Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 16:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 *.DIF w Premierze 6 lub SC3... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post *.DIF w Premierze 6 lub SC3...
Musze otworzyc dify w premierze 6 albo cs3..help!..system normalnie mi je otwiera ale nie moge edytowac

wtorek, 5 sierpnia 2008, 16:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: *.DIF w Premierze 6 lub SC3...
masz zainstalowanego Quick Time, bo u mnie jest w A. P. 6 i wszystko działa, a jak nie to procoder express może do avi.DV przekonwertować. A CS nie wiem czy przyjmuje pliki dif. nie sprawdzałem.
Ediusa sprawdzałem to przyjmuje, ale czasem się wykłada, a czasem nie.

wtorek, 5 sierpnia 2008, 16:30
Moderator
Moderator

Post Re: *.DIF w Premierze 6 lub SC3...
Pliki *.dif są odmianą formatu DV opracowaną przez firmę Dazzle, są o tyle ciekawe, że ich spliting i croping (cięcie i łączenie) można dowolnie przemieszczać zmieniać dowolnie położenie punktu cięcia tak swobodnie jak gdybyśmy przesuwali przegrodę w dowolne położenie, dźwięk w plikach *.dif jest zapisany jako odrębne pliki audio (osobny dla każdego kanału) są ściśle skojarzone ze sobą. O ile pliki dźwiękowe znajdują się w tym samym katalogu co plik video, klip odtwarzany będzie z dźwiękiem automatycznie. Praca z plikami w formacie *.dif jest bardzo niewygodna, gdyż odwrotnie skojarzenie ze sobą plików video, oraz audio pochodzących z różnych źródeł jest przy edycji video bardzo kłopotliwe, z całego serca polecam przesiadkę na standardowy, jednoplikowy DV AVI. Karty video firmy Dazzle wnosiły do systemu kodek *.dif integrujący się z Adobe Premiere, ale uwaga - ważne było, aby to właśnie Premiere był zainstalowany wcześniej, niż sam kodek, gdyż w przeciwnej kolejności Premiere tego kodeka nie widział. W załączniku umieszczam player plików *.dif, który instaluje bardzo dobry kodek w systemie, lecz czy dojdzie on w programie do edycji głowy nie dam. Jeśli pliki dif są dla Ciebie jakimiś zasadniczymi plikami z którymi pracujesz pozostaje wtedy przeinstalowanie kolejności kodeka z Premiere, lub konwersja plików do DV innej postaci.
Pozdrawiam gorąco

Załączniki:
FAST_DV_Player_7767.zip [563.34 ]
Pobrane 58 razy

wtorek, 5 sierpnia 2008, 23:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]