Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 01:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Adobe premiere, avid liquid czy ulead video??? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Adobe premiere, avid liquid czy ulead video???
Witam serdecznie,

jestem na etapie kompletowania sprzętu i oprogramowania do edycji wideo. Jako, że zdecydowałem się na zakup Kamery HDV Sony HVR-Z1 E nie chcę oszczędzać na zakupie oprogramowania. W związku z tym zwracam się z pytaniem co, pomimo że jeszcze nie mam wielkiej wiedzy na temat obróbki wideo może być najodpowiedniejsze w przyszłości? Czy zdecydować się na adobe premiere cs3 czy wziąć avid liquid, który nota bene jest mocno rekomendowany w sklepie, w którym biorę całość sprzętu, jednak ceną wcale nie ustępujący adobe (ponad 4000zł). Czy też w końcu ulead video, będący programem tak intuicyjnym i łatwym w obsłudze, że do montażu video wystarczającym, a za bagatelene pieniądze niespełna 400zł.

Wziąłem na "tapetę" premiere cs3 i wspomniany ulead. W obu próbowałem wykonać prezentację serii zdjęć z podkładem muzycznym i przejściami. To co w ulead zajęło godzinę czasu włącznie z nagraniem, w adobe trwało znacznie dłużej, a i tak skończyło się niepowodzeniem, gdyż do nagrania na dvd pal brakło mu jakiś kodeków (swoją drogą 4500zł - a program nie instaluje wszystkich niezbędnych elementów??). Swoją drogą ulead dodatkowo ma wbudowane "pierwsze sceny", które można wykorzystać na krążku jako menu płyty - czegoś takiego w adobe nie uświadczyłem. Nie wiem czy to wina mojej niewiedzy, ale jak na mój gust ergonomia adobe jest minimalna, ale może się mylę, a Wy mnie z tego błędu wyprowadzicie.

Poradźcie mi przeto na co się zdecydować, spróbujcie mnie przekonać do któregoś z tych programów, abym nie musiał przedzierać się próbami przez każdego z nich.

pozdrawiam

http://www.serwisweb.pl

poniedziałek, 24 marca 2008, 09:59
Moderator
Moderator

Post Re: Adobe premiere, avid liquid czy ulead video???
wypróbuj jeszcze premiere elements i ediusa. liquida nie polecam, pracowałem na nim swego czasu i było to traumatyczne przeżycie. natomiast dla laika różnica między premiere elements a pro może być niezauważalna. niektórzy zaś polecają ediusa. radziłbym się zastanowić, bo droższy program nie znaczy lepszy efekt.

pozdrawiam

poniedziałek, 24 marca 2008, 12:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GrassHoppeR napisał(a):
wypróbuj jeszcze premiere elements i ediusa. liquida nie polecam, pracowałem na nim swego czasu i było to traumatyczne przeżycie. natomiast dla laika różnica między premiere elements a pro może być niezauważalna. niektórzy zaś polecają ediusa. radziłbym się zastanowić, bo droższy program nie znaczy lepszy efekt.

pozdrawiam

A czym w ogóle różni się elements a premiere? Po co jedna firma robi dwa programy do edycji wideo?

poniedziałek, 24 marca 2008, 21:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Avid Liquid jest wycofywany z oferty Avida. Jeśli ktoś cię namawia to znaczy że albo się nie zna albo pozbywa się "bad stock'u" twoim kosztem.

poniedziałek, 24 marca 2008, 21:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Elements jest do zastosowań domowych ma mniejsze możliwości ,(a dzięki temu niższą cenę), niż Premiere który używany jest przez osoby profesjonalnie lub zawodowo zajmujących się edycją.
Można też przedstawić to w ten sposób, że Adobe zauważyło pewną lukę w segmencie domowych softów do edycji gdzie ich nie ma a wchodząc w tę lukę zdobywają nowych. Segment domowego wideo rozwija się dynamicznie więc zdobycie kawałka tego rynku to dodatkowa kasa dla firmy . To tak jak firmy motoryzacyjne robią auta drogie i tanie małe i duże wany i kombii każde z tych aut skierowane jest do innej grupy klientów ale ogólnie chodzi im by zdobyć jak najwięcej klientów w każdym segmencie co da więcej kasy. :wink:

poniedziałek, 24 marca 2008, 22:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kazikmały napisał(a):
Elements jest do zastosowań domowych ma mniejsze możliwości ,(a dzięki temu niższą cenę), niż Premiere który używany jest przez osoby profesjonalnie lub zawodowo zajmujących się edycją.
Można też przedstawić to w ten sposób, że Adobe zauważyło pewną lukę w segmencie domowych softów do edycji gdzie ich nie ma a wchodząc w tę lukę zdobywają nowych. Segment domowego wideo rozwija się dynamicznie więc zdobycie kawałka tego rynku to dodatkowa kasa dla firmy . To tak jak firmy motoryzacyjne robią auta drogie i tanie małe i duże wany i kombii każde z tych aut skierowane jest do innej grupy klientów ale ogólnie chodzi im by zdobyć jak najwięcej klientów w każdym segmencie co da więcej kasy. :wink:

No, ale jeżeli już mam wydać te ponad 4 koła to jednak poleciłbyś mi od razu wersję najlepszą, pomimo, że narazie nie umiem wykorzystać jej walorów, czy jednak skupiłbyś się na tańszej (łatwiejszej?).

