Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 15:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 [Premiere] Page peel ale troszke inaczej... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post [Premiere] Page peel ale troszke inaczej...
Witam serdecznie

sledze forum dosc biernie, ale dzis musze juz zapytac o 1 rzecz...

Mianowicie potrzebuje przejscie typu page peel ale nie takie jak mamy wbudowane w premierke. Tam strona odchyla sie "bezosiowo" -> od boku do boku. Ja potrzebuje takie przejscie ale z zachowainiem osi - tak jak mamy w prawdziwej ksiazce. Czyli Od prawej do lewej ale os musi byc na srodku kadru.
Reasumujac na timelinie klade sobie zrzut jpg z pdf'a
ksiazki, i teraz potrzebuje kilka zrobic cos a'la animacje przewracania kartek. Cena tego przejscia najlepiej jakby zamknela sie w 200$.

No chyba ze ktos ma sposob jak na wbudowanym page peel zrobic myk z osią. Stawiam "packa" browara za to :)

ps.: odwrot strony moze byc tak jak w standardzie - bialo - szara - dla mnie nie jest istotne co bedzie na odwrocie.

pozdrowka

Pawel

piątek, 6 kwietnia 2007, 13:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Dość dawno nie siedziałem przy premierce i na pewno da się to zrobić inaczej i szybciej ale zawsze pozostaje ręczny sposób.

Szkoda że nie napisałeś jaki masz soft byłoby łatwiej.

Zakładam że ty lub ktoś z twoich znajomych ma photoshopa przygotuj sobie wszystkie potrzebne plansze dzieląc kadr na dwa stronę lewą i prawą .

Zrób sobie w phs widok swojej rozłożonej książki co widać na kartkach co po stronie lewej co po prawej względem osi . Jeśli cała strona to jeden obrazek to rozetnij go na jednej warstwie prawa na drugiej warstwie lewa strona.

Zaimportuj plik do premiera warstwy kładź na oddzielnych ścieżkach video v1 lewa strona v2 prawa strona itd

kartkę którą chcesz przekręcić poddaj zwykłej rotacji w osi Y pamiętając o jednej rzeczy w chwili kiedy twoja kartka przekroczy oś zacznie się odsłaniac jej druga strona (ta odbita ) żeby temu zapobiec równocześnie muszą się przekręcać dwie kartki kartka która widzisz i kartka która będziesz widział po przekręceniu tej pierwszej....jednak widoczność przekręcającej drugiej musi zacząć się w chwili w której pierwsza przekroczy twoją oś. W ten sposób odsłaniająca się następna kartka zasłoni odbity obraz pierwszej kartki .

Ja to robiłem przez umieszczenie kartki 2 nad kartką pierwszą ale opacity do 0 100% dopiero jak kartka 1 minie oś.

Żeby jeszcze zagmatwać dodam że kartka 2 która będzie widoczna będzie już po przekręceniu czyli przygotowując następne warstwy poza pierwsza stroną umieszczaj je po lewej stronie ....lewa połowa po lewej stronie warstwy , prawa połowa po lewej stronie warstwy ale odbita poziomo.

Jeśli chcesz dodać realizmu swojej książce zrób może jakieś zdjęcie rozłożonej książce telefonicznej żeby mieć wielokartkowść i wkomponuj w nią swoje kartki.

Pomysł nie idealny bo zwykła rotacja zmiana orientacji nie zawija tak zmysłowo kartek jak paeg peel ale jeśli popracujesz nad warstwami efekt końcowy powinien oszukać oko za mniej niż 200$

sobota, 7 kwietnia 2007, 11:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]