Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 08:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jak zrobić krążek VCD? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Jak zrobić krążek VCD?
Witam.
Od niedawna,głównie do celów edukacyjnych chciałem zrobić film w VCD.
Użyłem Pinnacle Studio 8,zmontowałem film ,oczywiście z menu,i na końcu Create Disc VCD i wszystko poszło OK,krążek się wypalił,ale nie odtwarza tego komputer,na CD są zapisane różne potrzebne pliki,ale nie idzie odtworzyć filmu,a powinno być chyba tak jak w kupnych filmach VCD:wkładam płytę i w autostarcie pokazuje się menu wybieram z menu opcję i gra.
Co mam zrobić aby tak było??

środa, 18 czerwca 2003, 14:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post vcd
Spróbuj wypalić VCD w NERO. Tam gdzieś kiedyś widziałem coś takiego jak "create menu". Nigdy się tym nie bawiłem, ale możesz spróbować. Napisz, czy wyszło
Pozdroweinia

piątek, 20 czerwca 2003, 11:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Próbowałem również w Nero,ale efekt taki sam.

piątek, 20 czerwca 2003, 11:34
Nowy
Nowy

Z tego co wiem, do odtwarzania na PC filmu VCD są odpowiednie programy - odtwarzacze, które imitują stacjonarne DVD. Nie jestem pewien, ale na kupowanych płytach z filmami VCD takie właśnie programiki odpalają się przy włożeniu płyty do stacji CD.

Pozdrawiam

sobota, 21 czerwca 2003, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Stwórz sobie plik mpegi wypal go np. w WINONCD, działa na 100%. POZDRAWIAM

wtorek, 24 czerwca 2003, 20:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jest specjalny program nazywa sie DVDrip ,bardzo prosty w opsłudze i robi z avi -vcd,svdd,i jeszcze kilka sztuczek !

piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Bywalec
Bywalec

Do odpalania na kompie płyt VCD zastosuj odtwarzacz PowerDVD lub WinDVD. Inne odtwarzacze mogą nie obsługiwać tego standardu zapisu.

piątek, 27 czerwca 2003, 16:49
Nowy
Nowy

Post Re: Jak zrobić krążek VCD?
beton napisał(a):
Witam.
Od niedawna,głównie do celów edukacyjnych chciałem zrobić film w VCD.
Użyłem Pinnacle Studio 8,zmontowałem film ,oczywiście z menu,i na końcu Create Disc VCD i wszystko poszło OK,krążek się wypalił,ale nie odtwarza tego komputer,na CD są zapisane różne potrzebne pliki,ale nie idzie odtworzyć filmu,a powinno być chyba tak jak w kupnych filmach VCD:wkładam płytę i w autostarcie pokazuje się menu wybieram z menu opcję i gra.
Co mam zrobić aby tak było??

Z tego co mi wiadomo, to płytkę VCD z autoodtwarzaniem na kompie, wypala WinOnCD, ale są problemy z odtwarzaniem takkiej płytki w odtwarzaczu DVD (sam sprawdzałem).
Natomiast w innych programach (np. Nero, NeroVision, DVDRip)można nagrać płytę VCD, która będzie odtwarzana w stacjonarnym DVD oraz w kompie, ale dopiero programem np. WinDVD (do odtwarzania płyt DVD na kompie). WinDVD można zainstalować nawet jeśli nie masz napędu DVD (ja tak mam). Wtedy po wrzuceniu płytki VCD do napędu CD-ROM odpalasz WinDVD i zaczyna iść film z płytki. Jeśli jest menu, to startuje menu.
Jeśli natomiast chcesz odtworzyć "ręcznie" film, uruchamiasz plik z płyty, (z katalogu MPEGAV) z rozszerzeniem .dat . Windows zapewne zapyta, czym chcesz otworzyć plik. Wybierasz WindowsMediaPlayer i powinno pójść. Ale wtedy nie będziesz miał wglądu do menu - odtwarzasz sam film.

Pozdrawiam
piniu

środa, 11 lutego 2004, 11:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]