Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 19:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Co kupic - Pinnacle Studio MediaSuite 10 PL TE 20 Yrs ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co kupic - Pinnacle Studio MediaSuite 10 PL TE 20 Yrs ?
Witam , proszę o opinię .
Są nowe produkty z okazji 20 lecia firmy.
Pinnacle Studio MediaSuite 10 PL TE 20 Yrs
oraz Pinnacle Studio 10 Plus TE 20Yrs
Oba w wersji rev. 10.6 - słyszałem ,ze stabilnej ?
Potrzebuje porgamu do tworzenia płyt z nagrań DV ( dzieci , rodzina )

próbowalem kiedyć trial ver 9 PLUS . Był dosyc łatwy w obsłudze .
Z góry dziękuję za opinię

piątek, 15 grudnia 2006, 16:21
Moderator
Moderator

Post Re: Co kupic - Pinnacle Studio MediaSuite 10 PL TE 20 Yrs ?
lucky_luc napisał(a):
Witam , proszę o opinię .
Są nowe produkty z okazji 20 lecia firmy.
Pinnacle Studio MediaSuite 10 PL TE 20 Yrs
oraz Pinnacle Studio 10 Plus TE 20Yrs
Oba w wersji rev. 10.6 - słyszałem ,ze stabilnej ?
Potrzebuje porgamu do tworzenia płyt z nagrań DV ( dzieci , rodzina )

próbowalem kiedyć trial ver 9 PLUS . Był dosyc łatwy w obsłudze .
Z góry dziękuję za opinię

Myślę że wbrew obiegowej opinii już warto. Wersję 10,6 i tak zaraz uzupełnisz darmowym patchem do 10,7. Naprawdę do stabilności już jej brakuje znacznie mniej niż poprzednim. Tak zawsze bywało z kolejnymi wersjami... Pytanie tylko czy masz 1 GB RAMu, dwa dyski i kartę graficzną z obsługą DX 9? Są bardzo wskazane. Naprawdę warto kupić wersję z plusem, ma drugą ścieżkę wideo i LINK resztę zobacz sam. Same dodatki w postaci efektów dźwiękowych, menu , filtrów i przejść powodują, oprócz dosyć wysokich możliwości samego programu, że to opłacalny zakup. W ogóle gdyby nie pewne tendencje do niestabilności i naprawdę duże wymagania sprzętowe, to... musielibyśmy kupować ten program za duuużo większe pieniądze :wink: .
pozdrawiam

piątek, 15 grudnia 2006, 18:53
Nowy
Nowy

Widziałem jeszcze Adobe Premier Elem. 3.0 i Ulead VideoStudio .
Czy nie oreientuje się pan czy są to programy porównywalne , lepsze ?

sobota, 16 grudnia 2006, 03:03
Moderator
Moderator

Dziękuję za wskazówki .
Widziałem jeszcze Adobe Premier Elem. 3.0 i Ulead VideoStudio ...

Z popularnych w Polsce dodam jeszcze Sony Vegas Movie Studio + DVD.
Wszystkie te programy oparte są na rozwiązaniach od swoich profesjonalnych kuzynów i mają pokrewne do nich wady i zalety. Nie ma wyboru obiektywnie najlepszego, są tylko subiektywne preferencje. Moim subiektywnym okiem ich zalety są nastepujące:
Adobe - najlepiej w zestawie z Photoshop Elements. Jak nie wiesz dlaczego, to Ci nie potrzebny, ale to stabilny przyzwoity program.
Pinnacle - najłatwiejszy do nauczenia się, ma naprawdę wiele funkcji i możliwości, dla mnie subiektywnie - najwięcej przydatnych amatorowi z wymienionych.
Ulead - badzo podobny zakres możliwości, ale interfejs mniej intuicyjny - pomieszane proste i ukryte funkcje. Pojawiają się zawsze po pewnym czasie nieoficjalne spolszczenia interfejsu, przeważnie dobre.
Sony - podobny poziom jak pozostałe, ale najlepsza obsługa dźwięku. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę w odbiorze filmu gra dźwięk.
Szkoda że Lets'EDIT odpadł z gry, ma wszystkie prawie zalety powyższych i jest z nich najstabilniejszy. Niestety nie będzie chyba rozwijany, a nie ma obsługi wysokich rozdzielczości. Co prawda na razie to taki kwiatek do kożucha, ale pokaz zdjęć w komputerze, z aparatu cyfrowego, w większej niż DVD rozdzielczości wygląda naprawdę dobrze.
Wybrać jednak musisz sam. Wymaga to wgrania triali (nawet jeżeli nie mają połowy funkcji aktywnych), żeby zorientować się który z tych programów po prostu polubisz.
powodzenia

