Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 06:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 5 sekund na taśmie 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post 5 sekund na taśmie
Czy ktoś wie jakim programem zgrać 5 sekundowy zapis foto jako obraz BMP,JPG,GIF czy inny? Różnych programów próbowałem i nic

czwartek, 17 kwietnia 2003, 09:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No właśnie. Jest to temat, który, na którymś z forum już się pojawił. Nie pamiętam już czy był ten problem rozwiązany. Moim zdaniem zapis 5 - 6 sekundowy jest tylko po to, aby możliwe było odnalezienia tej "stop klatki" na taśmie. Aby możliwe było zrobienie z niej zdjęcia, a więc otrzymanie, w którymś z formatów, pliku graficznego, trzeba po zgraniu tej sekwencji na dysk zrobić eksport jednej klatki do tego pliku. Jest to chyba możliwe w każdym programie do montażu. W każdym razie w AP na pewno.
Pytanie zrozumiałem w ten sposób, że cała sekwencja 5 - 6 sekundowa jest zgrywana do pliku graficznego. Moja odpowiedź w takim razie jest niejako nie na temat. Ale czy są programy, które to umożliwiają ? Jeżeli tak, to jaki jest faktyczny zysk w jakości uzyskanego obrazu ?

czwartek, 17 kwietnia 2003, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
:roll: Rozmawiałem kiedyś w tej sprawie z gościem z serwisu, posiadam kamerę CANON MV-300 i do niej Canon sprzedaje specjalne urządzenie do zgrywania obrazów na dyskietkę a z niej do kompa, podobno zapis 5 sekund dotyczy innego sposobu zapisu z lepszą niż stop-klatka jakością, ale bez tego specjalnego urządzenia i oczywiście programu efekt na ekranie jest nawet gorszy (widać ziarnistość).

czwartek, 17 kwietnia 2003, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Oczywiście tak długi zapis stopklatki podyktowany jest względami technicznymi, jednak zgranie takiego zdjęcia nie wymaga zrzucenia całej sekwencji 5 czy 6 sekundowej. Istnieję specjalne programy (w zależności od producenta kamery) do przechwytywania takich zdjęć. Jeśli jesteście zainteresowani programem do kamer Panasonic to podaję adres http://www.beepcastle.de/dv/ (byćmoże obsłuży on inne kamery - nie wiem bo nie sprawdzałem. Program ten nazywa się DV-Studio i potrzebny jeszcze jest kabel do połączenia kamery z portem RS 232. Można go zrobić samemu (jak to można znależć w internecie) lub kupić.
Pozdrawiam

piątek, 18 kwietnia 2003, 08:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post zdjęcie
witam
Ja robie to w następujący sposób ,choć nie wiem czy jest jakiś prostszy .

zapisuje ujęcie na kompie -nie koniecznie musi być całe 5 s może być nawet 12 klatek ,jeśli tyle nam się uda zgrać .
następnie otwieram Adobe Premier 6 .x importuje sekwencje ,ładuje na oś czasu zaznaczam do eksportu 1 klatkę (jeśli zaznaczymy więcej to powstanie więcej obrazku )
teraz eksportuje jako nie plik avi ,tylko w opcjach "seting " należy wybrać
potrzebny nam format Tiff czy Gif ,czy co tam kto chce .
i już mam obrazek ,który możemy obrabiać w innych programikach

jak ktoś zna szybszy sposób niech napisze :lol:

pozdrawiam

środa, 23 kwietnia 2003, 09:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Program Scenalyzer, oprócz tego, że świetnie nadaje się do zgrania filmu na dysk (i głownie temu służy), potrafi w locie po naciśnięciu klawisza F2 zapisać aktualnie wyświetlaną klatkę filmu do pliku graficznego.
Jeżeli jest to dodatkowo kilkusekundowy zapis zdjęcia na taśmie video, nic prostrzego, jak oglądać kolejne zdjęcia i przy lepszych ujeciach naciskać F2. Numeracja nazw kolejnych plików jest automatyczna.

Polecam !

wtorek, 29 kwietnia 2003, 17:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]