Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 10:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Z DVB do DVD - który program najlepszy ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Z DVB do DVD - który program najlepszy ?
Tak jak w tytule...
Nero Vision plików mpg zgranych z satelity za pomocą karty DVB nie obsluguje, Ulead i Pinnacle zawodzą, innych nie znam...
Chciałbym dodać że wymagania w stosunku do programu mam niewielkie: sporadycznie tylko tworzę menu, wycinam pewne frgamenty, dzielę zgrany material podczas procesu obróbki na rozdziały, fade in i fade out, efekt finalny to płyta w formacie DVD. Chciałbym również, aby program miał możliwość obróbki dźwięku wielokanałowego.
Cekam na Wasze propozycje :)

środa, 6 grudnia 2006, 17:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Z DVB do DVD - który program najlepszy ?
jaras65 napisał(a):
Tak jak w tytule...
Nero Vision plików mpg zgranych z satelity za pomocą karty DVB nie obsluguje, Ulead i Pinnacle zawodzą, innych nie znam...
Chciałbym dodać że wymagania w stosunku do programu mam niewielkie: sporadycznie tylko tworzę menu, wycinam pewne frgamenty, dzielę zgrany material podczas procesu obróbki na rozdziały, fade in i fade out, efekt finalny to płyta w formacie DVD. Chciałbym również, aby program miał możliwość obróbki dźwięku wielokanałowego.
Cekam na Wasze propozycje :)

witam
sprawdzałem UledeVideoStudio ver.9 i powerDirector'em ver.4. Programy te przyjmują pliki mpeg i obrabiają, i konwertują do czego tylko chcesz. Myślę, że sprawa dotyczy kodeków w systemie.
Możesz zrobić tak; zinstaluj sobie Gspot'a, lub Avicodec'a, lub Mediainfo i sprawdź info tego pliku video. Każdy z tych programików poinformuje z jakimi kodekami filmik był tworzony (video + audio) i czy masz je w systemie. Jeżeli nie będziesz czegoś miał to polecam:ffdshow i klmcodec136, to takie uniwersalne, bardzo dobre kodecpack'i .Ja osobiście innych nie posiadam, te mi wystarczą. Powinno być już dobrze.
pozdrawiam

środa, 6 grudnia 2006, 22:49
Bywalec
Bywalec

Pliki mpeg-2 zgrane z karty DVB na dysk twardy peceta są dość specyficzne ze względu na to, że zwierają dużo błędów i niezgodności z formatem, dlatego tak trudno je się obrabia i nie każdy program je akceptuje, stąd moja prośba o najlepszy software do tego celu służący.
Wiem że ze "zwykłym" mpeg każdy program sobie poradzi, ale kiedy chcemy zrobić płytę DVD ze zgranego strumienia z karty DVB, zaczynają się schody... :?

czwartek, 7 grudnia 2006, 21:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pliki mpeg-2 zgrane z karty DVB na dysk twardy peceta są dość specyficzne ze względu na to, że zwierają dużo błędów i niezgodności z formatem
A co to są za błedy i niezgodności?

czwartek, 7 grudnia 2006, 21:59
Bywalec
Bywalec

Na ten temat nie mnie sie wypowiadac, są mądrzejsi :?
poszukaj w google lub rozejrzyj się tutaj na forum wpisując odpowiednie hasło w wyszukiwarce, ewentualnie zajrzyj na
http://www.cdrinfo.pl/
http://www.skystar2.cnet.pl/forum/index.php
Powodzenia :wink:

piątek, 8 grudnia 2006, 01:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie to sprawdziłem i pliki zgrywane ProgDVB (choć to nie ma znaczenia) bez problemu otwierają się w virtualdubie i premiere, jeżeli mają rozdzielczośc 720x576 to nawet encore nie zgłasza błedów, ale musi je przekodować.

piątek, 8 grudnia 2006, 13:52
Bywalec
Bywalec

Jeśli chodzi o VirtualDub to program ten "przerabia" tylko do formatu AVI, a mnie osobiście interesuje efekt finalny w postaci płyty w formacie DVD.
Co do UVS, to pliki te faktycznie się w nim otwierają, ale ich obróbka jest sprawą bardzo problematyczną.
W innym wątku pisałem o kłopotach, nie będę się więc powielał.
Zajrzyj na: http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?t=17066
będziesz wiedział o co chodzi :)

piątek, 8 grudnia 2006, 16:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]