sobota, 16 grudnia 2006, 12:08
Nowy
Nowy

Bardz dziękuje za dodatkowe szczegóły . Chyba rzeczywiście zastanowię się nad wyborek pomiędzy PS10+ Media Suit 20years Edition a Adobe Prermier z modułem Photoshop Elements ( rozumiem ,ze do obróbki zdjęć - bawiłem się trochę wersją pełną - super) . Z tego co wiem PS10+ Media Suit 20years Edition zawiera w sobie Paint Shop Pro , który zblizony jest funkcjonalnie do Photoshopa El. ale nie ma takiej renomy . W tym przypadku zakup PS10+ Media Suit 20years Edition wydaje się bardziej ekonomiczny.
Co sądzisz ?
Mam jeszcze drugie pytanie . Napisałeś ,ze potrzebuje 2 dysków .
Rozumiem dla wygody pracy ? Mam drugi dysk 3,5 cala pod USB 2.0 /FireWire - na nim mam właśnie materiał i tam zamierzam zapisywać materiał zmontowany .
CZy jest jakiś w tym sekret ?
pozdrawiam ,
Łukasz

sobota, 16 grudnia 2006, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam Pinnacle 10+ MediaSuite. Wymagania sprzętowe są naprawdę duże, zwłaszcza karta graficzna. Jeśli edytujesz DV to OK, ale jeśli HDV to radzę kupić wszystko co najlepsze (najdroższe) bo i tak będzie za mało.
Ale nie to mnie wpienia z Pinnacle - oni potrafią blokować działanie programu jeśli konfiguracja nie spełna ich wymagań sprzętowych.
Ulead VideoStudio 10+ jest znacznie "łagodniejszy" dla sprzętu - zadawala się tym co mu dasz i radzi sobie.
Ja poważnie zastanawiam się nad przejściem na Ulead. Jeśli chcesz możemy porozmawiać o odkupieniu mojej paczki - niektóry płytki nawet nie są rozpakowane.

niedziela, 17 grudnia 2006, 00:46
Moderator
Moderator

Bardz dziękuje za dodatkowe szczegóły . Chyba rzeczywiście zastanowię się nad wyborek pomiędzy PS10+ Media Suit 20years Edition a Adobe Prermier z modułem Photoshop Elements ( rozumiem ,ze do obróbki zdjęć - bawiłem się trochę wersją pełną - super) . Z tego co wiem PS10+ Media Suit 20years Edition zawiera w sobie Paint Shop Pro , który zblizony jest funkcjonalnie do Photoshopa El. ale nie ma takiej renomy . W tym przypadku zakup PS10+ Media Suit 20years Edition wydaje się bardziej ekonomiczny.
Co sądzisz ?

Pomału, naprawdę "pobaw się" trochę trialami. Myślę że słusznie ograniczyłeś wybór przy Twoich zainteresowaniach.
Do każdego z tych programów przyda się jeszcze zestaw, darmowych na szczęście aplikacji: IrfanView - przegladarka i nie tylko! VSO image resizer - zmienia rozmiar wielu zdjęć na raz, Jpegcrop wycina bezstratnie zadany obszar jpega, itd...
lucky_luc napisał(a):
Mam jeszcze drugie pytanie . Napisałeś ,ze potrzebuje 2 dysków .
Rozumiem dla wygody pracy ? Mam drugi dysk 3,5 cala pod USB 2.0 /FireWire - na nim mam właśnie materiał i tam zamierzam zapisywać materiał zmontowany .
CZy jest jakiś w tym sekret ?
pozdrawiam ,
Łukasz

Ten drugi dysk, a raczej pierwsza - najszybsza z jego partycji, zawsze pusta, będzie mogła służyć do przechwytu porównaj - LINK . Sam co prawda nie przechwytywałem na zewnętrzny dysk, ale wielu kolegów twierdzi że no problemo :wink:
do roboty :D
powodzenia

PS Pytanie do viValdi - masz tą wersję z pakietem dodatkowych filtrów, efektów i przejść - wydaną na 20 lecie firmy? Te dodatki kupowane bez promocji to ponad tysiąc zł.!

niedziela, 17 grudnia 2006, 01:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Również tę "szmatę" zieloną do chroma key.

niedziela, 17 grudnia 2006, 12:00
Moderator
Moderator

Tak, Special Anniversary Pack.
Również tę "szmatę" zieloną do chroma key.

No to zobacz jak się koledze lucky_luc ładnie ułożyło :wink:
pozdrawiam

niedziela, 17 grudnia 2006, 12:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]