Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 04:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 200 godz materiału do przerobienia - czym najszybciej 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post 200 godz materiału do przerobienia - czym najszybciej
Witam,

Mam zaległe ponad 130 kaset mini DV z wyjazdow wakacyjnych, imprez itp. które chciałbym zgrac na DVD. Proszę o radę w jaki sposób i jakimi programami mogę to najszybciej/najsprawniej wykonać przy zachowaniu jak najwyższej jakości.

Edycja materiału polegać będzie głównie na cięciu, bo nagrywały różne osoby (zoomowanie, szarpanie itp.), dodaniu przejść, podbiciu kolorów na fragmentach nagranych przy słabym oświetleniu plus skromne menu. Jednym słowem nic nadzwyczajnego.

Czy lepszy będzie tu kombajn typu Pinnacle 10.6, w którym zrobię wszystko czy może oddzielny program do edycji (np. AP?) oddzielny do kodowania (np. Procoder ?) i coś do authoringu. Jakie programy polecicie ? Po zgraniu całości przy wybranych tytulach już pozostanę, wiec wysilek poswiecony na nauke podstaw nowego oprogramowania nie jest az tak istotny. Zalezy mi glownie na czasie i jakosci.

Na koniec jeszcze jedno pytanie - jak najlepiej zorganizowac sobie prace zeby poszlo to jak najszybciej i czy zwiekszenie RAM-u do 2-3 GB odczuwalnie przyspieszy caly proces?

Nagrania wykonane kamera sony DCR TRV-18E
Komp: Athlon 64 3000, Seagate 160 + Seagate 320, 1GB RAM

czwartek, 15 lutego 2007, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no to czeka cie lacznie 200 godzin (jak w temacie) zgrywania materialu. Material zgrywa sie do pliku .avi (DV) - bez starty jakosci. Jesli chcesz zrobic prosty montaz, mozesz uzyc do tego Pinnacle, a bardziej zaawansowany to juz AP lub Vegas itp.

czwartek, 15 lutego 2007, 23:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

ja z 512MB na 1,5GB odczulem 2-krotnie szybsza prace

czwartek, 15 lutego 2007, 23:49
Moderator
Moderator

Jeżeli pojawi się jeszcze ten program: Canopus Let's Edit 2 LINK na Allegro za ok 100 zł. to się nie zastanawiaj. Stabilny o ogromnych możliwościach - filtry obrazu na przykład. Warto przy takiej cenie kupić tylko dla tego jednego zadania. Można do niego dokupić parę rzeczy, w rodzaju Video FX , czy Canopus Photo Album, ProCoder Expres, Imaginate... itd. Jeżeli z czasem będziesz chciał koniecznie droższy program, to po treningu w tym łatwo opanujesz Ediusa.

piątek, 16 lutego 2007, 00:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najszybciej będzie skądś zdobyć nagrywarkę DVD i nagrywać bezpośrednio z kasety. Każdy inny sposób to poświęcenie 300 godzin na zgranie (zgranie 1 godziny wymaga z ZAWSZE jakiejś dodatkowej walki i straty około 30 min) i przynajmniej 2 razy tyle na kodowanie do DVD + 150 godzin na obrobienie pobieżne każdej kasety, nagranie na plyte itd. Razem jakieś 850 godzin.
Hmmm. Do zobaczenia za miesiąc??

piątek, 16 lutego 2007, 01:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do zobaczenia za miesiąc??

Jak dobrze pójdzie.
Moją przygodę z edycją video zacząłem mniej więcej dwa lata temu z postanowieniem zgrania na płyty DVD jedynastu dziewięcdziesięciominutowych kaset pochodzących z kamery HI8.
Jestem na piątej. :wink:

piątek, 16 lutego 2007, 02:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poco do tego kompa matko boska... toz to potrwa wiecznie :D Kup sobie nagrywarke DVD i tyle 1 plyta 1 DVD i bedziesz mial to najszybciej zrobione no ale te ponad 130 godzin murowane i tak :P

piątek, 16 lutego 2007, 09:24
Moderator
Moderator

Najszybciej będzie skądś zdobyć nagrywarkę DVD i nagrywać bezpośrednio z kasety.

