Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 11:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 jaki program do zgrywania 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jaki program do zgrywania
No właśnie jaki? Mam kamerkę Samsunga VP D103 i chciałabym pozgrywać z DV na komputer bez utraty jakosci, chętnie później na DVD.
A może oświecicie mnie i podacie jakiś sposób na przechowywanie filmów, w jakiej formie je przechować żeby za kilka lat się nie okazało, że już się tego nie obejrzy.
Mam dość szybki komputer z Vistą.
Tylko piszcie jak do blondynki, bo jak nietrudno się domyśleć jestem kobietą i blondynką. A i jeszcze żeby to się w miarę szybko zgrywało.

czwartek, 27 listopada 2008, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: jaki program do zgrywania
mamusiaTomusia napisał(a):
No właśnie jaki? Mam kamerkę Samsunga VP D103 i chciałabym pozgrywać z DV na komputer bez utraty jakosci, chętnie później na DVD.

To już było tyle razy, ale niech będzie. Kamerę nalezy podłączyć do komputera za pośrednictwem złącza FireWire (oznaczane też jako IEEE-1394 ). Jeżeli komputer ma takie gniazdko to ok - potrzebny tylko kabel kamera-komputer (każdy sklep AGD/RTV - ok.20 zł). Jezeli komputer nie ma takiego gniazdka to nalezy go doposażyć - karta FireWire/PCI + kabel - j/w ok.40-50 zł. Często przy takich kompletach jest również oprogramowanie do montazu, które równiez słuzy do "zgrania" z kamery i nagrania na DVD. Oczywiście jest to wersja "stacjonarna" - dla notebooka będą trochę inne ceny (wyższe).

No i pytanie "najważniejsze" - jaki program? Odpowiedź -na poczatek najprostszy i po polsku, czyli albo Pinnacle albo Ulead - proponuję wejść na strony tych programów - tam tez chyba będą wersje demo do sciągnięcia. Po zaistalowaniu - godzina prób i wszystko będzie jasne - jak zgrać, jak wyciąć niechcianą scenę, nagrać na DVD itp

A może oświecicie mnie i podacie jakiś sposób na przechowywanie filmów, w jakiej formie je przechować żeby za kilka lat się nie okazało, że już się tego nie obejrzy..

Nagrać sobie na płycie DVD 2 egz - każda płyta inna i pamietać, że za 5-8 lat warto zrobic kopię tych DVD.

Nie Kasować kasety miniDV, kupić nową (są bardzo tanie), a tą schować głęboko do szafy - za 30 lat mozna bedzie nadal ją oglądać, montować itp

Mam dość szybki komputer z Vistą.
Tylko piszcie jak do blondynki, bo jak nietrudno się domyśleć jestem kobietą i blondynką. A i jeszcze żeby to się w miarę szybko zgrywało.

A co ma blond do rzeczy??? Na tym forum aż roi się od tych co sie ufarbowali i nie chcą się przyznać do "blondactwa" :)
Opisan wyżej metoda bedzie zgrywała materiał tyle ile on sam trwa, czyli 1 godz kasety = 1 godz zgrywania. szybkoś komutera przyda się przy montażu i przetwarzaniu tego na DVD.

pg

DZIEŃ ŚWIRA

czwartek, 27 listopada 2008, 12:29
Nowy
Nowy

Bardzo dziekuje za odpowiedz, mam laptopa z firewire wiec spoko. Rozumiem ze obydwa programy odplatne :( a czy cos za darmo do sciagniecia???

Kasety zostawiam, ale zastanawiam sie czy za X lat beda jeszcze dzialaly.

czwartek, 27 listopada 2008, 13:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mały przegląd programów (tez bezpłatnych) pod tym linkiem:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& ... cja+filmow

w Windowsie jest wybudowany gotowy Movie Maker; czesto nowe laptopy oprócz Visty mają pakiety oprogramowania multimedialnego np.Cyberlinka - nie pamietam nazw, ale tam jest równiez dostepne wszystko z tej dzidziny - proszę sprawdzic u siebie, czy cos takiego się nie "pałęta" wśród listy programów

pg

DZIEŃ ŚWIRA

czwartek, 27 listopada 2008, 14:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]