poniedziałek, 24 marca 2008, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Patrząc na kamerę jaką chcesz kupić domyślam się że chcesz się tym zająć na poważnie więc proponuję jednak premiere za który nie zapłacisz 4000 lecz jakieś 2500 za Cs możesz kupić starszą wersję za którą zapłacisz 500 i upgradować do CS za 1500. Ale jeśli chcesz jak najbardziej możesz zacząć od elements nie duże pieniądze a zasada działania jak w wersji profesjonalnej będzie napewno łatwiej przesiąść sie potem na PRO. Lecz to jest moja sugestia gdyż używam właśnie Premiere ale nie zapominaj że są jeszcze inne np Sony Vegas, Avid, Linquid, Edius. Sprawdź triale . Są też tańsze coś w stylu elements np Pinnacle Studio, Ulead

poniedziałek, 24 marca 2008, 23:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kazikmały napisał(a):
Patrząc na kamerę jaką chcesz kupić domyślam się że chcesz się tym zająć na poważnie więc proponuję jednak premiere za który nie zapłacisz 4000 lecz jakieś 2500 za Cs możesz kupić starszą wersję za którą zapłacisz 500 i upgradować do CS za 1500. Ale jeśli chcesz jak najbardziej możesz zacząć od elements nie duże pieniądze a zasada działania jak w wersji profesjonalnej będzie napewno łatwiej przesiąść sie potem na PRO. Lecz to jest moja sugestia gdyż używam właśnie Premiere ale nie zapominaj że są jeszcze inne np Sony Vegas, Avid, Linquid, Edius. Sprawdź triale . Są też tańsze coś w stylu elements np Pinnacle Studio, Ulead

Ulead właśnie się bawiłem i jest po prostu bajeczny - prosty w obsłudze, generuje niemal gotowy materiał. Nie wiem jak z jakością materiału wyjściowego - są różnice?

poniedziałek, 24 marca 2008, 23:45
Moderator
Moderator

primo napisał(a):
Ulead właśnie się bawiłem i jest po prostu bajeczny - prosty w obsłudze, generuje niemal gotowy materiał. Nie wiem jak z jakością materiału wyjściowego - są różnice?

Różnice są. Niewielkie gdy się umiejetnie podejdzie do tematu - godzina lub niewiele wiecej filmu na płytce DVD w SD na przykład. Gorzej że Ulead Media Studio nie będzie kontynuowane, więc Ulead Video Studio pozostanie wspaniałym programem dla amatorów, ale jest ślepą uliczką jeżeli chodzi o rozwój dla zawodowca. Tak samo Liquid firmowany przez AVID / Pinnacle podobno nie będzie kontynuowany, chociaż słyszałem też plotki o przejęciu go z powrotem przez grupę ludzi z podobno reaktywowanego FASTa.
W tej chwili pozostają więc na placu boju (kolejność alfabetyczna):
- Adobe Premiere - warto dla niskiej ceny wypróbować i mieć wersję Elements.
- Canopus Edius - cena najtańszej wersji to ok 1000 zł - czyli lepiej trial na początek.
- Sony Vegas - tanie wersje to Movie. Tańsza z nich nie obsługuje HD, ale poza tym jest pełnosprawna i też pozwala się nauczyć wersji "dorosłej".
Poza tym jest jeszcze "prawdziwy" AVID, ale to raczej jeszcze trochę wyższa półka niż wymienione.
Dobrze że dla typowych amatorów wybór jest o wiele większy.

wtorek, 25 marca 2008, 10:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dodać jeszcze należy, że kupując wersje AP CS3 dostajesz wspaniały program do authoringu Encore DVD w którym zrobisz sobie lepsze Menu niz we wspomnianym Ulead. A jak juz dołozysz do tego wszystkiego Photoshopa to juz przeszkodą jest tylko wyobraźnia.
Oczywiscie do tego wszystkiego potrzebne jest jeszcze troche wiedzy na temat obsługi tych softów.
Podsumowując: jesli zamierzasz sie tym zająć na poważnie (a tak sadzę po kamerze którą kupujesz) rozważ pełną wersje Adobe.

Pozdrawiam

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

wtorek, 25 marca 2008, 13:36
Bywalec
Bywalec

Czasami kupując kamera dostajesz software gratis.
Wiem ze kiedyś tak było z Sony HDR-FX7E, dostawałeś VEGAS 7 extra.
wiec moze poszukac takiej promocji.

pozdrawiam

środa, 26 marca 2008, 15:30
Bywalec
Bywalec

Temat już chyba nieaktualny, ale Vegas 7 (nowy czyli nierejestrowany) można kupić już od 40-60 euro.

piątek, 25 kwietnia 2008, 11:52
Bywalec
Bywalec

A skoro chcesz zająć się tym na poważnie to może dołożyć jakieś 2-3k i kupić Adobe Production Premium CS3, a mamy tam Premire, Photopshop, AFTER EFFECTS(!), Flash, Ilustrator oraz Soundbooth CS3 i w wszystko w najbardziej rozbudowanych wersjach. Więc chyba to się bardziej opłaca niż kupować każdy program oddzielnie, bo nie wspomnę już o Dynamic Links... .

piątek, 25 kwietnia 2008, 14:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Drako91 napisał(a):
A skoro chcesz zająć się tym na poważnie to może dołożyć jakieś 2-3k i kupić Adobe Production Premium CS3, a mamy tam Premire, Photopshop, AFTER EFFECTS(!), Flash, Ilustrator oraz Soundbooth CS3 i w wszystko w najbardziej rozbudowanych wersjach. Więc chyba to się bardziej opłaca niż kupować każdy program oddzielnie, bo nie wspomnę już o Dynamic Links... .

No teraz okrutnie żałuję, że nie wybrałem tej opcji :(

poniedziałek, 16 czerwca 2008, 14:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]