Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 08:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Pilne - ważne itd 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Pilne - ważne itd
Witam wszystkich. Jak obserwuję co raz więcej osób wręcz /nowych użytkowników/ wręcz domaga się odpowiedzi czy to nie brak kultury, chcą programów pluginów itd. Coś nie tak. Jak ktoś wcześniej zwrócił uwagę chyba ktoś pomylił fora. Czy to nawrót z Fotonu. Programy się kupuje a szczególy można tu dogadać z kolegami z forum. Ale niestety młodzi chcą programów za darmo i domagają sie jeszcze więcej oj nie ładnie.
- A później mamy takie zróżnicowanie w cenach za filmowanie /jedna z przyczyn/ Pozdrawiam.

piątek, 1 lutego 2008, 23:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzieci Neo panoszą się na większości boardów.

sobota, 2 lutego 2008, 00:02
Bywalec
Bywalec

Ja się wypowiem, bo mam wrażenie że m.im do mnie pijesz.
Osoby na tym forum dzielą się na dwie zasadnicze grupy! Pierwsza to "fachowcy" którzy montują wesela studniówki i inne chałtury. Mają swoje "video studio" i mają też kasę na oryginalne oprogramowanie, plugin'y i narzędzia.
Druga grupa (do której zaliczam się m.im ja) to ludzie którzy chcą uczyć się montażu dlatego też, szukają wiedzy i programów u starszych kolegów, po najmniejszej linii oporu. Dziwne? Moim zdaniem zupełnie normalne.
Jak bym miał 1000 pln w kieszeni to nie zadawał bym głupich pytań na forum w stylu: skąd pobrać te narzędzia?

A druga sprawa to chęć, niesienia pomocy innym ze strony tych "fachowców". Nie chcesz się podzielić wiedza do której sam dochodziłeś godzinami ślęcząc przed monitorem ? Okej! Wiem coś na ten temat, bo sam posiadam właśnie taką wiedzę do której mozolnie dochodziłem. Ale mimo wszystko, za każdym razem staram sie pomóc.
Problem tego forum polega na tym, że nikt nie chce podpowiedzieć drugiemu, bo w przyszłości może zostać jego potencjalnym konkurentem, na naszym ciasnym rynku pracy. Nie ładnie panowie, nie ładnie :wink:

sobota, 2 lutego 2008, 00:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest masa programów a tym bardziej pluginów darmowych, choćby triali, więc w czym jest problem :?: Chyba raczej niema sensu rozwijać tego wątku a porównania do forum Fotonu jest co najmniej nie na miejscu.

sobota, 2 lutego 2008, 00:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chodzi o styl proszenia się o coś. Co ja mówię - w wielu przypadkach to nie jest nawet proszenie, tylko żądanie. I to mnie denerwuje.

sobota, 2 lutego 2008, 00:51
Moderator
Moderator

w wielu przypadkach to nie jest nawet proszenie, tylko żądanie

... dokładnie tak, żąda się już nawet nie prosząc pilnie o podpowiedź, tylko prosi się o pilną odpowiedź :)
Prośby, jeśli można je tak nazwać często są tak pozbawione krzty nawet starań ze strony proszącego o to by zadać sobie trud poczytać, przegrzebać, znalezione dopasować itp to właśnie denerwuje myślę tych z pierwszej grupy.
Usługi w zakresie videofilmowania to nie tylko montaż, to głównie filmowanie, prowadzenie kadru, stabilność ujęć itp, a tego niestety forum raczej nie nauczy i obawy przed konkurencją chyba nie do końca są prawdą...
Pozdrawiam gorąco

sobota, 2 lutego 2008, 01:28
Nowy
Nowy

Nie mam pojecie co chciałeś PiotrMk uzyskać tym postem, wydaje mi sie totalnie bez sensu i nie mam zamiaru sie rozpisywać dlaczego, wystarczy chwilkę pomyśleć by dojść do wniosku, że wygląda to jak wypowiedz cukrodajnej rośliny przemysłowej. Wydaje mi sie że powinieneś założyć swoje elitarne forum z wyborem użytkowników, najlepiej tylko takich, którzy coś mogą Ci dać. Zawsze wszędzie będą użytkownicy pytający, zadający głupie pytania, ale wydaje mi się, że trzeba im tłumaczyć do bólu, co jest nie tak,przecież każdy nowy użytkownik jest kimś nowym, unikalnym, nie można go wrzucać do tego samego worka, bo zadał pytanie głupie np Twoim zdaniem. Licząc tez ilość Twoich postów na tym forum, wydajesz mi się biorca, a nie dawcą i do tego biorcą, żałującym innym :) Druga sprawa, daje sobie uciąć kończynę, że większość użytkowników tego forum, posiada jakiś program nie legalny. Nie popieram oczywiście piractwa, ale nie widzę nic złego w ściągnięciu sobie jakiegoś programu, plugina i sprawdzenia jak działa, po czym zakupienie pełnej wersji, myślę, że każdy woli spać spokojnie z legalnym oprogramowaniem, wydaje mi sie że spadający dolar i co raz większe korzyści z posiadania legalnych programów przyczyniają sie do tego, że co raz więcej użytkowników takowe posiada, ale to nie znaczy, ze ma kupować wszystko,co mu sie spodoba w reklamie.Osobiście zawsze szukam wersji czy to trial, czy pirat programu, który mam zamiar zakupić, muszę być pewny, że pakuję tysiące w coś, co jest dobrze zrobione i przydatne. Nie mówię też by rozdawać programy pirackie na forum, ale sukcesywne tłumaczenie, że to nie jest forum pirackie, na pewno w znaczącej mierze przyczyni sie do pomniejszenia takich postów, na pewno nie wszystkich, bo to nie możliwe.
Zack popieram znacząco Twoją wypowiedź, bardzo podobnie widzę to forum, jak byś potrzebował pomocy wal jak w dym.
trochę sie rozpisałem chaotycznie ale poniosły mnie nerwy
PiotrMk jeśli będziesz dobry w tym co robisz, to zapewne nie będziesz sie musiał martwić o konkurencje i o ceny, a jeśli już nie dajesz rady, pomyśl może nad czymś innym
Pozdrawiam dawców, o ile są na tym forum

sobota, 2 lutego 2008, 10:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]