Myślę że zadaniem docelowym i tak będzie utworzenie kilku, góra kilkunastu filmów o długości około godziny. Proste przeniesienie materiału na DVD ze względu na bliżej nieokreśloną (nie)trwałość płytek to chyba zły pomysł.
Mam co prawda za sobą podobne doświadczenie życiowe jak zet120, ale tam kolega nie chciał już kupować nowej kamery Vide8 i ... zajęło mi to kiedyś półtora roku :mrgreen: Metodą było zwykłe zgrywanie w mpeg2 Pinnaclem 8, z Digital 8 i nagrywanie w komputerze. Minęło kilka lat i płytki co prawda trzymają do dziś, ale one wtedy nie kosztowały złotówkę :wink: .

piątek, 16 lutego 2007, 09:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trzeci rok montuję i zgrywam filmy z moich kaset VHS, przeplatając filmami z obecnej kamery minDV. Jestem przy roku 1999. Zostało mi jeszcze 5 lat. Jak złapiesz bakcyla to nie poprzestaniesz na prostym cięciu i zgrywaniu, dlatego pomyśl od razu o stabilnym programie montażowym, dobrym dekoderze MPEG2 i programie do autoringu DVD.Nie wspomnę o w miarę szybkim komputerze.

piątek, 16 lutego 2007, 11:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Minęło kilka lat i płytki co prawda trzymają do dziś, ale one wtedy nie kosztowały złotówkę :wink: .
i ze niby to ze kosztowaly wtedy "nie zlotowke" to jest gwarancja dlugo wiecznosci? tamte plyty byly jeszcze gorsze niz niektore teraz za ta wlasnie zlotowke poprostu technologia byla drozsza/mniej dostepna.

Jest sporo plyt na rynku ktore za nie wielkie pieniadze oferuja dobra jakosc/trwalosc

piątek, 16 lutego 2007, 14:05
Moderator
Moderator

Jest sporo plyt na rynku ktore za nie wielkie pieniadze oferuja dobra trwalosc

Co Ty wróżka? :wink:

piątek, 16 lutego 2007, 15:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Najlepsza metoda to analogowa nagrywarka w tym wypadku... i rzeźnia w czasie rzeczywistym :)

piątek, 16 lutego 2007, 15:57
Nowy
Nowy

Nagrywarka analogowa odpada, bo raczej nie zrobie w niej ani ciec, ani przejsc, ani podbicia koloru, ani menu czyli w zasadzie nic.
Od dwoch lat pracuje na Pinnaclu 8,9 a teraz 10.6 i wydawalo mi sie ze przed taka robota warto by sie przesiasc na cos sprawniejszego, stabilniejszego i dajacego lepsza jakosc. Oczywiscie przygotowany jestem na te 850 godz o ktorych pisze Luka_Brazzi.

Tak wiec na co oprocz Canopus Let's Edit 2, ktory podobno nie jest juz rozwijany warto sie w tym momencie przesiasc ?

Moje typy to Adobe Premiere Pro 2 i Conopus Procoder czy moze cos innego?

sobota, 17 lutego 2007, 02:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kubanczyk napisał(a):
Jest sporo plyt na rynku ktore za nie wielkie pieniadze oferuja dobra trwalosc

Co Ty wróżka? :wink:
nie ale mozna to stwierdzic po technologi uzytej do ich produkcji i okreslic ktore maja szanse przetrwac dluzej ktore krocej... panie uszczypliwy :]
loli napisał(a):
Dziekuje za dotychczasowe uwagi,

Nagrywarka analogowa odpada, bo raczej nie zrobie w niej ani ciec, ani przejsc, ani podbicia koloru, ani menu czyli w zasadzie nic.
Od dwoch lat pracuje na Pinnaclu 8,9 a teraz 10.6 i wydawalo mi sie ze przed taka robota warto by sie przesiasc na cos sprawniejszego, stabilniejszego i dajacego lepsza jakosc. Oczywiscie przygotowany jestem na te 850 godz o ktorych pisze Luka_Brazzi.

Tak wiec na co oprocz Canopus Let's Edit 2, ktory podobno nie jest juz rozwijany warto sie w tym momencie przesiasc ?

Moje typy to Adobe Premiere Pro 2 i Conopus Procoder czy moze cos innego?
Zrobisz ciecia, zrobisz menu... wystarczy nagrywarka z HDD :] Ale jak masz ochote walczyc z kompem... Gratulacje i powodzenia :D A jak juz cie stac na zakup Adoba Premiere Pro2 to zamiast Canopusa do kodowania kup sobie CinemaCraftEncoder :] (opcjonlanie całą stacje CCE) i bedzie duuzo szybsza kompresja z lepsza jakoscia (chociaz na poczatku pewnie tego nawet nie zauwazysz)

sobota, 17 lutego 2007, 02:33
Nowy
Nowy

Po przemysleniu sprawy zdecydowalem sie na nagrywarke DVD z HDD.

sobota, 17 lutego 2007, 16:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona