oknie Playlist były paski z napisami B, C, D, MENU.
To samo robimy z dwoma pozostałymi okienkami planszy menu.
Wtedy powrót do menu zawsze będzie następował po odtworzeniu ostatniego klipu "D".

wtorek, 31 października 2006, 01:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Sprawa jest prosta.
Podam na przykładzie 4 klipów "A" "B" "C" "D" zaimportowanych do programu.
Na planszy menu mamy 4 okna (mogą być przyciski, napisy itp)
Do 1-szego okna przeciągamy (linkujemy) z pionowego paska po prawej str. clip "A".
W oknie Playlist po lewej str. pojawią się 2 poziome paski - pierwszy "A" i drugi MENU bo program domyślnie ustawia po klipie wyjście do MENU.
Należy teraz klip "B" z pionowego paska przeciągnąć do okna Playlist i wstawić między pasek "A" a MENU.
To samo kolejno z klipem "C" i "D".
W oknie Playlist będzie teraz 5 poziomych pasków - A, B, C, D, MENU.

Do drugiego okna planszy menu przeciągamy klip "B"
i sposobem jak wyżej przeciągamy kolejne klipy aby w oknie Playlist były paski z napisami B, C, D, MENU.
To samo robimy z dwoma pozostałymi okienkami planszy menu.
Wtedy powrót do menu zawsze będzie następował po odtworzeniu ostatniego klipu "D".

Nie do końca z tym się zgadzam. Miałem ten sam dylemat co Tixer. W powyższej metodzie gdy odtwarzasz np. klip A i naciśniesz na pilocie NEXT to i tak wychodzisz do MENU. Rozwiązałem to w durny, jełopowaty sposób - dodaję chapter na końcu każdego mpeg'a na 0.1s przed końcem. Powoduje to po naciśnięciu NEXT ułamek sekundy końcówki klipu A a zaraz potem startuje klip B. Metoda do bani, nieestetyczna ale JEDYNA jaka mi do głowy przyszła.

Ja też przyłączam się do apelu - jak ktoś wie jak to zrobić elegancko - to czekam na radę.

Pozdro all

ps. metoda Tadeusza działa w przypadku gdy w czasie odtwarzania na DVD NIE NACISKA się klawisza NEXT. Wtedy faktycznie po A odtwarza się B itd. Ale chyba tak drogi program jak WOrkshop posiada bardziej cywilizowane rozwiązanie tego problemu ?!

wtorek, 31 października 2006, 02:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No nie wiem ja czegoś takiego nie zauważyłem u siebie. Jak mam w PlayLiście klipy A,B,C,D,E,F to przy next zawsze jest odtwarzany następny (poza ostatnim). Moż jeszcze zależy na czym się odtwarza ja mam DVD SONY stary model 305, PANASONIC'a kombajn EMH-60, do tego jakiegoś tam EMPEROR'a - zero problemów.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

wtorek, 31 października 2006, 08:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robię tak jak Tadeusz i nigdy nie miałem z tym problemów ...

piątek, 3 listopada 2006, 12:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]