Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 00:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Może ktoś na to zerknąć 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Może ktoś na to zerknąć
Witam
Mam zapytanie jak zrobić taką prezętację zdjęć jak na tym filmie to zrobiono http://video-strip.pl/video/weselne/fotografie.wmv bardzo mi się spodobało to. Z tego co mi wiadomo robione jest to na programie Adobe After Effects czy mógł by ktoś mi pomóc jak to się robi lub może ktoś ma jakąś lekturę w PL
Pozdrawiam

niedziela, 24 grudnia 2006, 22:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A o co ci dokładnie chodzi bo tutaj troche tego jest i jest troche przy tym roboty, a można zrobić także w innych programach niż affter effects.

niedziela, 24 grudnia 2006, 23:29
Bywalec
Bywalec

chodzi mi właśnie o zrobienie takiej prezentacji ze zdjęć jak w tym klipie. Głównie chodzn mi o dwie rzeczy. 1) np. na tej plaży lub łące pokazani są ludzie a pochwili pojawia się reszta zdjęcia 2) to to pomarańc zowe światło oblatujące kontur np. osoby lub czegoś .
POZDRAWIAM

poniedziałek, 25 grudnia 2006, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dość prosta sprawa jednostkowo, ale w przypadku takiego klipu strasznie czasochłonna. Wstawiasz materiał mov najlepiej już z fotką w ruchu lub statycznąfotografię najlepiej w png do AE, obrysowywujesz mniej więcej osoby które cię interesują (granicę ustawisz sobie wtapianiem maski) a na resztę dajesz przenikanie 100%, wtedy osoby obrysowane będziesz miał na warstwie, którą masz poniżej. Potem na klatkach kluczowych ustawiasz jak ci pasuje zmniejszanie wartości przenikania aż do zera i masz całą oryginalną fotkę.
Jest z tym trochę zabawy, ale nie jest tak źle gdyż nie musisz dokładnie obrysowywać tak jak np. w przypadku fotomontażu zdjęć.
Jeżeli chcesz by działo się to wszystko dodatkowo na zdjęciu w ruchu musisz jeszcze pobawić się albo ręcznie ( dość proste gdy masz ruch jednostajny statycznego obiektu) na klatkach kluczowych, przesuwając obrys zgodnie z przesuwaniem się obiektu, ew. powiększając obrys gdy obiekt się zbliża i analogiocznie przy oddalaniu. Albo pobawić się w opcjach motion tracking i zautomatyzować całą zabawę.

poniedziałek, 25 grudnia 2006, 04:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę że nie myli się Pani co do "klasy" programów w których była tworzona prezentacja zdjęć. Być może był to AE w połączeniu z AP. Linia z rozbłyskiem o której Pani wspomina to moim zdaniem "3D stroke". Jeśli się nie mylę to ten plugin można spotkać zarówno w AE jak i w AP.
Jeśli chodzi o to że osoby ze zdjęć pokazują się na różnych zdjęciach to jest to praca na warstwach. Osoby czy też elementy które będziemy umieszczać na różnych tłach należy "wyciąć" ze zdjęcia przy pomocy np. PhotoShopa czy Corela i umieścić najlepiej na przezroczystym tle (szachownicy) lub na jednolitym tle które później zoostanie wykluczowane już w programie do obróbki Video.
Następnie wrzucamy na TimeLine w programie do obróbki Video ;) klip który ma być tłem (czyli np jakieś zdjęcie łąki). Łąka będzie pierwszą warstwą. Ścieżkę wyżej (nad łąkę) wstawiamy równolegle przygotowany wcześniej obrazek (wycięte osoby). Jeśli były umieszczone na szachownicy to już mamy pół efektu. Jeśli były zamieszczone na jednolitym tle to należy je teraz wykluczować. W efekcie pojawi nam się tło z pierwszej warstwy a na nim wycięte osoby z warstwy drugiej.
Teraz nalezy pobawić się pluginem 3D stroke i obrtysować osoby w odpowiedni sposób.
Nie trzeba chyba tłumaczyć że aby osoby były raz na łące a raz na plaży to należy zestawić ze sobą dwa klipy na warstwie pierwszej jeden ze zdjęciem łąki a drugi ze zdjęciem plaży i dać jakieś przejście (najlepiej chyba przenikanie).

Mam nadzieje że to co napisałem ma w sobie troche sensu i da sięzrozumieć :)[/scroll]

poniedziałek, 25 grudnia 2006, 10:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Osoby czy też elementy które będziemy umieszczać na różnych tłach należy "wyciąć" ze zdjęcia przy pomocy np. PhotoShopa czy Corela i umieścić najlepiej na przezroczystym tle (szachownicy) lub na jednolitym tle które później zoostanie wykluczowane już w programie do obróbki Video.
masakra, wycinać coś, by później to kluczować

poniedziałek, 25 grudnia 2006, 12:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]