Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 05:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Dlaczego obraz na LCD jest kiepski? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Dlaczego obraz na LCD jest kiepski?
Zmieniłem niedawno monitor crt na lcd. i z przykrością stwierdzam, że filmy stworzone za pomocą videoStudio 11 ladnie wygladają na stacjonarnym dvd oraz na monitorach crt. Jednak na monitorach LCD wygladaja jak telewizja analogowa z lekkim 'sniegiem" i nie wiem dlaczego tak jest. Dla upewnienia sie ze to nei ja cos poknocilem wrzucilem kilka filmow stowroznych przez zaklady zajmujące sie video filmowaniem i niestety kazdy film na LCD wyglada jakosciowo bardzo kiepsko. Monitor z matrycą MVA EIZO. Byłem jednak ciekawy czy aby moj monitorek nie jest felerny i pozyczyłem od kolegi ze sklepu z kompami LG i Asusa. na kżdym to samo. Co może byćprzyczyną tak słabej jakości obrazu na monitorach lcd? czy usuwa sie przeplot do monitorów lcd czy nie trzeba go usuwać jeżeli chce sie ogladać filma na lcd? czy wogołe efekt przeplotu występuje na LCD?

dzięki

sobota, 3 maja 2008, 18:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Dlaczego obraz na LCD jest kiepski?
prawda jest taka że telewizory (i monitory) CRT nieco rozmywają obraz pzrez co nie widać aż tak bardzo ziarna z przetwornika kamery... czyli poprostu na LCD widać więcej :)

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

sobota, 3 maja 2008, 19:13
Moderator
Moderator

Jest też druga prawda, która polega na tym że najlepiej na LCD wyglądają filmy w rozdzielczości natywnej monitora. Czyli obraz DVD którego rozdzielczość jest z reguły mniejsza niż rozdzielczość monitora, ma prawo tak wyglądać. Teraz sprzedawane odtwarzacze DVD mają funkcję interpolowania obrazu DVD do rozdzielczości ekranu telewizora LCD. Może tędy droga. Co do przeplotu to obraz z nim na ekranie monitora komputerowego wygląda fatalnie. To że tego nie widzisz to pewnie zasługa playera za pomocą którego oglądasz filmy, a nawet może ustawienia sterowników karty graficznej. Kary AMD jeszcze nawet jak się nazywały ATI dobrze usuwały przeplot w podglądzie filmu DVD. Zdaje się że Nvidie też to teraz potrafią. Czyli skoro playery i karty graficzne radzą sobie z przeplotem, (tylko w niektórych trzeba to wymusić w ustawieniach), to przeplotu nie usuwamy na stałe z pliku do jakiego film jest zapisany. Usunąć go można zawsze podczas oglądania.

sobota, 3 maja 2008, 22:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no nvidia tez umie, aczkolwiek jeszcze nie tak dawno sam uzywałem monitora CRT (rozdz. 1280x960) i tam film na pełnym ekranie tez zaciekawie nie wygladał :|

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

sobota, 3 maja 2008, 22:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]