Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 07:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Jakim programem naprawię film? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Jakim programem naprawię film?
Witam szanowne grono. No własnie, jakim programem naprawię film zepsuty przez jakiegos kamermana, który jak się dowiedziałem, podobno miał właczony tryb auto, przez co obraz jest zbyt ciemny w ujeciach, gdy np. w tle jest żródło światła, np. okno. Dostałem właśnie taką płyte do poprawy, ale pytanie czy sztuczne rozjaśnianie filmu aby były widoczne wnętrza a nie jasne okno w tle jest wykonalne? Dzień był słoneczny, więc ten kontrast okna do zupełnie ciemnych wnętrz wypada koszmarnie. Pracuje w UMS 7 a ostatnio uczę się również Sony Vegas. Ale jeżeli zajdzie potrzeba, użyje tego, co mi koledzy poradzicie. A może jest funkcja auto, która sama by naprawiła ten film? Bo reczne poprawianie sporej ilości zepsutych ujęć nie usmiecha mi się. Dziękuje i pozdrawiam.

środa, 2 maja 2007, 17:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zgodnie z zasadą shit in=>shit out nie da się naprawić tego tak, aby wyglądało tak jakby było od początku zrealizowane dobrze.
Cokolwiek naprawić napewno się uda, ale przy rozjaśnianiu musisz się liczyć z pojawieniem się szumów itp. W zasadzie każdy program do edycji/montażu wideo posiada jakieś opcję do naprawy takich ujęć, ja używam Adobe Premiere Elements 3.0, jest tam szereg funkcji "auto" ale nie są zbyt dobrze zaprogramowane (analizują i poprawiają każdą klatkę oddzielnie, więc robi się trochę "misz masz")

środa, 2 maja 2007, 19:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]