Teraz jest niedziela, 15 lipca 2018, 21:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Premiere Elements 3.0 VS Pinnacle Studio 10 Titanium 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Premiere Elements 3.0 VS Pinnacle Studio 10 Titanium
Te 2 programy są niemal w tej samej cenie. Który jest bardziej zaawansowany? Bardziej stabilny? Krok po kroku przesiadam się na coraz bardziej zaawansowane softy. Zacząłem oczywiście od Movie Makera później był UVS 8... Chciałbym zrobić krok do przodu. W który warto zainwestować? Wiem że opinie mogą być bardzo subiektywne, a moje pytanie może przypominać to w stylu : "co lepsze Opel czy VW...", ale...tak okiem fachowca... Pozdrawiam wszystkich pomocnych.
P.S Hobbystycznie montuje amatorskie nagrania z wesel.

Ostatnio edytowano piątek, 1 grudnia 2006, 19:00 przez redbull, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 1 grudnia 2006, 18:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 1 grudnia 2006, 18:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zdecydowanie Premiere Elements

... naczytałem się mnóstwo na temat braku stabilności Pinnacla, ale kuszą dość spore możliwości tego softu, j. polski i (podobno) bardzo intuicyjna obsługa. Co przemawia za Adobe? Rzuciłem się kiedyś na głęboką wodę. Znajomy pokazał mi AP 6.0... ale totalnie mnie rozłożył...

piątek, 1 grudnia 2006, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mmstudio napisał(a):
Zdecydowanie Premiere Elements
Co przemawia za Adobe?

Wielościeżkowy montaż, stabilność, wygodna obsługa oraz możliwośc stosowania dodatkowych pluginów (tych samych co jego starszy brat)

piątek, 1 grudnia 2006, 19:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dziękuje MMSTUDIO. Znam twoje posty i wiem że znasz temat. Twoja opinia jest dla mnie bardzo cenna. Dziękuje za pomoc!
Gdyby ktoś chciałby jeszcze coś dodać to bardzo chętnie jeszcze się czegoś dowiem. Bezcenne są opinie użytkowników, bo czytając opisy na oficjalnych stronach to "każdy jeden jest NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH" :?

piątek, 1 grudnia 2006, 19:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinnacle S10+ to cały czas "walka pod górę", ogromne wymagania sprzętowe - znacznie większe niż Ulead VS10+.
Niestety sobie go zafundowałem - S10+ znaczy.
W sumie jednak jest bardziej intuicyjny niż Ulead - dla mnie.

wtorek, 5 grudnia 2006, 00:56
Moderator
Moderator

Miło zobaczyć kolejnego zwolennika Pinnacle Studio, ale mimo że jestem amatorem, to wyobrażam sobie że właśnie pewne zastrzeżenia co do stabilności, mogą przeważać w pracy zawodowej na korzyść innych programów. Chociaż widzę konkurenta dla Adobe Elements w postaci Vegas Movie DVD. Niestety wspaniały moim zdaniem Lets'EDIT canopusa przestał być rozwijany, a już zapowiadało się tak dobrze - Lets'y - Photo..., naprawdę dobry Imaginate, Create, czy Procoder Express itd. mogły stworzyć naprawdę potężny zestaw, bez sięgania po profesjonalne programy. (Tylko kto by wtedy Ediusa kupował :mrgreen: ). Szkoda.

EDIT No to dodam do Pedro79 że w promocji na 20 lecie Pinnacle dało pokaźny pakiet efektów, filtrów i przejść - gratis :D .
Ech to znaczy nie doczytałem, ze to też już napisał :oops: :wink:

Ostatnio edytowano wtorek, 5 grudnia 2006, 11:00 przez kotin, łącznie edytowano 2 razy

wtorek, 5 grudnia 2006, 01:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nei wiem czy jestem zwolennikiem Pinnacle Studio, ale pracuję w Studio i w Avidzie Liquid. Z innymi programami nie mam porównania, choć pracowałem w UMSP 6.5 i 7.
Fakt program miał problemy ze stabilnością, ale myślę że to czas przeszły, jeśli ktoś posiada porzadek w systemie, stosuje się do zaleceń producenta i spełnia wymagania ZALECANE, potrafi skonfigurować komputer pod montaż wideo, większych problemów poczawszy od wersji 10.6 nie powinien mieć.
Używam to oprogramowanie od ponad roku i przeszedłem piekło pracując, chciałem wyrzucić i zapomnieć o nim, jendak przy mojej konfiguracji poprawka 10.6 była zbawienna :).
Niestety program ma duże wymagania, jak i ograniczeniem jego jest montaż maksymalnie na 2 ściezkach + śieżka napisów (umożliwiająca również podkład video) (wersja PLUS).
Do zalet można zaliczyć:
- intuicyjną obsługę (program z polską instrukcją oraz polskim
interfejsem),
- bardzo duża liczba dostępnych pluginów (w obecnej chwili program jest do kupienia w specjalnej wersji i dobrej cenie z dużą ilością dodatków i pluginów) Pinnacle Studio Plus Titanium Edition,
- mozna dokupić mnóstwo pluginów zarówno video jak i audio takich jak bravo, heroglyph, SpiceMASTER i wiele wiele innych które znacznie zwiększają możliwości tego prostego programiku,
- program to maleńki kombajn którym można zgrać materiał, dodać efekty, stworzyć bardzo rozbudowane wielopoziomowe MENU i wypalić to na DVD mało który program scala w sobie te wszystkie funkcje stąd Studio jest elastycznym programem, jednak określanie go że jest dla amatora byłoby nie w porządku ponieważ program wymaga od użytkownika wiedzy której wielokrotnie większośc nie posiada tj.
odnośnie konfiguracji komputera, dysków, sposobu montażu co jest poważną wadą tego oprogramowania :(. W niektórych wypadkach polska instrukcja nei wystarcza i trzeba sięgac na forum :). Dzięki temu to forum żyje :):):).

wtorek, 5 grudnia 2006, 10:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]